5 речей, які Біблія говорить про здоров’я
87-870593_health
Фото з відкритих джерел

Здоров’я часто сприймається як належне, поки людина його не втрачає. Багато хто витрачає гроші, щоб підтримувати себе у формі, купувати правильну їжу і вести здоровий спосіб життя. Погане самопочуття впливає на те, що ми робимо, як ми думаємо. Інколи це навіть може змінювати життя. Біблія багато говорить про здоров’я, а також про нашу потребу в зціленні. Про це пише CNL NEWS.

Хвороба і смерть – результат падіння, але настане славне воскресіння

Коли гріх увійшов у світ через Адама, відбулося велике руйнування досконалого здоров’я, яке Адам і Єва мали. Смерть – це результат гріха перших людей, бо відплата за гріх – смерть (Римл. 6:23). З того часу ми переживаємо наслідки гріха і смерті в нашому світі. Наші зовнішні тіла виснажуються (2 Коринтян 4:16), і ми знаємо, що вони врешті загинуть. Однак, як християни, ми знаємо, що смерть – це не кінець історії, і тіло воскресне.

В 1 Коринтян 15:42-49 йдеться про контраст між нашими фізичними тілами в цьому світі і нашими духовними тілами, коли ми відродимось до нового життя. Наші тіла будуть поховані в землю, коли ми помремо, але відродяться, щоб жити вічно (1 Коринтян 15:42). Вони будуть поховані в немочі і слабкості, але будуть відроджені у славі і силі (1 Коринтян 15:43). Поки ми перебуваємо в наших фізичних тілах, ми приймаємо наслідки падіння Адама: як у розумі, так і в тілі.

Ми потребуємо молитви, медичного втручання і підтримки, коли страждаємо від проблем зі здоров’ям. Проте можемо сподіватися на воскресіння, коли будемо схожі на небесну людину (1 Коринтян 15:49).

Старозавітні закони показують, як Бог дбає про здоров’я свого народу

У Старому Завіті ми знаходимо приписи, виконання яких сприяло зміцненню здоров’я, чистоти, гігієни і здорового харчування людей Божих. Це відмінність між чистими і нечистими тваринами (Левит 11), лікування прокази (Левит 13-14), очисні споруди (Левит 14) і закони про виділення з організму (Левит 15). Ці закони були сформовані задовго до того, як здійснено важливі медичні відкриття, що формують наше розуміння здоров’я і гігієни сьогодні.

Господь може надприродно вплинути на наше здоров’я

Бог створив нас (Псалом 139:13). Він знає наші фізичні потреби, нашу емоційну боротьбу, наш психічний стан і глибоку потребу в Ньому. Бог не дивується, коли ми відчуваємо самотність, відчай, гнів і депресію. Це все відчували багато відомих в Біблії постатей, зокрема Ілля, Йона, Давид і Йов. Проте Господь працював у всіх цих ситуаціях заради Своєї слави і діятиме також у нашому житті.

Можемо молитися за поліпшення здоров’я інших і заохочувати їх приймати допомогу, якщо вони її потребують

У листі Івана своєму другові Гайю апостол каже: «Любий, бажаю, щоб тобі в усьому велося добре і щоб ти був здоровим, так, як і душі твоїй ведеться добре» (3 Івана 1:2). У Приповістях 17:22 читаємо: «Серце радісне – добре лікує, а пригноблений дух сушить кості». Це повинно спонукати йти разом з іншими, щоб допомогти підняти їх і поліпшити їх фізичне, емоційне, духовне і психічне здоров’я.

Ми можемо читати, що апостол Павло пропонував допомогу при хворобі Тимофію: «Перестань пити воду, вживай вина трохи задля шлунку і твоїх частих недуг». Сьогодні ми можемо порадити іншим звернутися за медичною допомогою та отримати необхідну підтримку від тих, хто пройшов професійну підготовку. Здоров’я – це те, за що потрібно дякувати Богові, і ми не повинні сприймати його як належне.

Тренування наших фізичних тіл корисне, але побожність має ще більшу цінність

Ми повинні дбати про наші тіла: здорове харчування, фітнес. Але існує ще тип тренування, який перевершує фізичну підготовку.

Бо тілесна вправа до дечого лише корисна, а благочестя на все корисне, бо має обітницю життя теперішнього й майбутнього.

Ми готуємося до вічності з нашим Господом і Спасителем. Поки ми на землі, то очищуймося і перетворюймося, оновлюючи наші серця. Знання істини веде до благочестя (Тита 1:1).

За темою

«Одностатеві партнерства»: повний розтин законопроєкту №9103 і його шокуючий зміст
17:51 - Пн / 10 Кві. Позиція, Політика, Україна, Шлюб і сім'я
8 проміжних висновків російсько-української війни
15:24 - Ср / 30 Лис. Люди, Політика, Світ, Україна
Як благовістити буддистам? З досвіду місіонера в Камбоджі
17:54 - Вт / 23 Сер. Люди, Місія, Світ
Як жити після кривавих вбивств в Україні? Як заспокоїти серце в час скорботи?
17:16 - Пн / 04 Кві. Україна
Надійна наша зброя – ПРАВДА!
11:47 - Пт / 25 Лют. Позиція, Світ, Україна
Перенаселення планети – міф, або Як людство страждає від «білого мору»
15:22 - Вт / 18 Січ. Наука, Світ
Камо грядеши, карантинний християнин?
17:30 - Сб / 15 Січ. Позиція, Україна
Одне Різдво для всього світу: розповіді місіонерів про святкування у семи країнах
12:04 - Сб / 25 Гру. Світ, Свята
Що потрібно знати про свободу віросповідання
15:12 - Вт / 14 Гру. Україна
Cтоліття п’ятидесятництва: історики заповнюють «білі плями»
11:05 - Ср / 20 Жов. Україна, Церква України
Цензура слова в дії: скандал довкола допису сексолога Святослави Федорець
12:40 - Сб / 09 Жов. Україна
Цінності – імунітет душі: на Одещині буде створена Міжконфесійна християнська рада із духовно-морального виховання дітей і молоді
16:45 - Чт / 08 Лип. Україна