Чоловіки, ніколи не пізно сказати «Стоп»!
man

Варто відразу уточнити, що чоловік, тато, священик вдома та у церкві, бізнесмен і той, хто має якесь хобі, є людиною, а не роботом і суперменом. У кожного чоловіка є межі, які він сам часто порушує через різні обставини і пріоритети. Він несвідомо завдає шкоди собі, а це може призвести до серйозніших наслідків, які відображаються вже не тільки на ньому, але й на його дружині, дітях і оточенні.

Проблема, про яку поговоримо сьогодні, – надмірна відповідальність, тиск і прагнення відповідати сучасним тенденціям життя, культури і суспільства. Прагнучи бути «всім у всьому» і встигнути у всіх напрямках, розриваючись між сім’єю, роботою, хобі, саморозвитком та іншими сферами, чоловік розфокусований, наляканий і загнаний у нескінченну гонитву за фантомом щастя та успіху для себе та близьких. Такий стан дуже виснажує його і призводить до в’янення, а не до прогресу.

Очевидним є той факт, що чоловік сьогодні «попереду всієї планети» і є в той самий час лідером, начальником, главою сім’ї, священником, здобувачем і захисником. Ця обставина, з одного боку, ставить його на чільне місце. Але водночас чинить неймовірний тиск і звалює непосильну ношу відповідальності за напрямок і добробут як його власний, так і сім’ї, дому, церкви, колективу, підприємства та всього життя загалом.

З кожним днем тривожні новини про емоційне вигоряння, хронічну депресію та психологічні розлади, злочини і теракти, вчинені саме чоловіками (як прийнято вважати, «сильною статтю»), все частіше з’являються у ЗМІ. Статистика свідчить, що злочини, скоєні чоловіками, у 5 разів перевищують такі самі жіночі. Все це не відбувається за один день і має далекоглядні наслідки. Адже в культурі та суспільстві прийнято вважати, що саме чоловік стоїть на чолі вирішення різноманітних питань і проблем.

У бажанні присвятити своє життя роботі, саморозвитку, захопленню чи служінню Богу і в той же час бути чоловіком і татом, піклуватися про сім’ю, дітей і будинок існує величезна ймовірність приділити увагу лише чомусь одному. У прагненні досягти результатів в одному чоловік неминуче втрачає з поля зору інше. Як би іронічно не звучало прислів’я, але воно дуже доречне у цьому випадку: «За двома зайцями поженешся – жодного не спіймаєш!» Неможливо рухатися у 2-х протилежних напрямках одночасно. Але все, що ми чуємо сьогодні навколо, переконує, що ми помиляємося. «Все можливо, варто лише захотіти, докласти надзусилля – і результат не забариться!» А чим доведеться заплатити натомість?

Чоловіки надмірно завантажені сьогодні вирішенням своїх особистих фізичних, емоційних, психологічних і душевних питань, а також фінансових зобов’язань. Він «лізе зі шкіри», працюючи на 2-х чи на 3-х роботах одночасно. Занурюючи себе день за днем у нескінченну низку вирішення завдань, згодом усвідомлює, що не був готовий до цього спочатку. Але «маховик уже запущений», і здається, що вже неможливо щось змінити і зупинитися через взяті зобов’язання та відповідальність!

У всьому цьому кругообігу життя рідко хто допускає думку, що чоловік – «не людина зі сталі», не всемогутній і зовсім не бог. А такий самий, як і всі – з почуттями та емоціями, особистими потребами і бажаннями, здібностями і талантами, мріями і прагненням реалізувати закладений у ньому потенціал на для добра ближніх і для Божої слави.

Все описане вище якраз і є тим підводним камінням, за яке рано чи пізно спотикається кожен чоловік, який вирішив присвятити себе 2-м протилежним напрямкам. Слова Христа сьогодні звучать дуже доречно, застерігаючи всіх чоловіків: «Хто бо з вас, коли башту поставити хоче, перше не сяде й видатків не вирахує, чи має потрібне на виконання, щоб, коли покладе він основу, але докінчити не зможе, усі, хто побачить, не стали б сміятися з нього, говорячи: Чоловік цей почав будувати, але докінчити не міг…» (Луки 14:28-30).

Хто з нас справді задумувався і коли-небудь розраховував свої сили, фінанси, потенціал? Наскільки нас ще вистачить? Може, ми просто летимо з шаленою швидкістю по магістралі під назвою життя. Вже просто на ходу вирішуємо і робимо те, що життєво необхідне. Але чи є вихід?

Ісус Христос сказав, що неможливо служити 2-м панам – Богу та багатству, бо одного любитимеш, а іншого будеш ненавидіти, одному служитимеш, а про іншого не дбатимеш. Ці слова можуть стосуватися і сім’ї, і бізнесу, і захоплення, і саморозвитку, і служіння. І всього того, чому чоловік присвячує себе, свою увагу, час та силу.

На «троні життя» може сидіти лише один король! Ми скільки завгодно можемо переконувати себе, що ми надлюди чи здатні на більше. Але час доводить протилежне. Зауважте, ті, хто досягнув вершин у чомусь, обов’язково заплатив величезну ціну в іншому. Тут немає єдиного рецепта, який підійде всім. Кожен має зрозуміти головне: чи готовий він заплатити сім’єю, здоров’ям, стосунками, неповторними моментами за те, чого бажає досягнути чи мати «тут і зараз», а також у майбутньому?

Якщо ви приймали неправильні рішення, як чоловік чи батько, бізнесмен чи священик, і у вас є якесь хобі та прагнення розвиватися, то не слід забувати, що рішення за вами! У будь-який момент, коли стане зрозуміло, що ви не можете тягнути весь тягар відповідальності. Ви виснажені, втомилися і давно живете в депресії, боїтеся залишити те, що потрохи вбиває вас.

Скажіть: «Стоп!», порадьтеся з сім’єю і тими, хто може сказати вам правду. Як справжній чоловік прийміть рішення залишити це без жалю. Повірте, ніхто не зможе засудити вас більше, ніж ви самі! Тому, якщо це рішення буде виваженим, не емоційним, принесе здоров’я та спокій у всі сфери життя, просто прийміть його, будьте тверді та мужні, насолоджуйтеся життям з коханими людьми та не шкодуйте ні про що!

Життя одне, і воно про задоволення та радість «тут і зараз», а не в невідомому майбутньому. Життя – це про щастя, а не про справи для нього! Не дозвольте занепокоєнню про завтрашній день та різні привабливі напрямки, які змушують розриватися вас у кількох напрямках одночасно, перетворити сьогоднішній день на пекло.

«Стоп!» – це не директива все залишити і ні за що не братися. Навпаки, задуматися, переосмислити, зважити і прийняти тверде рішення! Не намагайтеся «встигнути все» і бути «усім у всьому і для всіх» – це брехня, яка висмоктує все життя з нас щодня, якщо ми дозволяємо це.

«Стоп!» – можливість відмовитися від чогось, що обіцяє швидкі гроші та успіх, затягуючи в рабство, надмірний тиск, та позбавляє справжнього життя. Створіть «нову версію» себе і з новими силами йдіть далі. Не варто втрачати когось чи щось важливе ціною досягнень. Зверніть увагу на тих і на те, що ви вже маєте. Бо це і є те безцінне, що більше ніколи не повториться!

За темою

Історії сімей, які всиновили дітей
14:31 - Сб / 23 Жов. Шлюб і сім'я
Як знайти «цінність» та зберегти теплоту взаємин у родині
10:55 - Пт / 08 Жов. Шлюб і сім'я
Визначні біблійні шлюби у 7 відомих картинах
13:26 - Сб / 18 Вер. Шлюб і сім'я
Що краде батьківство і материнство?
19:20 - Пн / 05 Лип. Шлюб і сім'я
Як стати мамою «за серцем Божим»: лайфхаки від відомих мам-християнок
17:00 - Нд / 09 Тра. Свята, Шлюб і сім'я
Дорослий друг: хто такий наставник для сироти та чому він потрібен
17:55 - Чт / 01 Кві. Шлюб і сім'я
Трагічний урок Лотових дочок у добу порнозалежності
14:00 - Сб / 20 Бер. Позиція, Шлюб і сім'я
Супер-батьки: як виховати дитину за біблійними принципами
16:00 - Ср / 17 Бер. Світ, Шлюб і сім'я
Сім’ї замість інтернатів: 6 способів, як допомогти сиротам
17:25 - Пн / 22 Лют. Україна, Шлюб і сім'я
Навіщо релігійним діячам треба реагувати на насильство в сім’ї
18:12 - Пт / 12 Лют. Шлюб і сім'я
Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція
18:19 - Пт / 22 Січ. Україна, Церква України, Шлюб і сім'я
«Сучасна молодь має Інтернет в голові й Instagram у крові», – пастор з Луцька
16:12 - Пт / 31 Лип. Церква України, Шлюб і сім'я