Співати для Бога: історія зцілення екснаркозалежного музиканта Анатолія Тригуба
photo_2021-03-03_14-57-29

Анатолій Тригуб каже, що Бог знайшов його десь у селі під Прилуками у вже далекому 2005 році. Він тоді був залежним колишнім музикантом. А на вулиці була холодна зима. Він міг її не пережити, але ось вже 15 років Анатолій живе на Волині. Живе і славить Ім’я Бога, Який його врятував.

А ще має, як він каже, найкращу у світі дружину, чотирьох чудових дітей і музичний гурт «Про Тебе», який часто можна почути у церквах по всій Волині. Свою історію приходу до Бога та повернення до музики Анатолій розповів у розмові із журналісткою «Світогляду».

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Мені 46. Я постійно забуваю, що мені так «мало» років (посміхається – авт.). Займаюся… дітьми. У нас із дружиною четверо дітей.

Я працюю в «Агапе» – реабілітаційному комплексі. Вважаюся завгоспом, але роблю все. Я і водій, і допомагаю транспортувати людей, і в лікарню вожу. Ремонтую інвентар – ліжка, коли ламаються, візочки підганяю під людей. І персоналу допомагаю… Тобто я «людина-куди-пошлють» (сміється – авт.). Це і моя робота, і моє служіння.

photo_2021-03-03_14-57-37

Я приїхав у Луцьк на реабілітацію у 2005 році. В мене не було дітей, не було нікого. Я був розлученим і залежним.

З моєю дружиною ми побралися 2007 року. Вона також була залежною і позбавленою батьківських прав. Двоє її дітей знаходилися в інтернаті, і ми мали довгий процес повернення дітей. Ми ж обоє колишні залежні. А двох менших дітей Бог подарував нам уже у спільному шлюбі. Старшим дітям зараз 23 і 20 років, меншим – 13 і 8.

photo_2021-03-03_14-51-44

Але спершу я прийшов до Бога.

Я прийшов із безвиході. Це був грудень 2005 року, тоді була дуже холодна зима. Я тоді не знав, що таке реабілітаційний центр. Сам я з міста Прилуки Чернігівської області, але, будучи залежним, проживав у селі. Розлучився з дружиною, почав дуже сильно пити. Перед тим були наркотики і таке інше.

Приїхав сюди на Волинь у 2005 році на реабілітацію. Так страшно було. Я їхав у великому автобусі «Луцьк Експрес», здається. І ось їду і читаю: тут монастир жіночий, там монастир чоловічий. А куди я їду? Про Луцьк чув хіба по радіо чи на телебаченні.

Потрапив у реабілітаційний центр від церкви «Фіміам» в селі Борохів. Для мене все було новим. Але жити хотілося. Я ж приїхав із запаленням легень та великими проблемами зі здоров’ям. Було дуже важко, але я постійно пам’ятав одне: перед тим, як їхати, один мій знайомий запитав, чи хочу я змінити свою душу і тіло? Я міг просто вмерти десь у снігу в 2005 році або вчепитися за соломинку і їхати до якогось Луцька…

Почалося моє випробування трохи раніше. Я ходив до протестантської церкви, чув і знав, що є Бог. А в центр реабілітації просто приїхав Його шукати. Фізично було дуже важко. Але духовно було ще важче: розумів, скільки я за ці роки наробив біди рідним, близьким… Моя внутрішня війна була тоді дуже великою, але Бог давав силу. Слава Йому за цей реабілітаційний центр, де таких, як я, підтримують, за них моляться. І ти бачиш цю любов.

Бо де ще в світі я бачив любов? Ніде. Я раніше жив насолодами і захопленнями. У минулому я рок-музикант. У мене був свій гурт на Чернігівщині. Ми грали. Але куди мене привела та музика? Я через неї втратив роботу. Змінював усе, як рукавички. Мені хотілося, мені подобалося жити життям, повним захоплень.

ПОВЕРНЕННЯ ДО МУЗИКИ

Я приїхав у центр. Там була гітара. Я взяв її до рук і почав згадувати, як грати. В останні роки перед реабілітацією я вже не грав, руки були непрацездатні, трусилися, гітару вже не міг добре тримати, техніка гри була не тією, що раніше. Я і зараз не можу так грати, як міг колись. Вона (залежність – авт.) зробила свою роботу, і в моєму житті лишилися наслідки. Я розумію: що сіяв, те і пожинаю.

Але я розумію тверезим розумом, що музика для мене – це таке друге життя. Після роботи, буває, втомлений приходжу. Здавалося б, тільки сядь і відпочинь. Але ні. В мене двічі на тиждень репетиція, і тут відкривається друге дихання. Просто хочеться щось творити, над чимось працювати. Бог – Творець, а люди створені за Його образом і подобою.

Найперше на людях зіграв, коли був ще у реабілітаційному центрі. У нас були суботні зібрання для залежних людей. Привозили нас із Борохова у «Фіміам». На цих зібраннях я почав грати. Шукав християнські пісні. Був гурт «Амінь» – вони співали російською, і для мене це було щось нове і дивовижне. Коли я на «Фіміамі» побачив електрогітари, барабани, я зрозумів, що Бог мене недаремно привів сюди. Я це одразу побачив на першому зібранні: «Боже, я там, де потрібно».

Я брав гітару до рук і грав на суботніх зібраннях. У мене виходило. Потім почав їздити на євангелізації. У мене виходило грати на бас-гітарі, і я спробував себе у гурті прославлення.

50973647_2159113161066275_8412881913911443456_o

МУЗИКА ДЛЯ БОГА

Мені, якщо чесно, дуже подобається український фолк-рок. Улюблену пісню навіть згадати не можу. Пісні я намагаюся писати сам. Якщо не виходить у мене, то інша людина у гурті теж пише пісні. Ми зараз працюємо над сольним альбомом.

Наш гурт грає з 2014 року і називається «Про Тебе». Ми грали у різних стилях, бо в різні роки з нами були різні музиканти. Але кожного разу грали те, що подобалося людям. Не заїжджені теми. Американську музику практично не граємо. Може, якусь там одну-дві пісні, бо коли приїжджаєш до церкви, люди просять зіграти щось знайоме і щоб усі могли приєднатися до поклоніння Богу.

Це не церковний репертуар, як у нас прийнято. Але часом ми проводили зібрання у супроводі нашої музики.

Зараз я дуже хочу зробити сольний концерт. Ми робили це у 14-му році з першим складом гурту. Концерт називався «Дарувати надію». Ми тоді збирали кошти для хворої дитинки, і зал церкви «Фіміам» був наповнений людьми. Може, Бог хоче мене використати для чогось іншого, але я прошу у Бога благословіння, щоб зробити сольний концерт. Бо за своє життя я прославляв себе дуже багато. А Бог врятував мене не для того, щоб я і далі це робив. Хочеться кликати до Бога і грати для Нього. Звідси і наша назва «Про Тебе».

photo_2021-03-03_14-57-33

Ми співаємо тільки про Нього. Про Того, Хто нас спас. Немає сенсу співати про щось інше. Бо от слухаєш пісні, а там «люблю» і все… А коли ти співаєш про Того, Хто тобі дав цей голос, зцілив руки, якими ти ще можеш грати,  це зовсім інше.

В майбутньому хотілося б, звісно, трохи розкрутитися, аби наша музика лунала ще десь. Пісня має прославляти Боже Ім’я. Хай би по радіо грав не весь цей шансон, а було більше пісень про Того, Хто нас створив. Це бажання мого серця.

***

З Анатолієм співає його молодша донечка. Після утворення нової церкви у Ківерцях чоловік грає там, а донька йому допомагає. Зараз дівчинка освоює фортепіано, а це означає, що зовсім скоро у великій родині Тригубів з’явиться ще один музикант, який буде грати для Бога.

photo_2021-03-03_14-51-46

За темою

Якщо ми хочемо сильну націю, маємо бути сильними батьками
15:25 - Вт / 06 Лют. Люди, Україна, Християнське життя
«Я ніде в Біблії не знайшов про заборону брати до рук зброю», – баптист з Волині служить у штурмовій бригаді
14:53 - Чт / 28 Гру. Війна, Люди, Україна, Християнське життя
«Все залежить від нас самих і того, наскільки ми готові одне одного не змінювати, а приймати»: місіонерка з України до Кенії
16:11 - Ср / 06 Гру. Люди, Місія, Світ
Місіонер у Монголії: «Християнство – це не про комфортне життя, християнство – це про вічне життя»
10:52 - Ср / 13 Вер. Люди, Місія, Світ
Українська «Джонні». Я зі зламаним хребтом можу зробити для Бога більше ніж в здоровому тілі
15:39 - Пт / 08 Вер. Люди, Християнське життя
Чи може політика бути моральною? Інтерв’ю з політологом Майкою Уотсоном
18:09 - Вт / 04 Лип. Люди, Політика
Ворожі обстріли, Такаші і щоденна молитва — яким є служіння «Капеланського батальйону Маріуполь»?
18:22 - Вт / 20 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
«Якщо ти хочеш щось давати іншим, то мусиш десь це отримувати»: Інтерв’ю з Ярославом Стащаком про важливість духовної освіти, служіння у церкві та особисті стосунки з Богом
16:33 - Чт / 08 Чер. Люди, Освіта
«Я закликаю постити і молитися за Україну» – інтерв’ю із капеланом Сенату США
18:48 - Вт / 02 Тра. Люди, Світ
«24 лютого ми не казали, що «Бог тебе любить, все буде добре» — ми відкривали двері», – Віталій Бутучел
11:52 - Ср / 12 Кві. Люди, Україна
Місіонерка в Кенії Інна Підгайна: «Якщо людина віддала своє життя Христу, їй потрібно бути готовою до всього»
17:21 - Чт / 09 Бер. Люди, Місія, Світ
Пастор в полоні: безглузді страждання чи Боже провидіння?
12:24 - Пн / 06 Бер. Люди, Україна, Християнське життя