«Ліпше не вийти заміж, ніж вийти за «чужу» людину», – Людмила Бендус
2+
272410420_477496970674592_2994570755552130748_n-1

Бути незаміжньою – це благословіння чи прокляття? Кожне покоління дівчат стикається з цією проблемою. Відповіді на дотичні до теми запитання дала заступниця директорки департаменту жіночого служіння УЦХВЄ Людмила Бендус.

Про це йдеться на сайті chve.org.ua.

– «Життя – це благословення. А незаміжжя – це факт, а не те і не інше».  Прокоментуйте, будь ласка.

– Життя – це Божий дар, а не якась випадковість. А Божий дар – це завжди благословення. Інша річ, що саме люди з цим даром роблять і чи сприймають як благословення.

Однак незаміжжя – це не просто факт із життя. Згідно з 1Кор. 7:7, і заміжжя – і незаміжжя – це теж дар від Бога. Проблеми виникають там, де цього не розуміють.

 Чи повинна дівчина ставити конкретну ціль, щоб знайти собі чоловіка?

– Конкретні цілі треба ставити завжди, бо інакше може виникнути когнітивний дисонанс. А в питанні заміжжя це особливо важливо. Але якщо під конкретними цілями ви маєте на увазі зріст, колір очей і волосся, марку машини і розмір гаманця, то я б не радила таке робити. Ви ж не товар у магазині купуєте.

Звичайно, можна виявити Богові свої бажання і уподобання. Але який сенс – Він і так це все знає. І лише Він точно знає, який чоловік для вас найкращий. Тому я б радила довірити вибір супутника життя Небесному Батькові. Так Йому і скажіть: Отче, дякую, що я Твоя улюблена дитина. І прошу – видай мене заміж. Ти знаєш. За кого і коли. Я Тобі довіряю. І вчи мене, готуй, щоб я стала йому найкращою помічницею. І благослови його, не дай звернути з правильної дороги.

– Питання «три в одному»що робити дівчині, якщо сподобався хлопець, а він не проявляє ніякої уваги, не помічає? Чи варто дати про себе знати? І яким чином?

– На ці три в одному можна відповісти трьома словами: нічого; ні; ніяким. Але все ж таки відповім ширше.

Отож дівчині сподобався хлопець, а від нього – нуль уваги. Висновок тут один – це хлопець того типу, який цій дівчині подобається найбільше. Але оскільки він не реагує, то це може означати, що йому подобаються дівчата іншого типу. І це не трагедія – найкраще в житті те, що попереду.

Передавати йому записочки з зізнанням: «ай лав ю» або «маша плюс петя любов навіки» і таке інше – зовсім не варто. Бо може бути дуже прикро, і неприємно. А нащо це нам?

У цій ситуації треба просто жити, служити, довіряти і чекати. І хтозна – раптом одного чудового дня той хлопець гляне на тебе новими очима, і до нього дійде: це вона. Або одного ще чудовішого дня ти познайомишся з іншим хлопцем, який дивитиметься на тебе такими очима, що все одразу буде ясно.

118862871_731059744417173_7144845614983799085_n

– А як зрозуміти, що це – той самий?

– Зустріти того самого – інакше ніяк.

 Що робити, коли хлопці бачать в тобі тільки друга?

– Та це прекрасно. Набагато гірше, коли б у тобі вони бачили ворога. От тоді справді варто було б щось робити.

І так само добре – що це хлопці, а не хлопець. Бо коли друга в тобі бачить лише один хлопець, то зле.

Тому залишайся такою ж доброзичливою, відкритою до людей, готовою допомогти в потребі – тобто будь дружньою до всіх, аж поки не зустрінешся з тим, кого полюбиш. А вміння дружити у шлюбі дуже пригодиться.

– Що у стосунках з хлопцями допустимо, а що ні? Чому?

– Допустимо все, що ви можете робити чи говорити у присутності свого батька. Причому варто пам’ятати, що якщо земний батько не завжди поруч і далеко не все знає і бачить, то Небесний Батько завжди знає про все.

І допустимо все, про що ви зможете розповісти колись своїм дітям, коли вони про вашу молодість запитають.

А чому? Щоб вам згодом не було ні соромно, ні сумно, ні страшно.

Мені доводиться спілкуватися з дівчатами, які наробили помилок, бо думали, що поцілунки – це нічого страшного, все одно ми одружуємося. А сьогодні віддали б роки життя, аби повернути все назад і не допустити цього, та це неможливо.

37120690_1719127391541636_3795465283829760000_n

– Питання стосунків, дружби з невіруючим хлопцем, думаю, навіть порушувати не варто, бо і так все зрозуміло. Хіба що можете щось додати

– Можу. Дружба з хлопцем – узагалі дуже хитка позиція. Бути дружньою до всіх – це прекрасно. Мати за друга хлопця – непевно. Кажуть, що така дружба має три варіанти розвитку: або гріх, або розрив, або шлюб. Перші два – дуже болючі й небезпечні. Та в дружбі з невіруючим хлопцем болючі і небезпечні всі три варіанти.

Тому – ні, ніяких особливих стосунків з невіруючими хлопцями. Це має бути чітка позиція серця. До речі, знаю кількох дівчаток, які мали таку позицію, хоча дехто навколо радив трохи змʼякнути, бо роки йдуть, і то нічого, що невіруючий, покається. Але вони вистояли. Дехто досі стоїть – і це правильно.

А знаю і таких, які зламалися – і їм не позаздриш.

– Коли спілкуєшся з хлопцем, але інтуїтивно розумієш, що ви розмовляєте «різними мовами», чи варто продовжувати спілкуватися тільки через те, що боїшся, що іншого шансу може не бути?

– Це залежить від того, який формат тих відмінностей. Бо чоловік і жінка принципово розмовляють різними мовами. Багато жартівливих історій на цю тему можна знайти в неті.

Але якщо мова про різні життєві цілі і цінності, різні пріоритети – спілкуватися не варто. Бо у шлюбі у двох різних особистостей, які цей шлюб і формують, попри всі відмінності має бути одне серце і дорога одна, як сказав пророк Єремія (32:39). І якщо те, що для одного цінне і найважливіше (наприклад, любов до Бога, бажання служити), для іншого – порожній звук, то що таких людей єднатиме?

А вийти заміж аби вийти заміж, бо іншого шансу може не бути – взагалі фатальна помилка. Ліпше не вийти заміж, ніж вийти за «чужу» людину.

80545909_2226065827687039_8223899766589751296_n

– Дівчата – дуже емоційні істоти. І часто сприймають все крізь призму власних емоцій. Що робити з прив’язаністю, яка завжди виникає в процесі спілкування, якщо розумієш, що це – не твоє?

– Тут можна і конче потрібно робити лише одне – у молитві віддати це Отцеві і попросити Його зруйнувати всі неправедні емоційні звʼязки, які виникли при спілкуванні з цим хлопцем. Бо якщо цього не зробити – хлопець спокійно вирішуватиме свої питання, одружиться, а дівчина буде мучитися, її душу розриватиме біль.

А найкраще – наперед віддати свої емоції, бажання, почуття, мрії під контроль Отця, щоб не привʼязуватися до чужого, і тоді вдасться уникнути непотрібного болю і душевних мук.

– Ще одне поширене питання: яка допустима різниця у віці між хлопцем і дівчиною?

– І психологи, і медики, і служителі в цьому одностайні: найкраще, щоб різниця у віці не перевищувала 10 років. Але і тут можливі винятки. Біблія не ніде не ставить якихось вимог щодо цього.

– А якщо хлопець і дівчина з різних конфесійних об’єднань (наприклад, баптисти, п’ятидесятники, харизмати), хто за ким повинен йти?

– Це можуть вирішити лише вони. Головне – щоб бути в церкві, доктрини якої побудовані на Слові Божому.

– Насправді є щось глибше, ніж просто страх не вийти заміж, і цей страх має певне підґрунтя. Як його подолати?

– Мабуть, корінь цього всього – недовіра Богові. Найбільша проблема кожної дівчини – не вийти заміж, а спасти вічну душу. І якщо Бог вирішив цю найскладнішу проблему, то невже ж Йому не  під силу ця значно менша проблема, тим більше, що Він же і задумав шлюб.

Тому треба вчитися довіряти Богові. Він все знає і все може.

– Що робити, коли не сприймаєш себе як жінку, яка може подобатися?

– Це проблема. І вона має причину. Треба її знайти і вирішити. Дуже раджу вдатися за допомогою до душеопікуна або ментора. З цим треба працювати. Самій справитися може бути складно.

 Як звільнитися від постійного відчуття меншовартості через те, що не вийшла заміж?

– А звідки взялася думка, що незаміжня – меншовартісна? Це однозначно не біблійна думка. Тому як звільнитися? Подружитися з Тавітою з девʼятого розділу Дій святих апостолів. Її аж ніяк меншовартісною не назвеш. Розвивати стосунки з Богом. Сприймати свій стан як дар від Нього (1 Кор. 7:7). Шукати свого місця в Його планах. Довіряти Богові. Довіряти Богові. І довіряти Богові.

 Як забрати страх, що залишишся без пари?

– Частково відповідь вже прозвучала. Але ще додам: працювати зі своєю душею. Нагадувати їй, що цей страх – не від Бога, тому не має місця у твоєму житті. Читати своїй душі вірш з 2 Тим. 1:7.

І дуже важливо зрозуміти, що вихід заміж – це не найвище благо для дівчини. І не всі дівчата вийдуть заміж. І це – не катастрофа. Це може сказати кожна заміжня жінка (сміється).

Бо повнота життя абсолютно не залежить від сімейного статусу. Вона залежить від статусу твоєї сутності в Ісусі. Ти – Божа дочка.

– Як відповідати на питання «чому ти незаміжня», якщо тобі за 30?

–  Так, це правда, завжди знайдуться люди, здатні ставити некоректні запитання. Реагувати можна по-різному, залежно від того, хто ці люди і які стосунки тебе з ними повʼязують.

Наприклад, збити з пантелику: «Сьогодні це питання втратило актуальність».

Або різко змінити тему: «Не знаю. От, весна на носі, не порадиш, де взуття купити?..»

Або: «Та тому, що в мене немає чоловіка».

30073134_102590250597462_1124686285326192312_o-1024×683

–  Якщо говорити про страхи, то можна виділити три категорії дівчат, які через цей страх починають шукати винних у тому, що незаміжні: ті, які звинувачують самих себе у неможливості вийти заміж; ті, що звинувачують хлопців (точніше, їх відсутність); ті, що звинувачують Бога.

Що б ви порекомендували кожній із цих категорій?

– Насправді це не три, а одна категорія, де всі звинувачують Бога. Не дав мені краси. Не дав хлопців. Не благословив. Нічого не робить для мене, хоча я молюся про це. Я маю такий план для свого життя, а Він…

І рекомендувати тут можна наступне:

Найперше – покаятися в претензіях до Бога. Бог ні в чому не винен і нікому з нас Він нічого не винен.

Розвивати з Богом стосунки як із Батьком. Вчитися Йому довіряти.

Зрозуміти, що щастя не залежить від сімейного статусу, а від того, хто ти для Ісуса і в Ісусі.

Тому навіть якщо дівчина не вийде заміж – це не катастрофа, а широко відчинені двері для безлічі можливостей до розвитку і змін, які недоступні для багатьох заміжніх.

Можна здобути хорошу спеціальність і стати фінансово забезпеченою. Оволодіти англійською. Закінчити водійські курси й отримати права водія (і купити собі машину). Піти на курси вокалу. Здобути освіту в Київському біблійному інституті. Ходити на всі конференції, «домашки» і «молодіжки», не думаючи, що вдома нема нічого звареного і комусь це може сильно не сподобатися. Варити що хочеш і коли хочеш. Або не варити взагалі – слава Богу, тепер великий вибір ресторанчиків, де можна смачно поїсти. Самій вирішувати, як витрачати гроші. Читати всю ніч книжку, від якої неможливо відірватися (наприклад, Біблію).

– Якщо дівчина справді робить все від неї залежне, щоб догодити Богові, служить, живе і радіє (принаймні намагається ) і – все одно періодично переживає про заміжжя Чи можна коли-небудь перестати про це думати? І що з цим робити, якщо все-таки думається?

– По-перше, прийняти як факт, що це періодично буде думатися і це нормально. По-друге, одразу йти з цими думками до Отця і виливати Йому все, що є на серці. Іншими словами, звільнити в серці місце для Його потіхи, любові й заспокоєння. По-третє, довіряти Богові. І по-четверте, дякувати Йому за добру, приємну і досконалу волю для свого життя.

72679168_489323075257509_3422335851051352064_n

 Куди дивляться хлопці? Знаю, що це питання не до вас, але, може, ви щось знаєте з цього приводу

– Різні хлопці дивляться в різні боки. Хтось – на струнку поставу, хтось – на рівень грамотності. А хтось – на «танчики» чи що там ще… І моя порада для вас, дівчата – віддайте Богові, Найдобрішому Небесному Батькові, свою долю і ніколи, ніколи не забирайте її з Його рук.

А потім моліться за того, хто може стати для вас добрим чоловіком. Але не так, як молилася одна дівчина: Господи, приведи його нарешті, і я його вбʼю.

Просіть, щоб Господь привів вас до нього правильного часу, як привів колись Єву до Адама, просіть готувати вас для нього як добру помічницю. Просіть берегти його від неправильних кроків і непоправних рішень.

І просіть Божої допомоги тримати своє серце закритим для всіх хлопців, поки Бог не влаштує вам зустріч із тим, за кого ви молитеся.

– І останнє: ви, як заміжня жінка з 41-річним стажем подружнього життя, скажіть: заміжжя – це спасіння для дівчат? Це справді благословення?

– І для дівчат, і для хлопців, і для кожної людини на землі спасіння – це Ісус. І аж ніяк не заміжжя. Нещасну дівчину заміжжя зробить ще нещаснішою. Невдячну – ще невдячнішою. Лише Ісус може змінити серця і долі.

І якщо ви довіритеся Йому, то чи заміжня, чи незаміжня – будете успішною, ефективною, радісною, благословенною Божою дитиною.

І цього дуже щиро бажаю всім вам, дорогі дівчата.

Розмовляла Ірина Бендус

За темою

Історія одного кохання: Сергій Брикса
16:48 - Пн / 19 Вер. Люди, Музика
«Квартири віддав переселенцям». Християнин з Луцька евакуйовує з гарячих точок людей з інвалідністю
17:14 - Пн / 09 Тра. Люди, Світ, Україна
Геннадій Мохненко: «Росія чинить жахливе жертвоприношення»
17:19 - Вт / 05 Кві. Люди
«У Кенії на тебе дивляться, як на магната», – пастор Валерій Бегас
15:43 - Ср / 16 Лют. Люди
«На передовій поранені душі шукають Бога», – капелан Юрій Щербина
13:14 - Ср / 16 Лют. Люди
Як запропонувати, щоб вона не відмовила: історії освідчення від відомих служителів
20:59 - Пн / 14 Лют. Люди
«Для чого прийшов Ісус». Свідчення Людмили Бендус
12:00 - Нд / 06 Лют. Люди
На Волині жінка подолала наркозалежність і повернула єдиного сина
11:43 - Нд / 30 Січ. Люди, Україна
«Наша культура сорому не дозволяє зізнаватися в сімейних проблемах», – Лео Франк
20:00 - Вт / 25 Січ. Люди
Яна Резнікова – про театр, який покаже проблеми дітей з інвалідністю
13:55 - Вт / 25 Січ. Люди
«Для мене найбільша романтика — коли ми вечеряємо разом»: Євгенія Паночко
12:30 - Вт / 11 Січ. Люди
Богдан Галюк: «Нам потрібна християнська освіта, яка йде у парі з Церквою і підтримує її руки»
12:35 - Ср / 29 Гру. Люди, Україна, Християнське життя