depression-10-10

Людина може, але часто не хоче взяти відповідальність за себе, за свої дії, рішення, слова та вчинки. І як результат – зіпсоване сьогодення та майбутнє, де часто знаходяться винні і звинувачуються інші у власних нещастях та проблемах.

Так було від початку, коли Адам на запитання Бога: «Чи ти не їв від дерева пізнання добра і зла, від якого Я тобі заборонив їсти?» сказав, що це йому дала дружина. До речі, та, яку дав йому Творець, а вже Єва, як і слід було чекати, всю провину скинула на змія. Ось так і живуть люди, постійно звинувачуючи один одного у власних проблемах і невдачах. Вони можуть, але не хочуть визнати помилку і відповідати за вчинене.

Коли вже не залишається кого звинувачувати або люди втомлюються від звинувачень один одного, вони йдуть. Наступний у черзі для звинувачень – диявол. Найбільш винахідливі можуть дійти до Самого Бога, звинувачуючи Його у всіх своїх бідах і складних обставинах. Але правда полягає в тому, що люди часто потрапляють у них самі через власне невігластво, елементарне небажання розібратися і припустити, що може відбутися згодом.

Можна сказати, що лукавий поставив під сумнів слово Бога в Едемі, сказавши про все прямо та впевнено. Але при цьому його не можна звинуватити в чомусь, тому що людина зробила все сама, він лише уточнив, у що людина вірить. А люди вже самі, почувши слова лукавого у своїх думках, втілили їх у дію. Тому диявол чи Бог може говорити, а люди вже самі приймають рішення. Вони живуть відповідно до того, у що вірять!

Можна припустити, що в момент перебування в Едемі єдиним голосом, який чули Адам і Єва, був голос Творця. І змій, можливо, дуже здивував Єву, коли заговорив з нею єдиним із усіх тварин. Більше того, він не просто «говорив про нісенітницю», а міркував і аргументував. У той самий час переконував вчинити певні дії, замовчуючи про наслідки, залишаючи право вибору за людиною.

Давши людині вибір, Творець залишив лише одну заборону: «Не їж плодів від дерева пізнання добра і зла, бо в день, коли скуштуєш, смертю помреш!» Сьогодні, у 21 столітті – все відбувається так само, нічого з тих давніх часів не змінилося. Слухати Бога чи диявола? Чиєму голосу бути слухняним? Ось і все, що необхідно вирішити для себе кожній людині раз і назавжди.

Очевидно, що до смакування плодів Адам і Єва не мали поняття і знання, що таке «добро і зло», гріх, смерть і страх. Бувши першою, хто мав повноту влади над Землею і хто був наповненим Духом Бога, людина не поцікавилася у Творця, що Він думає про слова, сказані змієм. Можливо, у сучасної людини, яка живе в 21 столітті, могли виникнути питання. Чому Адам і Єва, вершина Божого творіння, не поговорили з Творцем, люблячим, дбайливим і уважним, Який створив усе для них і заради них?

Як же так сталося, що вони не задали наступні запитання. А що це за дерево? Чому не можна їсти від нього? Що таке добро, зло та смерть? Чому від усіх дерев ми можемо їсти, а від цього заборонено? Те, що страх не був причиною відсутності розмови та взаємин між творінням і Творцем, – це факт, бо, почувши голос Божий, вони злякалися і заховалися набагато пізніше.

У чому проблема? Свобода волі та вибору! Бог, створивши людей, не вказував їм, що і як робити. Сьогодні все також знаходиться у владі та праві вибору людини. Бог не спрямовує наші руки і ноги, щоб ми робили щось як роботи під Його диктовку. Слова лукавого в Едемі лише пробудили інтерес і віру в те, що, можливо, Бог так усе і зробив, як сказав диявол. Пізніше виникло бажання та дія як прояв кореня проблеми – недовіри Творцеві!

Чи не те саме відчуває кожна людина сьогодні, вірячи, що їй знову чогось не вистачає? Ще щось необхідно додатково зробити, щоб бути кимось або почуватися повноцінним. Така безглузда погоня за уявним щастям найчастіше призводить до розчарування та порожнечі.

Ми слухаємо голоси навколо, які нав’язують нам що завгодно, але тільки не те, що нам потрібно. «Вам недостатньо того, що у вас вже є», «Зароби ще тисячу доларів – і буде достатньо», «Бог тобі, напевно, щось не додав: краси, розуму, багатства, довжини вій або кольору очей». Все це, щоразу перебуваючи в полі зору, зрештою чіпляє і «підсаджує на гачок». Ми починаємо вірити, що, отримавши щось із цього чи щось інше, неодмінно будемо щасливі. А всі, хто стає на перешкоді, перетворюються на об’єкт звинувачення.

Чому ми віримо, що недостойні «тут і зараз» мати все необхідне? Нам не потрібно ще щось, щоб бути цілісними та щасливими. Свобода волі і вибору залишається у нас і донині, але це не означає, що наше минуле чи сьогодення може або має перекреслити майбутнє.

Рішення «тут і зараз» про те, що зробимо і що не будемо робити, визначить майбутній результат. Тому немає ніякого сенсу звинувачувати Адама і Єву, Бога чи диявола в тому, що сталося, і в тому, що відбувається. Не слід також думати, що ми розплачуємося за скоєне Адамом та Євою. Інакше ми чинимо так само, як прабатьки, якщо не ставимо запитань, не довіряємо Творцеві і не думаємо. Нам вже відомо, що таке «добро і зло, смерть і страх», і ми чудово розуміємо, які будуть наслідки наших рішень та дій.

Сьогодні вибір за нами, чий голос слухати і чиїм словам вірити, а отже, і коритися! Або ми слухаємо Божий голос, чиї наміри нам на благо і на добро, виконуючи Його волю. Або, слухаючи голос диявола – «батька брехні», слухняні йому, творимо його волю і діла, наслідки яких не завжди зрозумілі, але кінець їхній – смерть.

Зрозуміло одне, що наша свобода і плідність життя цілком і повністю залежать від того, до чийого голосу ми прислухаємося і що робимо в результаті самі. Тоді ми не маємо кого звинувачувати, окрім себе самих, розуміючи приймаючи відповідальність за наслідки всього, що відбувається в нашому житті!

Костянтин Воропаєв для ІА Світогляд

blog-009

Це питання ставить собі кожна людина, і не завжди в спокійних і простих обставинах, виправдовуючи тим самим приказку «Як тривога, так до Бога!» Але хіба Бог не хоче або приховує Своє обличчя від нас у звичайних життєвих обставинах і ситуаціях?

Звичайно ж, ні, просто людина не завжди готова зустрітися з Ним. Кимось керує страх, і він уникає зустрічі з Богом; інші керуються думкою про покарання за провини; ще хтось каже, що не гідний; деякі взагалі вірять, що Він не існує.

І у скількох людей не запитай, знайдеться безліч різних причин і виправдань, чому людина не прагне і не шукає зустрічі з Богом. Релігії і різні вірування відкривають Його з різних боків, але це всього лише спроба людини пояснити Незрозумілого й інтерпретувати Його дії у видимому світі.

Досліджуючи історію і життя людей, які все ж зустрілися з Богом обличчям в обличчя, можемо помітити одну загальну закономірність, що не вони Його шукали і знайшли, а Він Сам вийшов їм назустріч. Дивлячись на приклади таких біблійних персонажів, як Мойсей, апостол Павло, Авраам, Ісак, Яків, на весь Ізраїльський народ і ін., ми бачимо, що Творець відкриває Себе і лишається вірним у взаєминах з людиною, навіть коли та не стримує обіцянки і не дотримує дане нею слово. Тим самим Він доводить, що робить все можливе зі Свого боку і лишається вірним заради Імені Свого, «бо зректися Самого Себе не може» (2Тим. 2:13).

Зрозумілим є одне, що Бог, Творець і Отець Небесний завжди відкритий до спілкування і взаємин, тільки у Його дітей так і залишилася вільна воля, яка дозволяє вибирати і вирішувати, що їм робити, а що ні. Тому кожен і живе так, як вважає за потрібне, і, відповідно, має належні результати і плоди у житті.

Ісус Христос, Месія, Спаситель світу, пророк і вчитель, прямуючи до Єрусалиму, глянувши на місто, сказав такі слова: «Скільки разів Я хотів зібрати дітей твоїх, як птах пташенят своїх під крила, і ви не захотіли!» (Луки 13:34). Бог ніколи і нікого не змушує. Його бажання, щоб людина прагнула, жадала і докладала власні зусилля у напрямку спілкування з Ним.

Отець Небесний і Творець не створив нас роботами і байдужими. Навпаки, Він наділив нас здатністю мислити і любити. Ми були створені за Його образом і подобою, а значить, Він вклав у нас все найкраще і прекрасне, подарувавши можливість мати з Ним особисті стосунки завжди і всюди.

Він завжди нам нагадує: «Тільки Я знаю наміри, які маю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію. І кликатимете до Мене, і підете, і будете молитися Мені, і Я буду прислуховуватися до вас І будете шукати Мене, і знайдете, коли шукатимете Мене всім своїм серцем» (Єремії 29:11-13).

Більше того, пророк Ісая, цитуючи слова Творця, показує, що проблема не в Джерелі, а в тому, хто приймає, кажучи: «Я прихилявся до тих, що Мене питали; Я знайдений тими, що Мене не шукали. Я казав: Оце Я, оце Я! до народу, що Йменням Моїм не був званий» (Ісаї 65:1). Показуючи тим самим, що Він є ініціатором і гарантом побудови взаємин, їхньою сполучною і завершальною нотою в незакінченій п’єсі під назвою «людське життя»!

Він завжди поруч, чує, все знає і спостерігає за всім. Він не далеко від нас, як багато хто вважає, і зовсім не такий, яким Його уявляють. Сьогодні, як і завжди, є можливість познайомитися з Ним особисто, обличчям до обличчя. Єдине, що необхідно і чого буде цілком достатньо, – одного лише бажання і звернення до Нього особисто. Бо «так говорить Господь, що чинить оце, Господь, що вформовує це, щоб поставити міцно оце, Господь Його Ймення: Покликуй до Мене – і тобі відповім, і тобі розповім про велике та незрозуміле, чого ти не знаєш!» (Єремії 33:2-3 ).

Костянтин Воропаєв для ІА Світогляд

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знайти «цінність» та зберегти теплоту взаємин у родині

1620999742_ostorozhno-plevely

Притча про сіяча і про кукіль – одна із притч Ісуса Христа, яка записана у Євангелії від Матвія. В ній розповідається про те, як один чоловік посіяв на своєму полі пшеницю, а ворог посіяв між пшеницею кукіль.

Кукіль – це бур’ян, загальна назва рослин із родини злаків; його насіння на вигляд важко відрізнити від зерна жита, пшениці та інших культур, але в ньому міститься отруйна речовина. Потрапляючи у хліб, кукіль робить його непридатним для споживання, пише bible-facts.org.

Кукіль, який ворог посіяв між пшеницею (Мат. 13:25 і далі), грецькою мовою названий «цицанія» (мотузка божевілля) (Lolium temulentum). Причому сама рослина куколю – не отруйна. Отруйне лише її насіння. На насінні куколю живе отруйний грибок стоматинія, який робить його отруйним. Симптоми отруєння схожі на стан сп’яніння. Сила отрути така, що отруїти коня може лише 7 грамів насіння (близько 200 зернин).

1620993230_pshenica-i-plevely-bibliya

До появи колоска кукіль практично не відрізняється від пшениці. Пшениця і кукіль мають майже 100% схожість!

Чи справді у давні часи хтось міг посіяти кукіль на чуже поле?

Навмисне засівання чужого поля шкідливим насінням вважалося злочином. Давньоримські закони передбачали суворе покарання за таку дію. Ось що написано в одному біблійному словнику: «Той, хто через помсту сіяв на чужому полі кукіль… відповідно до римського права, чинив переступ. Саме існування такого закону показує, що це відбувалося досить часто».

1620993688_1554842494_iscelenie-iisusa

Вчений у галузі права Аластер Керр пояснює, що у 533 році н.е. римський імператор Юстиніан опублікував Дигести – звід римського права та уривки із творів класичних юристів (приблизно 100-250 роки н.е.). У цій праці один із юристів, Ульпіан, згадує справу, яку розглядав державний діяч Цельс (Дигести, 9.2.27.14). На чужому полі були посіяні бур’яни, і там загинув урожай.

В Дигестах зауважується, що господар чи фермер-орендар міг законним чином отримати компенсацію від зловмисника за нанесений йому збиток.

Той факт, що такі злодіяння здійснювалися на території Римської імперії, показує, що ситуація, яку описав Ісус, була цілком реальною.

Шокуючі факти про кукіль

  • Lolium temulentum – Пажитниця п’янка. Саме цей вид є тим самим куколем, який згадується в Біблії. Колись ця рослина була злісним бур’яном у посівах жита, пшениці та інших культур.
  • У зернівках пажитниці п’янкої постійно є грибок Stromantinia temulenta, який виробляє алкалоїд темулін – речовину, яка може викликати серйозне отруєння в людей (запаморочення, сонливість, втрату свідомості, судоми) і деяких домашніх тварин (окрім свиней, качок та курей).
  • Кукіль рослина, яка дуже схожа на пшеницю, але до періоду жнив, коли стає видно, що це була підробка. Деякий час тому я вивчив деякі факти про кукіль, які шокували мене. Інша назва «неправдива пшениця», яка у надлишку росте в Ізраїлі. Ось що про неї сказано в енциклопедії:

Кукіль дуже схожий на пшеницю, але доти, доки не з’явиться колос. Він паразитує на полях пшениці. Характеристика цієї рослини в тому, що відбувається отруєння організму і відчуття сп’яніння, в результаті чого може настати смерть. Це також відображається в латинській науковій назві – «temulentus», що означає «п’яний».

  • В Біблійній енциклопедії «Faussett» написано: «У поєднанні із пшеничним борошном, помел куколю призводить до запаморочення, інтоксикації та паралічу», і «це єдина шкідлива трава із усього сімейства злакових». На сайті Botanical читаємо: «Помічено, що він виробляє всі симптоми сп’яніння: струс тіла, нездібність ходити, загальмована мова, блювота. За старою традицією, його додавали у солодові напої». Інша назва куколю – «пшениця, яка виродилася».
  • Клінічна картина. У випадках гострих отруєнь куколем п’янким дуже швидко розвиваються симптоми ураження центральної нервової системи: в’ялість, сонливість, затьмарення свідомості, зменшення чутливості, падіння температури тіла, порушення рухової здібності (неправильна, хитка хода, неможливість стояти на ногах); стан сну, при якому коні лежать, залишаючись абсолютно байдужими до навколишнього, не відповідаючи на больові подразники.

До розладів загального стану додаються порушення серцевої діяльності (малий, слабкий пульс), пришвидшення дихання, послаблення зору – аж до цілковитої сліпоти, уповільнення перистальтики, запори.

Вагітні тварини абортують. Смерть – дуже частий результат під час таких форм отруєння. При хронічних отруєннях невеликими кількостями отруйного насіння описана клінічна картина розвивається поступово.

***

«Царство Небесне подібне до чоловіка, що посіяв був добре насіння на полі своїм. А коли люди спали, прийшов ворог його, і куколю між пшеницю насіяв, та й пішов… Залишіть, хай разом обоє ростуть аж до жнив; а в жнива накажу я женцям: Зберіть перше кукіль і його пов’яжіть у снопки, щоб їх попалити; пшеницю ж спровадьте до клуні моєї». Матвія 13:24-25, 30

1620997820_sezht-plevely-bibliya
1620989017_plevely
Вибирання куколю із пшениці на полі біля Бет-Елу (прибл. 1900 рік)

Календар

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС