Чи може християнин звертатися до психолога
psyhiatr546464
Фото ілюстративне

Якщо до психології підійти зі сторони науки, то в цьому немає нічого грішного. Психологія – це така ж сама наука, як і інші, і яка вивчає закономірності існування й розвитку душі. Тому сказати, що звернення до психолога – це гріх, напевно, буде не до кінця мудро, пише пастор церкви «Слово віри» у місті Варшава Ігор Вознюк для телеграм-каналу @Molod_in_Europe.

Але основне питання, яке повинно хвилювати християнина, не «чи можна?», а «для чого?». Як християнин, який вірить в жертву Христа, в Його вічну любов і в зціляючу силу благодаті, може відвернутись від цього і звертатись до науки про душу, обминувши Творця цієї душі? Можливо така людина тільки називається християнином, а насправді вона не вірить в Христа? Звичайно, в церковній практиці душеопікунства і консультації є ситуації, коли потрібно звернутись до медицини чи науки, але це екстрені випадки, в яких супер духовність і відмова від допомоги може тільки нашкодити.

Служачи людям, в своїй особистій практиці я прийшов до висновку, що психологія може лише допомогти виявити причину душевної хвороби (стрес, страх, депресія і інше), але вилікувати людину сама наука не здатна з декількох причин.

По-перше: в самій психології немає чітко визначених схем і методів для вирішення певних проблем. Кожен психолог має прихильність до того чи іншого методу, які часто навіть конфліктують між собою.

По-друге: дуже часто вирішення проблеми з точки зору психології може шкодити людині з точки зору законів Божих.

По-третє: часто методи вирішення проблеми можуть мати гріховний напрямок, який зв’язує людину з духовним невидимим світом (гіпноз, медитація і інше).

Якщо ми говоримо про справжнє християнство, то я вірю, що безсмертна душа, яка створена Богом, може бути вилікувана тільки благодаттю Христовою. Психологія може бути використана як інструмент для діагнозу і встановлення причин проблеми.

Після встановлення діагнозу людина повинна зрозуміти, як цю ситуацію бачить і називає Бог. І тільки тоді потрібно дати біблійне вирішення проблеми.

Я твердо вірю і переконаний що ніяка наука, яка в собі немає принципів Царства Божого і в якій в центрі всього немає Христа і Його спасаючої жертви, нічим не може допомогти безсмертній душі людини.

Висновок:

Психологія може служити інструментом для встановлення причин проблеми і для адаптації людини після вирішення проблеми. Але саме вирішення проблеми може бути тільки в біблійних принципах і в жертві Христа.

За темою

Тім Келлер навчив мене радості
17:04 - Чт / 25 Тра. Люди, Позиція
«Одностатеві партнерства»: повний розтин законопроєкту №9103 і його шокуючий зміст
17:51 - Пн / 10 Кві. Позиція, Політика, Україна, Шлюб і сім'я
Рецепт хорошої дружби
11:44 - Пт / 04 Лис. Люди, Позиція
Молитися про помсту чи про покаяння ворогів?
16:33 - Пн / 31 Жов. Позиція
Апофеоз війни
18:41 - Вт / 03 Тра. Позиція
Свято на тлі вибухів
17:29 - Пн / 18 Кві. Позиція, Свята
Надійна наша зброя – ПРАВДА!
11:47 - Пт / 25 Лют. Позиція, Світ, Україна
Камо грядеши, карантинний християнин?
17:30 - Сб / 15 Січ. Позиція, Україна
Так, віруючі не печуть паски, але раптом: 5 рецептів найсмачніших
10:30 - Чт / 29 Кві. Позиція, Свята
Постити не можна ігнорувати: 5 речей, які варто знати про піст
10:30 - Пн / 19 Кві. Позиція
Трагічний урок Лотових дочок у добу порнозалежності
14:00 - Сб / 20 Бер. Позиція, Шлюб і сім'я
Дитина – найбільша цінність, або Чому не можна скасовувати в Україні реформу інтернатів
16:17 - Чт / 28 Січ. Позиція, Політика, Україна