
В архіві Голосу Америки накопичилося чимало сюжетів про успішних українок, які у свій час зробили речі, варті уваги. До Міжнародного дня жінок видання зібрало найцікавіші історії жінок із діаспори, щоб ще раз відсвяткувати їхні досягнення. Від науковиць до мисткинь та волонтерок – 11 українок, які, на нашу суб’єктивну думку, роблять цей світ кращим.
1. Науковиця Софія Лисенко
17-річна школярка створила штучну макромолекулу, що може безперешкодно доставляти ліки до уражених хворобами Альцгеймера чи Паркінсона клітин мозку. Її винахід переміг у престижному науковому конкурсі Google Science Fair.
2. Науковиця Ольга Дудченко
Вона досліджує ДНК тварин в одній із лабораторій Техасу. Завдяки отриманій інформації можна навчитись розумніше розмножувати та лікувати тварин. І на додачу – краще зрозуміти еволюцію, а також людей.
3. Доктор Зеня Черник
Президентка Української Федерації Америки, яка від 1991-го року надіслала тонни гуманітарної допомоги до України, організовує лікування маленьких українців, поранених воїнів, навчання та стажування у США для української молоді.
4. Волонтерка Ірина Ващук
Ірина – засновниця благодійного фонду Revived Soldiers Ukraine. Займається лікуванням та підтримкою українських ветеранів. Вони відкрили центр реабілітації Next Step Ukraine в Ірпіні.
5. Співачка Аничка
Після початку Революція Гідності та АТО Анна Чеберенчик із Каліфорнії провела десятки концертів по США і зібрала загалом понад 100 тисяч доларів на потреби України.
6. Художниця Юлія Косівчук
Вона малює янголів задля допомоги українським дітям. Свої картини художниця продає через Інтернет, а виторг передає на потреби Чернівецького Центру доброти для мами і дитини.
7. Режисерка Ірина Цілик
Вона зняла стрічку “Земля блакитна, ніби апельсин”, в якій розповідається про родину, яка живе поруч з лінією фронту в Україні. Фільм отримав у січні нагороду американського кінофестивалю “Санденс” за найкращу режисерську роботу.
8. Продюсерка Елена Андрейчева
Її стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” про незаможніх дівчаток в Афганістані, які навчаються їздити на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі, виграла премію “Оскар” у номінації “Короткий документальний фільм”.
9. Піаністка Надія Шпаченко
Її музичні твори надихають увесь світ. Цього року її альбом «Поезія місць» забрав премію Греммі у категорії «найкраща класична збірка».
10. Засновниця «Чарівного Моста» Оленка Віраліель
Вона створила у Каліфорнії унікальний дитячий майданчик. Місце, де можуть гратися і діти, і дорослі, фізично здорові чи люди з особливими потребами, діти з аутизмом, сліпі чи глухі.
11. Шефкухарка Оля Геркулес
Авторка двох кулінарних книг відкриває у Лондоні нові і смачні рецепти української кухні та закликає поважати усю їжу – від м’яса до овочів.