Надійна наша зброя – ПРАВДА!
Infinite orange question mark

Ні для кого не секрет, що сучасні війни ведуться не лише у фізичному просторі, де стріляють танки, літають ракети та військові літаки. Окремий фронт, не менш важливий, – це інформаційний простір, де є лише два види зброї: ПРАВДА і БРЕХНЯ.

За перший день повномасштабного вторгнення усі ми бачили силу брехні, яка здатна провокувати масову паніку та відчуття, що ми приречені. Багато хто поширював інформацію з неперевірених джерел, особливо ту, яку просто десь почув і передав «про всякий випадок, щоб знали». Але у цьому мало позитиву, адже це формує в свідомості людей викривлену реальність, а це, у свою чергу, не дозволяє спиратися на міцний фундамент для прийняття адекватних рішень.

Проте руйнівними є не лише фейки, які говорять про погане. Неправдива інформація про те, що у нас все добре, втрати несе лише ворог, усі населені пункти під контролем України – теж формує викривлену реакцію. Євген Дикий, колишній командир взводу батальйону «Айдар», говорить про це так:

«По-перше, розумним людям одразу стає тоскно й огидно при вигляді абсолютно нереалістичних цифр. І закрадається «осадочєк» щодо того, наскільки можна уподібнюватися нашим опонентам з їхньою «постправдою» і з якого моменту різниця зникне?
Але значно гірше менш розумним – тим, хто сприйме це все за чисту монету. Коли після цього реальний світ увірветься в інформпростір, наприклад, повідомленням про захоплення Каховської ГЕС або російським десантом у Гостомелі – незрілий розум, що вірив у абсолютну непереможність наших і повну нездарність “їхніх” одразу втрачає всяку опору».

Так, правда, особливо про війну, є часто важкою і неприємною. Проте лише правда відповідає реальності і є надійним фундаментом для того, щоб ухвалювати зважені рішення. Саме тому на кожному з нас є відповідальність зробити все, щоб долати фейковий інформаційний простір та відкрити шлях для істини. Не уподібнюйтесь ворогу, залишайтеся на світлій стороні історії.

Кілька порад:

– Користуйтеся офіційними джерелами інформації;
– Якщо отримали інформацію не з першоджерела, завжди залишайте місце для сумніву, перевіряйте;
– Поки не перевірили інформацію, не передавайте її далі! Ви можете бути причетними до поширення спотвореної реальності, можете нашкодити;
– Не коментуйте, не радьте, якщо не переконалися, що Ваші слова є стовідсотковою правдою. Навіть 1% брехні у 99% правди перетворює факт на брехню;
– Не збирайте та не поширюйте інформацію про переміщення сил ЗСУ;
– Продовжуйте молитися, Бог чує!

«Тому то, неправду відкинувши, говоріть кожен правду до свого ближнього, бо ми члени один для одного». (До ефесян 4:25)

ЯКУ ПРАВДУ ГОВОРИТИ?

Коли ми спитали одного з провідних інтелектуалів Америки Роберта Джорджа, який читав лекцію для Християнської Відкритої Академії, що ми можемо зараз зробити, щоб міжнародна спільнота краще реагувала на порушення наших прав, він відповів, що ми маємо краще їх інформувати. Звичайні люди на Заході ДУЖЕ погано знають ситуацію в Україні, вони погано поінформовані.

Тому те, що ми можемо робити – це надсилати ПРАВДИВУ інформацію англійською мовою для наших знайомих за кордоном, щоб вони знали, що відбувається і могли шукати способів нам допомогти.

Будьте джерелом правди, здорового глузду та миру!

Бог з нами! Україна переможе!

Джерело: http://c4u.org.ua/nadijna-nasha-zbroya-pravda/

За темою

8 проміжних висновків російсько-української війни
15:24 - Ср / 30 Лис. Люди, Політика, Світ, Україна
Рецепт хорошої дружби
11:44 - Пт / 04 Лис. Люди, Позиція
Молитися про помсту чи про покаяння ворогів?
16:33 - Пн / 31 Жов. Позиція
Як благовістити буддистам? З досвіду місіонера в Камбоджі
17:54 - Вт / 23 Сер. Люди, Місія, Світ
Апофеоз війни
18:41 - Вт / 03 Тра. Позиція
Свято на тлі вибухів
17:29 - Пн / 18 Кві. Позиція, Свята
Як жити після кривавих вбивств в Україні? Як заспокоїти серце в час скорботи?
17:16 - Пн / 04 Кві. Україна
Перенаселення планети – міф, або Як людство страждає від «білого мору»
15:22 - Вт / 18 Січ. Наука, Світ
Камо грядеши, карантинний християнин?
17:30 - Сб / 15 Січ. Позиція, Україна
Одне Різдво для всього світу: розповіді місіонерів про святкування у семи країнах
12:04 - Сб / 25 Гру. Світ, Свята
Що потрібно знати про свободу віросповідання
15:12 - Вт / 14 Гру. Україна
Cтоліття п’ятидесятництва: історики заповнюють «білі плями»
11:05 - Ср / 20 Жов. Україна, Церква України