«Євангелізаційні газети в Ефіопії – хороший інструмент впливу»: голова медіавідділу «Христос є відповідь»
2+
2022-01-15 12.29.08

Про історію створення філіалу медіавідділу Місії «Христос є відповідь» в Ефіопії, про перші досягнення місцевого медіа комітету та очікування від українсько-ефіопського співробітництва у розповсюдженні Євангелія розповів в інтерв’ю керівник медіавідділу СІТА Денис Горбачевський.

— Денис, розкажіть про історію створення медіавідділу у столиці Ефіопії, Аддіс-Абебе.

— Ідея створення філії Місії «Христос є відповідь» в Ефіопії належить її директору Тарасу Володимировичу Сеню. У квітні, після першого крусейду нашої Місії в Ефіопії, я залишився там ще на три місяці, щоб відкрити нашу медіафілію, знайти працівників та навчити їх. Це був швидше експериментальний варіант, і ніхто не знав, чим він закінчиться. Але, дякувати Богу, Він дав нам успіх у цьому.

— Як ви шукали людей для медіацентру та які критерії вибору кандидатів були важливими?

— Людей шукали двома способами. Перший, через рекламу у Фейсбуці. Кандидати відгукувалися на пост та надсилали свої резюме. Відібраним кандидатам надсилали тестове завдання, потім проводили співбесіду. 

Також ми шукали співробітників через сарафанне радіо: нам допомагали колеги з інших християнських служінь, рекомендуючи своїх знайомих.

Головними критеріями вибору кандидатів ми визначили їхню глибоку віру і бажання служити Богу, яке мало бути більше, ніж прагнення заробляти. 

Також нас цікавило знання англійської мови, що є обов’язковим для спілкування.

Важливим критерієм відбору були богословські знання. У тестовому завданні ставили питання про те, чому християни святкують Великдень і Різдво, щоб побачити, як людина мислить, що сама думає і яке значення має віра в Бога для неї самої. 

Щодо професійних якостей ми були готові навчити молодих кандидатів знімати та монтувати відео. Але на посаду журналіста ми шукали людину, яка вже вміє писати, бо цього навику не навчиш.

Не відразу нам вдалося зібрати команду медіавідділу в Аддіс-Абебі, оскільки після першої поїздки журналіст, який пропрацював місяць у команді, звільнився. Хоча у співпраці з ним ми випустили перший стотисячний тираж євангелізаційної газети «Христос є відповідь» амхарською мовою.

Також у команді з’явилася співробітниця, яку ми навчили знімати та монтувати відео. Пізніше знайшли хлопця, ілюстратора, він займається анімацією та графічним дизайном. 

Вакансія журналіста все ще залишалася відкритою. Тому головним завданням, яке стояло переді мною під час другої поїздки до Ефіопії, було зміцнення існуючої команди, а також пошук відповідного кандидата на посаду журналіста.

— Чого вдалося досягти сьогодні у розвитку медіаслужіння в Ефіопії?

— Спільно з ефіопською медіакомандою ми відкрили канали на Youtube та Telegram, групу у ФБ. До контенту цих ресурсів включені проповіді, цитати різних проповідників, біблійні вірші, свідчення, анімаційні відео.

За час існування нашої медіафілії в Ефіопії ми надрукували стотисячний тираж газети амхарською. Я помітив, що євангелізаційні газети в Ефіопії є гарним інструментом впливу, бо лише близько 20% населення мають доступ до мережі інтернет. Так що друковані видання – добрий спосіб поширювати інформацію та Євангеліє в цій країні. 

Під час мого перебування в Аддіс-Абебі мені часто доводилося користуватися послугами таксі, коли добирався з роботи додому, і щоразу намагався давати таксистам газету, розповідаючи про Бога, про служіння Місії, що було дуже приємно для них.

— Як влаштована філія медіацентру Місії в Аддіс-Абебі?

— Нині у медіацентрі три працівники. Бетті, наш тім-лідер, займається зйомкою, монтажем, працює з фотографіями, розвиває ютуб-канал та групу у ФБ. Вона ж організовує роботу працівників відділу.

Берекет, ілюстратор, займається анімацією та графічним дизайном. 

І Беза – копірайтер-журналіст, з якою готуємо новий тираж газети «Христос є відповідь» до друку. І водночас, плануємо випустити євангелізаційні календарі. Також одне із завдань для нашого журналіста – налагодити зв’язки зі ЗМІ, знайти ресурси для розміщення новин Місії.

2022-01-15 12.29.03

— Коли ви повернетеся знову до колег в Ефіопії, що хотілося б розпобачити в роботі філії?

— Хотілося б від хлопців надалі більше бачити ініціативності та ідейності у діяльності. 

Зараз ми ми переважно даємо їм завдання, а вони виконують. 

Так, це і зрозуміло, вони ще не мають достатньо досвіду. Але ми очікуємо, що незабаром вони нам пропонуватимуть ідеї, як можна поширювати Євангеліє серед їхнього народу, оскільки вони краще знають свою культуру, традиції, менталітет людей.

Інтерв’ю підготував прес-центр Місії «Христос є відповідь»

За темою

«Квартири віддав переселенцям». Християнин з Луцька евакуйовує з гарячих точок людей з інвалідністю
17:14 - Пн / 09 Тра. Люди, Світ, Україна
Богдан Галюк: «Нам потрібна християнська освіта, яка йде у парі з Церквою і підтримує її руки»
12:35 - Ср / 29 Гру. Люди, Україна, Християнське життя
«Бог витягнув мене з ями, в якій я був»: як падіння змінило життя Миколи Дирди
13:55 - Сб / 25 Вер. Люди, Україна, Християнське життя
«Ми – за здорове зустрічання», – Андрій Ходорчук про шлюб і дошлюбні стосунки
19:00 - Ср / 01 Вер. Християнське життя
«З Кенії я приїхала з новим прізвищем». Історія місіонерки Марфи Кацюби
19:30 - Пн / 14 Чер. Люди, Світ
Як колишній атеїст став місіонером. Історія тхеквондиста Василе Філата
14:14 - Пт / 21 Тра. Люди, Світ, Спорт
Не за гроші. Історія волонтерки YMCA Марти Гурецької
15:00 - Вт / 22 Гру. Люди, Світ, Україна
5 років для Бога: українська сім’я розбудовує баптистську церкву у Бразилії
19:05 - Ср / 04 Лис. Люди, Світ
Місія в християнську країну. Як сім’я з Луцька служить у Хорватії
18:00 - Чт / 15 Жов. Люди, Світ
Ув’язнений з ІДІЛ: Віра проти обличчя зла. Пітер Ясек розповів про перебування в суданській в’язниці
17:39 - Ср / 16 Вер. Люди, Світ
Протести, расизм та озброєні християни: українець розповів, як працює копом у Штатах
16:45 - Пт / 24 Лип. Світ
«У церкві важливо навчати про сексуальні стосунки» — дипломований лікар-інтерн і блогер Карина Грек
16:00 - Нд / 12 Лип. Світ