Як знайти «цінність» та зберегти теплоту взаємин у родині
cro-what-contributes-to-a-happy-family-1

Чи цінуємо ми один одним? Як ставимося до свого чоловіка/дружини і дітей? Найчастіше чоловік захищає свою позицію, дружина – свою, кожен вважає себе правим, не бажаючи поступатися. А діти, в свою чергу, потребують і вимагають свого.

Одна річ, яка допомагає подружжю, полягає в тому, що цінність і повагу ми знаходимо всередині нашої особистості. Якщо ми цінуємо і поважаємо себе, то так само чинимо стосовно свого чоловіка чи дружини. Якщо не цінуємо і не поважаємо самих себе, так само чинимо стосовно нього/неї.

Неможливо не помічати очевидні речі і не бути вдячними за них. Хіба що сама людина роздроблена і неповноцінна всередині себе і намагається за рахунок інших людей, які оточують її, знайти свою цінність. На жаль, у зовнішньому світі немає того, що нам потрібно. Це знаходиться всередині, де мешкає Божий Дух – Дух істини, Який і відкриває її всім тим, хто хоче і шукає. Саме пізнавши істину від Самого Бога, яка прихована всередині нас, ми і здатні стати насправді вільними.

Чоловіки не бачать, не хочуть помічати або цінувати те, що роблять дружини, не тому, що вони ледачі, сидять цілий день у телефоні і гортають стрічки соцмереж. Це відбувається тому, що на якомусь етапі дружини не помітили або знецінили самі своїх чоловіків словом чи ділом, а головне, насамперед, – у своїх думках і серці!

Роботу дружин і дорогих жінок чоловіки можуть просто не помічати, тому що через фізіологію, яка склалася, здатні концентруватися лише на чомусь одному і вирішувати одне питання за раз. А це наших коханих і дорогих може дратувати, і вони не дозволяють чоловікові зробити все поступово, крок за кроком. Все кидаючи, жінки знову рвуться в бій, «рятуючи родину від неминучої загибелі», не розуміючи, що таким чином не дають можливості зробити це чоловіку і виявляють до нього неповагу. Вони позбавляють можливості, забирають шанс у чоловіка перемогти чергового дракона заради порятунку красуні, щоб знову стати її героєм і рятівником!

Часто ми не цінуємо і не поважаємо, тому що хтось колись не виявив це стосовно нас, і, можливо, це була єдина модель, яку ми бачили. Але це не може тривати все життя. Зміни в наших руках, і силу слів ніхто не відміняв, а тим більше дій і вчинків безумовної любові!

Цінуйте один одного, любіть, поважайте, будуйте стосунки, просіть пробачення, якщо потрібно! Не карайте один одного мовчанням або зневажливим ставленням, грубими словами і вчинками. Ніхто з нас не заслуговує такого ставлення до себе і до ближнього.

Ми цінні самі собою, а не тому, що робимо щось. Діти не заслуговують любов батьків, а насолоджуються нею. Бо вона безумовна і не залежить від хороших чи поганих вчинків наших дітей. Любити, як і працювати, насамперед треба над собою – це рішення і посвята, а не бажання, що з’являється час від часу, в момент рідкісного в наші дні просвітлення.

«Милість не заслуговують, її надають», – говорили раніше. Але в сучасному світі щоразу стикаєшся з обставиною, що покликаний домогтися, заслужити і набрати певну кількість балів, щоб відповідати стандартам групи або спільноти. Десь таке ставлення вже проникло в сім’ї не тільки між подружжям, а й навіть стосовно дітей. Прогулюючись вулицею, часто чуєш з боку дорослих в адресу дітей: «Зроби так, ти будеш слухняний, я буду любити тебе і обійму». В іншому випадку батьки включають режим ігнорування прохань і поведінки дитини, чим завдають непоправної шкоди психіці і прихильності, рівню довіри і взаємин в цілому.

Сім’я – це ж не олімпіада і не конкуренція, хто перший і головний. Хто дотримується правил і умов, того більше люблять. Наша сім’я покликана стати і бути місцем любові, турботи, уваги, підтримки і підбадьорення.

Сім’я – це фортеця, цитадель і неприступне місто, в якому тихо і безпечно у будь-який час року і доби! Це затишне місце, в яке кожен з її членів готовий повертатися кожного разу, незважаючи на радість і горе, багатство і бідність, успіх і невдачі, злети і падіння. І головне, що б не сталося, сім’я – це єдині люди в усьому світі, які приймуть і все зрозуміють без слів, пробачать і огорнуть безумовною любов’ю. Миру і любові у ваші оселі!

Костянтин Воропаєв для ІА Світогляд

За темою

Чоловіки, ніколи не пізно сказати «Стоп»!
17:12 - Пн / 06 Гру. Шлюб і сім'я
Історії сімей, які всиновили дітей
14:31 - Сб / 23 Жов. Шлюб і сім'я
Визначні біблійні шлюби у 7 відомих картинах
13:26 - Сб / 18 Вер. Шлюб і сім'я
Що краде батьківство і материнство?
19:20 - Пн / 05 Лип. Шлюб і сім'я
Як стати мамою «за серцем Божим»: лайфхаки від відомих мам-християнок
17:00 - Нд / 09 Тра. Свята, Шлюб і сім'я
Дорослий друг: хто такий наставник для сироти та чому він потрібен
17:55 - Чт / 01 Кві. Шлюб і сім'я
Трагічний урок Лотових дочок у добу порнозалежності
14:00 - Сб / 20 Бер. Позиція, Шлюб і сім'я
Супер-батьки: як виховати дитину за біблійними принципами
16:00 - Ср / 17 Бер. Світ, Шлюб і сім'я
Сім’ї замість інтернатів: 6 способів, як допомогти сиротам
17:25 - Пн / 22 Лют. Україна, Шлюб і сім'я
Навіщо релігійним діячам треба реагувати на насильство в сім’ї
18:12 - Пт / 12 Лют. Шлюб і сім'я
Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція
18:19 - Пт / 22 Січ. Україна, Церква України, Шлюб і сім'я
«Сучасна молодь має Інтернет в голові й Instagram у крові», – пастор з Луцька
16:12 - Пт / 31 Лип. Церква України, Шлюб і сім'я