Переслідувані, але не залишені: як християни в Індії залишаються сильними, незважаючи на протистояння
india-christians

«У всьому нас тиснуть, та не потиснені ми;

ми в важких обставинах, але не впадаємо в розпач»

(2 Коринтянам 4:8).

Життя в Індії погіршилося: COVID-19 змусив сотні мільйонів громадян самоізолюватися. Для багатьох християн, яких там меншість, це стало питанням виживання, оскільки вони стикаються з дискримінацією і навіть насильством. Однак, незважаючи на це, мільйони християн в Індії стоять твердо у своїй вірі.

«Християни зараз страждають навіть більше, ніж раніше, – каже брат Сем*, партнер Міжнародної благодійної правозахисної християнської організації Open Doors, що допомагає християнам, які стали жертвами дискримінації за релігійною ознакою. – Більшості з них довелося боротися з економічними проблемами, а також із протистоянням та ненавистю з боку інших людей».

Але в умовах загострення протистояння християни Індії непохитні у своїй вірі і мужньо живуть заради Божої слави.

«Божий Дух справді працює досить потужно, – каже партнер Open Doors Сабіта. – Жертви переслідування стоять у вірі, і є багато людей, які отримують зцілення і приходять до віри».

В одному віддаленому індійському селі церковній громаді вдалося розігнати банду, яка намагалася залякати їх і змусити замовчати. Брат Сем розповідає:

«Одного недільного ранку близько 25 людей увірвалися у цю церкву. Чоловіки схопили пастора за комір і били його, вони били інших і почали ламати музичні інструменти. Всі присутні були приголомшені і завмерли, спостерігаючи за тим, що відбувалося. Потім дружина пастора, старша жінка, почала вигукувати: Слава Богу! Невдовзі інші жінки зібралися навколо неї і теж вигукували: Слава Богу! Слава Богу! Коли банда чоловіків почула, що члени церкви кричать і прославляють Бога, вони відразу почали прославляти свого бога. Почалося змагання. Але коли 300 людей кричали разом «Слава Богу!», чоловіки злякалися і почали бігти до дверей. В той момент, коли християни побачили, що чоловіки біжать, вони сильніше кричали: Слава Богу! Пізніше пастор сказав: Ми не сумуємо через переслідування, яке сталося, – навпаки, дякуємо Богу, тому що зараз готові терпіти навіть більші переслідування».

За словами партнера Open Doors Сабіти, таке ставлення до жорстокого переслідування є звичним явищем. Вона розповідає історію про те, як пастор з Індії прийшов до віри, коли його батько був дивним чином зцілений від психічного захворювання:

«Він дуже хотів служити Господу, і його церква нещодавно зросла більше ніж на 100 новонавернених. Його побили індуїстські екстремісти, він був затриманий поліцією. Потім екстремісти вигнали його з села. Вони сказали, що вб’ють його, якщо побачать, що він буде ділитися своєю вірою з іншими людьми. Я запитала у нього: То що ж ти збираєшся робити серед усіх цих труднощів? Він відповів: Я обіцяв Господу, що житиму для Нього і помру для Нього. Я буду продовжувати служити Богу. Чи отримали перемогу індуїстські екстремісти? Звичайно, ні!»

 

india-christians (1)

Інші факти про переслідування в Індії

Атаки на християн та на інші меншини в Індії, включно із мусульманами, різко зросли з 2014 року. Настільки, що у 2018 році World Watch List (список із 50 країн, де найчастіше порушують права християн через їхню релігійну приналежність), який щороку публікує організація Open Doors, визначив Індію як країну, де християни вперше зазнають сильних гонінь.

В минулому році в Open Doors було зареєстровано 825 повідомлень про переслідування, які торкнулися 43392 християн, починаючи від соціального неприйняття та образ до побиття, сексуального насильства і навіть убивств. Але організація попереджає, що ці цифри є лише вершиною айсберга і під час епідемії коронавірусу напади знову посилилися.

Доктор Рональд Бойд-МакМілліан, керівник наукових досліджень Open Doors International, каже, що COVID -19 дав можливість індуїстським екстремістам збільшити рівень насильства стосовно релігійних меншин у країні.

«З приходом COVID -19 з’явилася тенденція використовувати пандемію як прикриття, щоб сильніше вдарити по церкві з надією, що міжнародна спільнота буде зосереджена на інших питаннях і дії екстремістів  не викликатимуть метушні», – каже він.

На сьогодні церква в Індії нараховує 70 мільйонів людей і продовжує поширюватися. Індія – це нагадування про те, як росте церква. Це лякає екстремістів, які сприймають християнство як іноземну релігію.

Працюючи з місцевими партнерами в Індії, Open Doors забезпечує підготовку християн з питань переслідувань і юридичної допомоги жертвам таких утисків.

*Імена були змінені з міркувань безпеки.

Джерело: СHRISTIAN TODAY

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

8 проміжних висновків російсько-української війни
15:24 - Ср / 30 Лис. Люди, Політика, Світ, Україна
Як благовістити буддистам? З досвіду місіонера в Камбоджі
17:54 - Вт / 23 Сер. Люди, Місія, Світ
Надійна наша зброя – ПРАВДА!
11:47 - Пт / 25 Лют. Позиція, Світ, Україна
Перенаселення планети – міф, або Як людство страждає від «білого мору»
15:22 - Вт / 18 Січ. Наука, Світ
Одне Різдво для всього світу: розповіді місіонерів про святкування у семи країнах
12:04 - Сб / 25 Гру. Світ, Свята
Супер-батьки: як виховати дитину за біблійними принципами
16:00 - Ср / 17 Бер. Світ, Шлюб і сім'я
5 причин, чому християнство і фемінізм несумісні
17:50 - Пн / 08 Бер. Світ, Україна
Як насправді виглядав Ісус Христос?
16:05 - Пт / 08 Січ. Світ
7 висновків християнина, з якими варто почати 2021 рік
18:00 - Пн / 04 Січ. Позиція, Світ
Хто або що краде у нас Різдво і як віднайти його втрачену суть?
15:00 - Пн / 21 Гру. Історія, Світ
Народний протест і покірність владі
09:04 - Пт / 20 Лис. Політика, Світ, Україна
Історичний мирний договір, чи підготовка до приходу антихриста?
22:08 - Пн / 21 Вер. Позиція, Світ