4 аргументи, чому небезпечно слухати інтернет-проповідників
0
bible-706×432-1-780×470

За останні два-три десятиліття у світі з’явилося нове покоління теле- та інтернет-вчителів та проповідників. Тому зараз по-особливому актуально звучить попередження апостола Павла у 2 Посланні до Тимофія:

«Бо буде час, коли здорового вчення не прийматимуть, але за своїми примхами обиратимуть собі вчителів, які лестили б слуху; і від істини відвернуть слух і звернуться до байок» (2 Тимофія 4:3-4).

Справа не в тому, що такі віруючі «звернулися до байок» і «від істини відвернули слух» — це лише наслідок. Корінь проблеми в тому, що вони обирають собі вчителів за своїми бажаннями, за своїми настроями, за своїми примхами. Тобто, згідно з тим, що можна назвати так: «мені так хочеться», «я так вважаю», пише Борис Грисенко для ieshua.org.

Небезпека №1: Потрапити у залежність від лестощів проповідника

Слухаючи таких вчителів, людина часто отримує задоволення, відчуваючи, що її особиста самооцінка все вища і вища. А ці вчителі кажуть: «Дорогенький, у тебе дуже низька самооцінка. Ти повинен цінувати себе ще вище!» Відбувається переоцінка, людина розуміє: «Так, якось я недооцінював себе, недооцінював міць своєї духовності, глибину своєї посвяти, силу своєї любові у відповідь до Бога і взагалі здатність безпомилково, “на льоту” розрізняти, який вчитель істинний, а який ні».

Людині кажуть: “Ти гідна ще кращого”. А вона думає: «Так, той вчорашній учитель був гарний, але цей сьогоднішній ще кращий! Вчора мені підвищили настрій, але сьогодні я просто відчуваю задоволення. Слухатиму сьогоднішнього». Але це до того часу, поки не знайдеться ще більш приємний підлабузник. На жаль, це дуже поширене явище.

Небезпека №2: Опинитися поза помісною громадою віруючих

Коли я починав слухати американські проповіді на початку 90-х років, то наприкінці кожної проповіді кожен проповідник казав: «Друзі, ми знаходимося в такому штаті, в такому районі. Якщо ви не є частиною якоїсь церкви, вам необхідно знайти церкву. Наприкінці ми дамо кілька адрес нашого регіону. Тому що слухання навіть добрих проповідей може нічого не дати, а лише заспокоїти вас у вашому неправильному житті. Вам необхідно стати живою частиною конкретної євангельської громади. Там Бог вас освячуватиме, обрізуватиме, наставлятиме, втішатиме. І там ви можете зростати духовно».

Я пам’ятаю, що всю першу половину 90-х років кожна телевізійна проповідь (інтернету ще не було) закінчувалася чимось подібним, хоч би ким був цей проповідник. Він міг бути дуже знаменитим, але він обов’язково говорив про помісні церкви. Дехто говорив про це і на початку свого виступу, і наприкінці. Дехто навіть запрошував пасторів помісних церков, щоб ті розповіли про свої церкви.

Але пізніше я звернув увагу, що заклики знайти свою церкву, стати повноцінним членом церкви, бути посвяченим, бути у послуху Божому Слову та духовній владі, стали зустрічатися дедалі рідше. Вони стали займати набагато менше місця. Наприкінці проповіді проповідник не закликав, а просто показував список церков.

А вже в 21 столітті практично всі знамениті телепроповідники, а тепер і інтернетпроповідники майже забули про те, що не вони є церквою чи громадою, що вони не можуть духовно пасти свою інтернет- або телепаству. Вони стали прив’язувати до себе людей, які їх слухають і дивляться.

Небезпека №3: ​​Бути ошуканим, не перевіряючи нічого в Писанні

Паралельно стали слабшати і заклики перевіряти все згідно зі Словом Божим. Крім того, стало все частіше звучати щось, що, на перший погляд, здавалося євангельською втіхою, а по суті все більше і більше ставало схоже на лестощі. «Говоріть мені приємне, пророкуйте мені солодке», — так давній Ізраїль говорив пророкам Божим, які не хотіли нікому лестити.

Це дуже сумно, бо жодний проповідник не є істиною в останній інстанції. Але теле- та інтернет-проповідники і вчителі перестали говорити: «Перевірте мене, бо я можу помилятися». Вони взагалі перестали говорити про те, що вони можуть допускати помилки. І вийшло таке: зозуля хвалить півня за те, що хвалить той зозулю. Вони почали все більше нахвалювати тих, хто їх слухає, особливо, якщо ці слухачі їм періодично надсилають гроші. Але за це вони отримали право все більше хвалити себе, розуміючи, що їх продовжуватимуть дивитися.

Небезпека №4: Зняти відповідальність за своє життя

Ще одна небезпека для віруючих, які слухають лише проповіді в інтернеті і не перевіряють усе зі Словом Божим, — це бажання перекласти відповідальність за своє духовне зростання на цих проповідників. «У мого пастиря мільйон передплатників! Ви розумієте, що це означає?!» Розуміємо. Це означає, що він дуже популярний в Інтернеті. «Ні! Це означає, що він великий і дуже помазаний!» Може бути й так, а може й ні.

Можливо, якраз навпаки. У нього може бути багато підписників не через те, що він вірний Богу, не через те, що Дух Святий через нього діє, і Бог дав йому велике помазання. А через те, що він може догодити великій кількості християн, які ні за що не хочуть відповідати, не хочуть бути підзвітними і хочуть перекласти відповідальність за свою душу, свій порятунок, своє життя на «великого» інтернет-гуру, який завжди буде заспокоювати їхню совість і говорити їм приємне.

Друзі, нам дуже важливо не жартома, а всерйоз все перевіряти згідно з Божим Словом. Для нас дуже важливо не потрапити в пастку, в яку потрапляє дуже багато сучасних інтернет-віруючих, які чують від своїх інтернет-проповідників лише певний набір віршів з Писання та їх тлумачення, які приємно слухати більшості, а решту Писання ігнорують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ліниві й некомпетентні»: Джон МакАртур розкритикував пасторів-плагіаторів

За темою

Як бути вдячним у найважчі часи
12:59 - Сб / 27 Лис. Християнське життя
Ваші слова чи ваше життя: що свідчить про справжню віру?
17:04 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Чому Бог створив мене такою негарною?
16:21 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Як жертвувати, щоб Богу це подобалося? Чотири ключові сердечні риси
17:13 - Чт / 25 Лис. Християнське життя
6 порад, як свідчити про Бога на роботі
14:02 - Сб / 20 Лис. Християнське життя
Чому так важливо молитися щодня: 5 аргументів
17:48 - Вт / 16 Лис. Християнське життя
Місіонери 10 років прибирали сміття: історія церкви на Хмельниччині
11:16 - Ср / 10 Лис. Християнське життя
Що пуритани писали про молитву: 5 корисних поглядів
15:02 - Пт / 29 Жов. Християнське життя
Сім звичок для християн, що ведуть до фінансової незалежності
12:40 - Пн / 25 Жов. Християнське життя
«Літак згорів, та я вижила». Дивовижна історія спасіння
14:50 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Коли Бог залишає людину?
12:40 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Як виховати сина благочестивим чоловіком: 10 практичних принципів для батьків
10:55 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності, Християнське життя