Чи може християнин звертатися до психолога
1+
psyhiatr546464
Фото ілюстративне

Якщо до психології підійти зі сторони науки, то в цьому немає нічого грішного. Психологія – це така ж сама наука, як і інші, і яка вивчає закономірності існування й розвитку душі. Тому сказати, що звернення до психолога – це гріх, напевно, буде не до кінця мудро, пише пастор церкви «Слово віри» у місті Варшава Ігор Вознюк для телеграм-каналу @Molod_in_Europe.

Але основне питання, яке повинно хвилювати християнина, не «чи можна?», а «для чого?». Як християнин, який вірить в жертву Христа, в Його вічну любов і в зціляючу силу благодаті, може відвернутись від цього і звертатись до науки про душу, обминувши Творця цієї душі? Можливо така людина тільки називається християнином, а насправді вона не вірить в Христа? Звичайно, в церковній практиці душеопікунства і консультації є ситуації, коли потрібно звернутись до медицини чи науки, але це екстрені випадки, в яких супер духовність і відмова від допомоги може тільки нашкодити.

Служачи людям, в своїй особистій практиці я прийшов до висновку, що психологія може лише допомогти виявити причину душевної хвороби (стрес, страх, депресія і інше), але вилікувати людину сама наука не здатна з декількох причин.

По-перше: в самій психології немає чітко визначених схем і методів для вирішення певних проблем. Кожен психолог має прихильність до того чи іншого методу, які часто навіть конфліктують між собою.

По-друге: дуже часто вирішення проблеми з точки зору психології може шкодити людині з точки зору законів Божих.

По-третє: часто методи вирішення проблеми можуть мати гріховний напрямок, який зв’язує людину з духовним невидимим світом (гіпноз, медитація і інше).

Якщо ми говоримо про справжнє християнство, то я вірю, що безсмертна душа, яка створена Богом, може бути вилікувана тільки благодаттю Христовою. Психологія може бути використана як інструмент для діагнозу і встановлення причин проблеми.

Після встановлення діагнозу людина повинна зрозуміти, як цю ситуацію бачить і називає Бог. І тільки тоді потрібно дати біблійне вирішення проблеми.

Я твердо вірю і переконаний що ніяка наука, яка в собі немає принципів Царства Божого і в якій в центрі всього немає Христа і Його спасаючої жертви, нічим не може допомогти безсмертній душі людини.

Висновок:

Психологія може служити інструментом для встановлення причин проблеми і для адаптації людини після вирішення проблеми. Але саме вирішення проблеми може бути тільки в біблійних принципах і в жертві Христа.