Молитовний адвент-календар: як підготувати своє серце до Різдва
gareth-harper-dABKxsPTAEk-unsplash-768×512

Як вважаєте, адвент-календар — це лише подарунковий набір, який треба відкривати з 1 грудня до дня святкування Різдва, дістаючи щоденно нові подаруночки? Чи, можливо, за словом адвент стоїть щось інше, глибше та змістовніше?

Латинське слово «адвент» (adventus) в античному Римі означало офіційний приїзд і відвідини державного урядовця після його призначення на посаду. Цей термін також вживали тоді, коли кесар вступав на трон. Тобто означало «прибуття якоїсь дуже важливої персони».

Період адвенту для християн — це час з 1 до 24 грудня, коли вони по-особливому чекають народження Спасителя, готуються протягом 4-х тижнів (так званого адвенту) молитовно до цих величних відвідин. Адвент — це час, коли ми можемо відсторонитися від рутини, сповільнити свій темп і споглядати Таємницю Втілення

Лише подумайте, як часто люди говорять слово «Різдво« замість «Різдво Христове». У назві свята втратилось навіть Ім’я Того, день народження Якого відзначаємо. З вітальних листівок замість сяйва обличчя Новонародженого Божого Сина і Святої Родини всміхаються бородаті дідугани з червоними мішками та чоботами. Замість гарної звістки про народження немовляти з Вифлеєму в піснях співається про зимову казкову магію, у колядках випрошуються гроші й солодощі. Як швидко ми навчились чекати подарунків під ялинкою, замість зустрічі з Самою Любов’ю, втіленою у немовляті Ісусі.

Давайте разом з сім’ями пройдемо ці 4 тижні у роздумах, молитвах, добрих справах, які підготують наші серця до Різдва. Адже саме у родинах формується середовище, де починає проявлятися нова культура християнина. Жива віра настільки змінює людей, що вони просто не можуть жити за законами й звичками цього світу. Світло Христа пронизує усі сфери життя і виливається у Нову Культуру поведінки й також традицій.

Християнське свято — це особлива подія, окремий привід проявити виняткову шану до Бога в кожній дії: в підготовці, в оздобленні, в одязі, в словах, в частуваннях, в піснях і подарунках. Центром кожного свята є сам Господь – усе інше лише інструменти нашої вдячності та прославлення, засоби любові та милосердя.

Для людей всього світу 2020 рік був непростим випробуванням. Наше життя безперечно стало іншим, тому наприкінці року слід присвятити час для роздумів над сенсом буття та величністю події народження Христа.

Як же приготувати своє серце до Різдва?

  • Щоденно до 24 грудня на своїх пабліках у «Фейсбуці» ми викладатимемо роздуми, молитви та коротке відеопослання, тим сами надихаючи вас у ці святкові дні. Долучайтесь до роздумів, пишіть нам свої думки, свідчення у коментарях.
  • Визначте час для щоденної молитви та роздумів. Неважко прокинутись на 10‑15 хвилин раніше, ніж зазвичай, чи призначити інший час для цього. Намагайтеся дотримуватися цього визначеного для себе часу. Роблячи це, ви матимете у своєму графіку час, спеціально відведений на молитву та роздуми, і, таким чином, розвиватимете в собі дисципліну. Приділіть час для розмови з дітьми, пояснюючи їм щоденно істинний зміст свята.
alexander-dummer-UH-xs-FizTk-unsplash-768×513
  • Заведіть окремий щоденник-календар, де будете нотувати думки, які виникли у вас під час роздумів над місцем з Писання. Розпочніть зворотний відлік до Різдва, створюючи календар з особливими цитатами або рядками з Біблії про надію, віру і любов.
  • Передріздвяний період знаменується багатьма клопотами. Тому подбайте про подарунки, прикраси для оселі заздалегідь. Але вкладіть в ці речі істинний зміст свята. Придбайте листівки з символікою народження Спасителя, встановіть невеличкий вертеп, з фігурками Марії та Йосипа та ін.
stephanie-klepacki-wW8-PIZZjJg-unsplash-935×634
  • Подумайте про добрі справи, які ви могли б зробити у цей період: надіслати листівки знайомим та друзям, підготувати подарунки хворим чи літнім людям.
  • Обмежте час, який витрачаєте на свій мобільний телефон, соцмережі, засоби масової інформації та комп’ютер. Натомість збільште час, який ви проводите з родиною і друзями, займаючись улюбленими справами разом.

Джерело: poklik.media

За темою

«Одностатеві партнерства»: повний розтин законопроєкту №9103 і його шокуючий зміст
17:51 - Пн / 10 Кві. Позиція, Політика, Україна, Шлюб і сім'я
8 проміжних висновків російсько-української війни
15:24 - Ср / 30 Лис. Люди, Політика, Світ, Україна
Як жити після кривавих вбивств в Україні? Як заспокоїти серце в час скорботи?
17:16 - Пн / 04 Кві. Україна
Надійна наша зброя – ПРАВДА!
11:47 - Пт / 25 Лют. Позиція, Світ, Україна
Камо грядеши, карантинний християнин?
17:30 - Сб / 15 Січ. Позиція, Україна
Що потрібно знати про свободу віросповідання
15:12 - Вт / 14 Гру. Україна
Cтоліття п’ятидесятництва: історики заповнюють «білі плями»
11:05 - Ср / 20 Жов. Україна, Церква України
Цензура слова в дії: скандал довкола допису сексолога Святослави Федорець
12:40 - Сб / 09 Жов. Україна
Цінності – імунітет душі: на Одещині буде створена Міжконфесійна християнська рада із духовно-морального виховання дітей і молоді
16:45 - Чт / 08 Лип. Україна
«Ми – роми, а вони – цигани»: як на Закарпатті християнство змінює громади
17:30 - Ср / 21 Кві. Україна
5 причин, чому християнство і фемінізм несумісні
17:50 - Пн / 08 Бер. Світ, Україна
Духовність і мораль – стрижень освіти у школах: відбувся онлайн-семінар
16:05 - Чт / 25 Лют. Україна