Я не розділяю політику і життя, – християнка та кандидатка у мери Тетяна Чубай
0
72951763_2589452551139273_8129282543296970752_o

Рівненчанка Тетяна Чубай — приклад сучасної української жінки. Вона встигає виховувати чотирьох дітей, займатися бізнесом, організовувати різноманітні тренінги та брати участь у політичному житті міста.

Трапилося так, що кілька років тому жінці діагностували початкову стадію раку. Лікарі сказали, що хіміотерапія на цій стадії не дієва, єдина надія — це Бог. Тетяна молилася про зцілення — і отримала його. А після слів лікарів про те, що у неї вже ніколи не буде дітей, народила трьох.

Зараз Тетяна Чубай балотується у мери Рівного, та впевнена, що із Богом можливо все.

73541663_2587418121342716_8908664896720207872_o (1)

– У якій сім’ї ви виросли? Як пройшло ваше дитинство та юність?

– Народилася у християнській сім’ї і мала щасливе дитинство. Я з простої української родини. Мама працювала кухарем у дитячому садочку. Мій тато хворів, а у 35 років у нього стався інсульт. Він довго лікувався, а згодом, так трапилося, що він загинув під колесами авто.

У школі я вже була християнкою, а в радянські часи нас не дуже добре сприймали. Впродовж усього шкільного навчання я була відмінницею. У моєму класі вчилися багато дітей заможних батьків. Сталося так, що однокласники, які  вчилися не дуже добре, в кінці навчального року відразу стали відмінниками. Оскільки медалей всім не вистачало, мені сказали, що я її не отримаю.

Тому в 14 років я забрала документи зі школи і поїхала навчатися до Рівного. Вступила до технікуму, де вчилася на бухгалтера. Потім вступила до Тернопільської академії народного господарства на спеціальність «Економіка і підприємництво/Фінанси», де здобула кваліфікацію бакалавра з фінансів з відзнакою. На цьому не зупинилася і отримала диплом спеціаліста по фінансах. Другу вищу освіту здобулау Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки за спеціальністю «Правознавство».

Я — людина шаленого розвитку, мені потрібно постійно навчатися, читати багато книг, дізнаватися щось нове. А ще маю високий рівень почуття справедливості. Моя мама казала: «Таня завжди може за себе постояти. За неї не треба хвилюватись». Так і є.

– Коли ви почали займатися служінням у церкві?

– Служінням я займалася усе життя. З дитинства ходила до Недільної школи, з часом стала координатором і вихователем у християнському таборі, працювала із дітьми-сиротами, їздила інтернатами. Роботи було багато.

 – Які у вас відносини із Богом?

– У моєму житті було три етапи переусвідомлення Бога. Перший — коли я покаялася та зрозуміла свою гріховність. Мені тоді було 17 років.

Другий етап відбувся, коли мені було 22 роки: мій тато загинув у ДТП, його збив поляк на пішохідному переході. Це була така несправедливість, адже винуватець смерті мого батька просто відкупився і його не покарали. Вийшло так, що він — «невинний», а тата немає. Тоді Бог став мені дуже близьким і повністю замінив тата. З тих пір кожного дня я відчуваю, як Він веде мене за руку та не відпускає ні на мить.

Третій етап настав, коли мені було 29 років. Я була вже заміжня та мала маленького сина. Тоді у мене діагностували рак. Я не могла збагнути, чому так сталося, адже до цього ніколи не хворіла та не лежала у лікарнях. Тому це для мене було великим шоком. Я тиждень ридала, бо лікарі сказали, що мені залишилось жити декілька років. Але це все треба було пережити з Богом. Я казала Йому, що хочу жити, просила у Нього зцілення кожного дня. Я знала, що тільки Він може мене зцілити.

Дехто казав, що я, як християнка, маю радіти, що йду до Бога. Але смерть — це наш ворог, який прийшов із гріхом. І це нормально — не хотіти вмирати. Тим паче, коли ти вже – мама.

Я попросила у  Бога відповіді, чи треба мені проходити хіміотерапію. І одного разу Він відповів мені через лікаря, який сказав: «У вас така стадія раку, що вам хімія не допоможе, тільки Бог». Я прийняла рішення пережити це все з Богом і вірою. І пережила. Ще мені сказали, що у мене вже ніколи не буде дітей. Але після того я народила ще трьох.

96355779_3052443028173554_405805337807945728_o

– Коли ви пішли у політику? І чому вирішили це зробити?

– Мені не подобається слово «політика», бо воно дуже перекручене у нашій країні. Політика  це — інструмент впливу. Одного разу мій чоловік пішов депутатом у міську раду. Тоді я не дуже підтримувала його рішення. Але він дуже багато служив людям у своєму окрузі, а я йому допомагала.

Мене надихало те, що люди були щасливими від цього служіння. Адже вони були нікому не потрібні, а тут з’явилася людина, яка з ними працює. Згодом цей округ розділили на дві частини. Тоді мій чоловік сказав: «Таня, або за цими 17-ма будинками будеш дивитися ти, як християнка, і служити їм, або вони можуть потрапити до людини, яка не вірить у Бога, але дуже любить гроші».

Я тоді вирішила йти на вибори. І люди мене підтримали. У мене навіть біг-бордів не було, не кажучи вже про політтехнологів. Я просто розробила листівку про себе, про свою діяльність та про те, що хочу зробити на мікрорайоні. А потім просто йшла до людей і спілкувалася із ними.

– Що було для вас найскладнішим, коли ви робили свої перші кроки у політиці?

– Найскладнішим для мене була маніпуляція та перекручування правди зі сторони можновладців та опонентів. Я розуміла, що насправді люди, звичайні жителі міста, нікому не потрібні. Депутати перевернули все з ніг на голову, а до людей їм діла не було і немає. І що ж це за суспільство таке? Ми всі говоримо про демократію, про те, що йдемо в Європу… а там все зовсім по-іншому. Оце мене найбільше засмучувало і змушувало серце боліти.

– Чим для вас є політика?

– Для мене політика це — християнське служіння та інструмент, завдяки якому можна впливати та робити багато доброго. Якщо ти добра та світла людина, маєш бачення, як розвивати місто — ти на своєму місці.

Коли я підсумовувала, що мені вдалося зробити для суспільства за п’ять років, то дуже раділа від цих результатів. Адже з Божою допомогою мені вдалося багато досягнути. Якщо у тебе хороші наміри, то політика може стати хорошим інструментом впливу, аби змінити світ на краще. Головне, щоб твоє серце хотіло це робити. Тому дуже важливим є те, до чого людина прив’язана серцем. Якщо вона любить гроші, то не зможе служити людям. Але, якщо для людини фінанси — це ресурс, завдяки якому можна робити добро та допомагати покращувати життя інших, тоді вона зможе робити хороші справи у політиці.

– Наскільки складно поєднувати політику та християнство?

– Мені було дуже важко сприймати неправду про мене та перекручену інформацію. Спочатку ображалася, але потім всіх пробачила. Навіть якщо вони роблять зло проти мене, – це їхня відповідальність перед Богом. Я за них відповідати не буду.

Я не роз’єдную політику і християнство, бо не роз’єдную життя загалом. Якщо я християнка, то я християнка скрізь. Я не можу, для прикладу, на роботі бути не християнкою, а вдома — християнкою. Я не можу бути у церкві християнкою, а в політиці не християнкою. Це вже особисте питання кожної людини з Богом. Я — християнка скрізь. Я балотуюся зараз в мери Рівного, і мій девіз: «Світло перемагає». Я хочу ці вибори пройти на добрі, любові та щасті. Адже ненависть ще нічого доброго не збудувала, а лише все руйнує.

120782290_3481991908551995_6925693394214561206_o

– Як у політиці не продатися або не спокуситися на гроші?

– Тут все залежить від фундаменту, який людина собі збудувала. У мене є чітке розуміння того, як я маю жити. Є кошти, які я заробляю, і вони благословенні. Красти я не буду. Зараз при владі багато людей, які крадуть просто мільйони, а потім ще мільйони вкладають у вибори. І це пастка, своєрідне прокляте коло їхнього життя. І я б ніколи у житті не хотіла потрапити у це коло. Тому дуже важливо, який у тебе фундамент. Спокуситися людина може скрізь. Хтось може прибирати офіс — і красти туалетний папір. Тут все залежить від людини. Коли вона покаялася та прийшла до Бога, то потрібно чітко виробити своє відношення до фінансів.

– Як боритеся із негативом у політиці? З наклепами або чорним піаром?

– Переживши власні випробування, я вже тренінги проводжу на тему «Як позбутися страху критики». Ісуса також багато хто критикував, кажучи, що всі чудеса Він робить за допомогою диявола. Тому не потрібно жити з думкою, що ти маєш всім подобатися. Коли люди знаходять вади у Христі, чи ж не знайдуть вони їх у простій смертній людині?

Ще один інструмент — радикальне прощення. Ти не маєш приймати агресію, а просто пробачити цих людей. Колись я все сприймала близько до серця, але з досвідом зрозуміла, як з цим боротися. Якщо хтось говорить неправду про мене, то він і несе відповідальність за свої слова, не я. Хто ніс відповідальність за те, що фарисеї оббріхували Ісуса? Правильно — фарисеї.

– Чи можливо зробити політику чесною та чистою у нашому суспільстві?

– Я думаю, що можливо. Все залежить від людей, які туди йдуть.

Був час, коли я трохи розчарувалася у політиці. Одного разу сказала своєму чоловіку, що хочу це все покинути, адже важко працювати одній. Я — людина ідейна і дуже хочеться, щоб все було добре. Хочеться розвивати місто, аби про нього говорила вся Україна. А багатьом депутатам немає діла до того всього, ідей в них також немає. Місто ж не для політики. Воно — для людей.

Але мене дуже надихнула «Об’єднана команда християн Рівного», яка балотується у міську раду. З ними я готова працювати.

Перед тим, як вирішила балотуватися у мери, я тиждень молилася, постила та радилася із Богом. Я питала Його, що робити, як я маю це все пережити, як ми це пройдемо? І через тиждень Бог мені відповів: «Ви мовчіть, а Я за вас воюватиму». І тоді я зрозуміла, що з нами Бог! І що все буде добре.

– Що Біблія говорить про політику?

– У Старому Заповіті написано, що коли цар любив Господа і служив йому, то народ був благословенним. Як тільки до влади приходив цар, який відвертався від Бога, то і Бог відвертався від того народу.

Мені здається, що правила християнського життя, правила любові, правила милосердя, правила добра та правди — це і є правила політики. Повторюсь, що я не розділяю політику і життя.

– Чи немає упередженого ставлення до жінки у політиці?

– Навпаки, коли люди чують, що я балотуюся, то дуже підтримують мене.

Мені здається, що жінка краще розуміє, як зробити в місті чисто, гарно, затишно та комфортно. У чоловіків стосовно цього трохи інше бачення. Вони більше стратеги, а не господарі. Тому для міста потрібна жінка у політиці, адже Бог наділив нас усіма необхідними характеристиками. Коли ми даємо лад у власній сім’ї, чому не справимося і з великою?

У Біблії є історії про жінок при владі. Мене дуже надихає цариця Естер. Адже вона не побоялася піти до царя і заступитися за Божий народ. Вона дуже ризикувала життям, бо не знала, як цар відреагує на те, що вона прийшла без запрошення.

Христос теж не розділяв людей на жінок і чоловіків. Саме жінці першим з’являється воскреслий Христос. Чи Він цим не показав, що кожна людина для Нього важлива. Незалежно від того, жінка це чи чоловік.

– Чи допомагає досвід ведення бізнесу у політиці?

– Будь-який досвід у житті для мене є особливо цінний. Чи допомагає досвід бізнесу? Так, адже це розуміння бюджетів, це розуміння менеджменту, це розуміння, як формувати успішні команди, це розуміння, як забезпечувати якість і сервіс для людей. Дуже часто закони, що пишуть у нас у Верховній Раді, складають таке враження, що ті люди, які пишуть, далеко від людей. Вони навіть не розуміють, як ми живемо.

– Чому ви хочете, щоб до влади прийшли саме християни?

– Християни – це люди, які мають ціннісний фундамент. І якщо ми дивимося, хто у світі побудував успішні країни, то це –  Корея, США і Західна Європа. І всі вони мають християнський фундамент.

Спілкувалася Еля Серкожаєва для ІА «Світогляд»

За темою

«Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020
18:00 - Пт / 23 Жов. Люди, Україна
«Український кінематограф зараз знаходиться на зародковому рівні», – режисер Сергій Шараєвський
15:00 - Чт / 22 Жов. Люди, Україна
«Гарної інфраструктури в місті недостатньо для щасливого життя. Треба дбати й про духовність», – пастор Роман Кравчук
12:55 - Ср / 21 Жов. Люди, Україна
Тренер у 3 вимірах. Історія баскетболіста-християнина Леоніда Стефанишина
15:00 - Сб / 17 Жов. Люди, Спорт
Місія в християнську країну. Як сім’я з Луцька служить у Хорватії
18:00 - Чт / 15 Жов. Люди, Світ
Колись у церкві я сідав на «місця грішників», — стронгмен Артем Чаплигін
17:00 - Нд / 20 Вер. Люди, Спорт
«Ніхто не казав, що буде легко»: як працює дитяче служіння «Ковчег»
18:20 - Чт / 17 Вер. Люди, Украина
Ув’язнений з ІДІЛ: Віра проти обличчя зла. Пітер Ясек розповів про перебування в суданській в’язниці
17:39 - Ср / 16 Вер. Люди, Світ
Через флорбол знайомить із Христом: історія служіння Сергія Собрана
18:40 - Вт / 15 Вер. Люди
«Моє бажання – щоб якомога більше людей полюбили Біблію», – Богдан Галюк про книгу «Він завжди тебе чекатиме!»
18:33 - Чт / 10 Вер. Люди
Не треба вибирати між Богом і спортом: найкраща футзалістка світу Аліна Горобець
16:00 - Вт / 08 Вер. Люди
«Святе Письмо треба читати щодня», – Рафаїл Турконяк про новий переклад Біблії
14:24 - Ср / 02 Вер. Люди, Україна