10 фраз, які потрібно говорити своїм дітям щодня
0
photo-hoteam-gdRZSnAnevU-unsplash-932×634

Чи знаєте ви, що кожне наше слово, сказане дитині, може залишити в її душі слід на все життя, сформувати характер?

У Біблії сказано: “Смерть та життя у владі язика, хто ж кохає його, його плід поїдає” (Приповісті 18:21). Згідно з цим віршем, правильні слова можуть принести життя, тобто окрилити дитину та вплинути на її долю. Ось 10 фраз, які слід говорити дитині щодня, пише ukr.media.

Я тебе люблю

У будь-якому віці – і в 2 місяці, і в 15 років – дитина має чути ці слова від близької людини щодня, це основа всіх основ. Звичайно, слова потрібно підтверджувати діями: проводити час разом, вислуховувати дитину, обговорювати проблеми. Нехай не проходить жодного дня без зізнання в любові. Діти відчувають себе спокійно і впевнено, знаючи, що їх люблять.

Як чудово, що в нас народився саме ти

Важливо, щоб з самого раннього віку діти розуміли, що вони унікальні, відмінні від інших, особливі, адже всі ми тим чи іншим чином відрізняємося від інших. Поставте перед собою мету щодня говорити дітям про те, що їхня поява на світ – це найкраще, що трапилося у вашому житті. Особливо це важливо чути дітям, у яких є брати і сестри. Заспокойте дитину, нехай вона знає, що маминої і татової любові вистачить на всіх і кожна дитина для батьків – особлива та дорогоцінна.

У тебе все вийде (Я в тебе вірю)

Для  дітей дуже цінні батьківські заохочення. Адже навіть невеликі завдання спочатку можуть здатися дітям складними, оскільки вони ще мають обмежене уявлення про свої здібності. Завжди нагадуйте дитині про те, що у неї є можливість виконати будь-яке завдання. Якщо щодня повторювати дитині, що батьки вірять у неї, вона навчиться долати труднощі й буде зростати з почуттям впевненості в собі.

Як пройшов твій день?

Добре закінчувати день, обговорюючи, як він пройшов, адже обов’язково було щось важливе. Якщо ця фраза звучатиме щодня, дитина звикне обговорювати з батьками те, що з нею відбувається. Питати треба не «для галочки», тобто вислухати відповідь цілком, навіть якщо дитина розповідає повільно та плутано, а ви втомилися і голова забита зовсім не дитячими радощами і розчаруваннями. Якщо ви хочете зберегти контакт із дитиною у підлітковому віці, закладати фундамент для цього потрібно вже зараз. Та немає краще фундаменту, ніж звичка постійно розмовляти.

Не здавайся

Ми вже прекрасно знаємо про те, що пасувати перед труднощами безглуздо, і добре засвоїти принцип «очі бояться, а руки роблять». Однак наші діти ще не знають всього цього, і найменша трудність може здатися для них катастрофою. «Ніколи не здавайся» – ось що потрібно засвоїти дитині. І це те, про що завжди треба нагадувати їй у разі якоїсь невдачі, навіть якщо вона здається серйозною. Будь-якій людині важливо знати, що вона має право на помилку, без цього сформуються комплекси. Право на помилки та невдачі і знання, що тебе все одно підтримають, – це одна з найважливіших речей, яку нам дає сім’я.

Я тобою пишаюся

Будь-який маленький крок для людства – великий крок для дитини: сам зав’язав шнурки, написав перше слово, перший раз вийшов на сцену на дитячому святі – це справді досягнення. Покажіть дитині, що ви високо цінуєте її успіхи. Це дасть їй сили для нових подвигів і відкриттів.

Давай обіймемося

Психологи говорять, що дитині для виживання потрібно 4 обійми на день, для того щоб вона відчувала себе добре – 8, а для того щоб вона виростала й розвивалася як особистість – 12. Дослідження показують, що обійми здатні знімати стрес, покращувати фізичне та психологічне здоров’я. Крім того, якщо дитина «недоотримує» необхідну кількість обіймів, вона може вирости байдужою людиною, яка не буде здатною любити.

Я завжди з тобою

Важливо підтримувати дітей у важких ситуаціях. Звичайно, вони бувають неправі, і говорити про це треба максимально тактовно. Даючи дитині свободу дій, нагадуйте їй, що вона у будь-який момент може на вас розраховувати. Дитині буде набагато легше долати труднощі з думкою про те, що вона не самотня, що в скрутну хвилину їй на допомогу прийдуть члени сім’ї.

Ти дуже розумний/а

Чому дитині важливо знати, що вона розумна? ЇЇ самооцінка може бути заниженою. В один прекрасний момент, орієнтуючись на успіхи однолітків, вона вирішить, що не володіє видатними розумовими здібностями. Це призведе до того, що при найменших труднощах дитина буде пасувати і спише невдачі на власну дурість. Тому при кожному зручному випадку хваліть її інтелект.

Дякую 

Не забувайте дякувати дитині, якщо вона прибрала за собою іграшки, допомогла вимити посуд або витерти пил. Неважливо, наскільки добре у неї це вийшло: на помилки можна буде вказати потім, а відразу – слід подякувати за прагнення допомогти. Це чарівне слово не тільки зближує і мотивує, але й навчає ввічливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

В Україні сиротам з інвалідністю дозволили жити довше в дитбудинках сімейного типу
13:23 - Чт / 03 Гру. Сімейні цінності, Україна
Рада Церков запропонувала алгоритм подолання домашнього насильства в Україні
11:49 - Чт / 03 Гру. Сімейні цінності, Україна, Церква України
У шлюбі немає місця будь-якому насильству, – Валерій Антонюк
18:10 - Сб / 28 Лис. Сімейні цінності
Форум сімейного служіння: деталі обговорень та цінне спорядження
21:25 - Вт / 24 Лис. Сімейні цінності, Україна
Християни влаштували екстремальний похід для чоловіків (XCC) в Карпатах
16:24 - Чт / 19 Лис. Сімейні цінності, Україна
Вуличний сімейний рух розвивається у нових форматах: готовий огляд акцій 2020 року
18:35 - Ср / 18 Лис. Сімейні цінності, Україна
В Угорщині хочуть заборонити ЛГБТ-парам всиновлювати дітей
17:32 - Чт / 12 Лис. Світ, Сімейні цінності
III Всеукраїнський Форум сімейного служіння: дата, теми, спікери
12:56 - Ср / 11 Лис. Події, Сімейні цінності
На Транссвітовому радіо розкажуть, як дитячі травми впливають на подружнє життя
13:36 - Пн / 26 Жов. Сімейні цінності
За час карантину українці одружувалися в шість разів частіше, ніж розлучалися
18:05 - Чт / 22 Жов. Сімейні цінності
Поради сину і доньці: вийшла в продаж християнська книга для молодят
14:01 - Сб / 17 Жов. Книги, Сімейні цінності
Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей
16:24 - Сб / 10 Жов. Сімейні цінності, Україна