5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки
0
Den-blagodareniya-800×445

День подяки — одне з найважливіших державних свят Сполучених Штатів, і його святкування пов’язане з багатьма традиціями. Американська інформаційна агенція назвала п’ять класичних гімнів, які часто співають у церквах під час святкування, та розповіла їх історії створення.

Про це пише inVictory з посиланням на The Christian Post.

“Now Thank We All Our God”

Гімн “Now Thank We All Our God” написав німецький лютеранський священик Мартін Рінкарт, який пережив великі страждання під час Тридцятирічної війни, що тривала з 1618 по 1648 рік.

Під час конфлікту, який розпочався з низки релігійних сутичок між протестантами та католиками у Священній Римській імперії (сучасній Німеччині), Рінкарт був єдиним пастором міста Ейленбург. Він проводить до 50 похоронів на день у місті, одночасно надаючи допомогу хворим та біженцям.

Глен Саншайн із Центру Колсона написав у 2020 році, що, незважаючи на це, гімни, Рінкарта були сповнені хвали і віри в Бога, навіть коли вони говорили про біди, що обрушилися на Німеччину.

“Now Thank We All Our God” став одним із найвідоміших його гімнів, написаний приблизно в 1636 році в розпал війни, і був схожий на застільну молитву.

5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки

«Come, Ye Thankful People, Come»

Гімн “Come, Ye Thankful People, Come” був написаний у 19 столітті англійським священиком Генрі Елфордом.

Американський письменник Том Стюарт із What Saith the Scripture пояснив, що, хоча гімн часто співають у День подяки в Сполучених Штатах, він запозичений із традиції свят врожаю в Англії.

«У гімні торкається тема свят урожаю, які називаються в Англії Домом урожаю, які зазвичай відзначаються в англійських церквах у вересні, — написав Стюарт. — У церкві проводяться служби подяки, де щедрі врожаї виставляють на загальний огляд, а потім роздають нужденним. І, звичайно, на відміну від гуманіста, який, по суті, вдячний лише самому собі, справжнє свято Дому врожаю визнає Боже забезпечення».

5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки

«Give Thanks»

Пісня «Give Thanks» була написана в 1978 році студентом семінарії Генрі Смітом, який на той час намагався знайти роботу.

Для натхнення Сміт взяв уривок з Другого Послання до Коринтян 8:9, в якому говориться: «Бо знаєте благодать Господа нашого Ісуса Христа, що Він, будучи багатий, збіднів заради вас, щоб ви збагатилися Його убозтвом».

Через роки молодий лідер поклоніння Дон Моен запише пісню Генрі, завдяки чому сьогодні пісня «Give Thanks» звучить практично в будь-якій церкві світу.

5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки

“For the Beauty of the Earth”

Гімн “For the Beauty of the Earth” написав поет 19-го століття і випускник Квінс-коледжу в Кембриджі Фолліот Сендфорд Пірпойнт.

Професор церковної музики у Школі теології Перкінса С. Майкл Хоун написав у листопаді 2014 року, що гімн спочатку виконували під час причастя.

«Кожна строфа гімну малює картину подяки, втіленої в будь-якому аспекті Божого творіння: земля (строфи 1 і 2), почуття (строфа 3), людська любов (строфа 4), Церква або Наречена (строфа 5) і дар Божий, виявлений у Христі (строфа 6)», – зазначив професор.

5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки

“We Gather Together”

Гімн “We Gather Together” був вперше опублікований в 1626 як частина збірки патріотичних пісень, написаних на честь перемоги голландських протестантів у битві при Тюрнхаут в 1597 році.

Коли голландські поселенці іммігрували до Північної Америки, вони перейняли цю пісню, і в 1903 вона увійшла до збірки американських гімнів англійською мовою і стала популярною в 20 столітті.

«Це один із гімнів Дня подяки, що найбільш запам’ятовується, і відповідає американській релігійній культурі, оскільки він закінчується відповідним і надихаючим висновком: «О, Господи, зроби нас вільними!» — написав пастор Джим Екман у 2018 році. — Свобода, про яку йдеться у гімні, може означати політичну свободу з усіма правами та свободами, які супроводжують цю свободу. Але це також може означати духовну свободу; свободу від гріха і свободу служити воскреслому Господу».

5 класичних гімнів, які часто співають в церквах на День подяки

За темою

Розпочалося голосування на християнський хіт 2021 року
18:35 - Ср / 12 Січ. Музика
Рекорд в Україні: понад 4 тисячі людей одночасно заспівали колядку
16:24 - Пн / 10 Січ. Музика, Події
В Сан-Ремо відбудеться перший Фестиваль християнської пісні
10:53 - Пт / 07 Січ. Музика, Світ
Вихованці «Отчого дому» візьмуть участь у різдвяному концерті в Національній філармонії
13:22 - Чт / 06 Січ. Музика, Події
Сім’я Кірнєв гастролює на Рівненщині і Волині: програма виступів
18:18 - Ср / 05 Січ. Музика
У США лідерка прославлення вийшла у фінал шоу «The Voice»
13:20 - Нд / 02 Січ. Музика
На Рівненщині і Волині виступить відомий гурт з Молдови
20:33 - Вт / 21 Гру. Музика
У Києві відбудеться музичний вечір Gospel Christmas
14:23 - Пн / 20 Гру. Музика, Події
Топ-6 нових музичних англомовних альбомів, які можна послухати в сезон Різдва
13:55 - Пн / 20 Гру. Музика, Свята
Церква «Краеугольный камень» зняла кліп на старовинний різдвяний гімн
15:37 - Ср / 15 Гру. Музика
Київська церква представила новий авторський мюзикл «Розумні»
13:10 - Ср / 01 Гру. Музика
Перенесли концерт у Києві за участю Дарини Кочанжи і Purim music
11:32 - Сб / 30 Жов. Музика, Події