Рецепт хорошої дружби
0
hannah_busing_Zyx1b_K9mqm_A_unsplash_e45968451f

Дружба – одна з найважливіших речей у житті. Але приказка говорить, що єдиний спосіб мати хорошого друга – це бути ним. Голландський тренер Геральде Шройдер розмірковує про те, що означає бути хорошим другом.

«Ми завжди хочемо вирішувати проблеми за іншого, але для дружби достатньо добре слухати і бути поруч», — каже Шройдер в інтерв’ю Nederlands Dagblad.

Перша характеристика хорошої дружби полягає в тому, що люди можуть розмірковувати один про одного та давати чесні відгуки. Це допомагає їм розвивати свої слабші риси та працювати над ними, зазначає Шройдер. Вона згадує приклад поїздки у відпустку з подругою. «Вона сказала, що я занадто багато розмовляю по телефону. Спочатку це мене дратувало, але незабаром мені довелося визнати, що вона права. Я ціную цю чесність».

Проте, даючи відгуки, друзі повинні робити це обережно та з любов’ю, попереджає Шройдер. «Залиште простір для захисту іншого».

Не встановлюйте занадто високу планку

Голландський тренер зауважує, що люди схильні очікувати від своїх друзів занадто багато. «Таким чином ми ставимо надто високу планку. Це згубно для дружби». Замість цього Шройдер стверджує, що друзі не повинні вимагати один від одного бути найкращим другом, надійним спаринг-партнером і головною людиною, з якою можна поділитися хобі одночасно. «Визнання того, що одна людина не може мати все для вас, допомагає мати більш реалістичні очікування щодо дружби», — каже вона. «Є друзі, з якими ви в основному говорите про роботу, і інші друзі, з якими ви говорите про життєві питання. Звичайно, у вас може бути найкращий друг, з яким ви пов’язані у всіх сферах життя. Але в такій дружбі роздратування і високі очікування загрожують стосункам».

Інша проблема багатьох друзів полягає в тому, що вони не наважуються бути чесними один з одним, бо бояться втратити друзів. Це теж небезпека для справжньої дружби, попереджає Шройдер. «Маленькі роздратування через певну поведінку стають великими розчаруваннями. Це спричиняє дистанцію та нерозуміння».

Замість цього друзі повинні говорити про своє роздратування. «Ці розмови не завжди легкі, але часто вони поглиблюють дружбу. Ви показуєте іншому, що він чи вона варті важкої розмови з ним і що їхня дружба надто дорогоцінна, щоб від неї відмовитися», — каже Шройдер. Вона підкреслює, що вміння слухати є найважливішим інгредієнтом таких розмов. «Намагайтеся слухати та ставити запитання. Уважно слухайте потреби іншого».

Бережіть стару дружбу

За словами Шройдер, чесність є ще одним важливим інгредієнтом для дружби. Особливо, коли друг переживає фазу кризи, важливо не лише вислухати його чи її, але й деталізувати певні твердження. «Наприклад, недобре базікати зі своєю подругою про недоліки її чоловіка. Натомість вам потрібно нагадати їй, що він є батьком її дітей і що вона повинна намагатися не дозволити своєму болю переважити все».

Шройдер каже, що дуже важливо берегти стару дружбу, визнаючи, що новим потрібен час, щоб вирости. «Дружба з історією цінна. Погодьтеся з тим, що буває час, коли у вас менше контактів один з одним, але сходьтеся знову, коли настане час або коли зміняться життєві обставини».

У той же час, іноді важливо знайти нових друзів, визнає Шройдер. «Наприклад, коли ви вступаєте в новий етап життя. Можливо, вам знадобиться знайти друзів, які добре ладнають з вашим партнером, або хочете поговорити з матерями дітей такого ж віку, як ваші». Проте, щоб розвивалася нова дружба, потрібні інвестиції, стверджує Шройдер. «Потрібен час, щоб пізнати один одного, виявити справжній інтерес і мати спільну мову, наприклад, діти, однакове почуття гумору, самотність або спільні інтереси».

Справжня дружба показує, Ким є Бог, підсумовує Шройдер. «Справжні друзі піклуються одне про одного та ставлять одне одному глибші запитання. У справжній дружбі задовольняється фундаментальна потреба людини: бути поміченим».

Джерело: CNE NEWS 

За темою

8 проміжних висновків російсько-української війни
15:24 - Ср / 30 Лис. Люди, Політика, Світ, Україна
Молитися про помсту чи про покаяння ворогів?
16:33 - Пн / 31 Жов. Позиція
Як благовістити буддистам? З досвіду місіонера в Камбоджі
17:54 - Вт / 23 Сер. Люди, Місія, Світ
Апофеоз війни
18:41 - Вт / 03 Тра. Позиція
Свято на тлі вибухів
17:29 - Пн / 18 Кві. Позиція, Свята
Надійна наша зброя – ПРАВДА!
11:47 - Пт / 25 Лют. Позиція, Світ, Україна
Камо грядеши, карантинний християнин?
17:30 - Сб / 15 Січ. Позиція, Україна
Так, віруючі не печуть паски, але раптом: 5 рецептів найсмачніших
10:30 - Чт / 29 Кві. Позиція, Свята
Постити не можна ігнорувати: 5 речей, які варто знати про піст
10:30 - Пн / 19 Кві. Позиція
Трагічний урок Лотових дочок у добу порнозалежності
14:00 - Сб / 20 Бер. Позиція, Шлюб і сім'я
Джон Буньян і його книга «Подорож Пілігрима в Небесну країну»: 10 неймовірних фактів
14:20 - Сб / 06 Бер. Історія, Книги, Люди
Дитина – найбільша цінність, або Чому не можна скасовувати в Україні реформу інтернатів
16:17 - Чт / 28 Січ. Позиція, Політика, Україна