Археологи стверджують, що справжня гора Синай знаходиться в Саудівській Аравії
0
Jabal-al-Maqla-1

Археологи вважають, що в Саудівській Аравії нарешті знайшли гору Синай – одне з найсвятіших місць у Біблії. Гору виявили за багато миль від того місця, де вона, як вважалося раніше, існувала.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Nypost.com.

Біблійна археологічна організація The Doubting Thomas Research Foundation стверджує, що знайшла справжню гору, куди, згідно зі Старим Завітом, Мойсей повів ізраїльтян – гору, оповиту димом, вогнем і громом – і де на вершині Мойсей отримав від Бога десять заповідей.

Тепер організація стверджує, що гора Синай, одне з найсвятіших місць єврейської, християнської та ісламської релігій, – це Джабал Макла, що лежить у гірському масиві Джабал аль-Лауз на північному заході Саудівської Аравії.

«Однією з основних причин, чому деякі вчені стверджують, що Вихід є міфом, є те, що є на традиційній горі Синай на Синайському півострові в Єгипті було знайдено дуже мало доказів біблійних записів», – сказав президент фонду Райан Мауро.

«Але що, якщо ці вчені дійсно шукали неправильне місце? – зазначив він. − Перемістіться на Аравійський півострів, і ви знайдете неймовірно переконливі докази, що відповідають біблійній розповіді».

Джабал Макла має почорнілі вершини, наче випалені сонцем або вогнем, і лежить біля пляжу Нувейба, де під водою вчені знайшли сліди людей, і де Бог міг розділити воду для проходу Мойсея та ізраїльтян.

Хоча за ними їхали єгиптяни на колісницях, коли ізраїльтяни досягли суходолу по той бік води, море поглинуло єгиптян. За словами шведського вченого, доктора Леннарта Моллера, у цій місцевості були виявлені корали у формі ​​колісниці, бо метал і дерево зітліли.

На шляху від пляжу до можливої ​​гори Синай – велика розколена скеля з ознаками водної ерозії, попри те, що вона перебуває посеред пустелі.

«Ми віримо, що цей визначний орієнтир може бути скелею, яку Бог наказав Мойсею вдарити, і з неї потекла вода, чудесно забезпечуючи ізраїльський народ», − сказав Мауро.

Експерти також виявили місце, подібне до вівтаря, яке могло було жертівником біля підніжжя гори. Цей жертівник, кажуть, Мойсей побудував біля підніжжя гори Синай з нетесаного каміння.

Також неподалік є кладовище, яке, як вважає Мауро, є місцем, де Мойсей побив поклонників золотого теляти за ідолопоклонство.

«Неподалік від гори є місце, покрите зображеннями людей, які поклоняються бикам і коровам, – сказав Мауро. − І що дійсно важливо, це те, що ці петрогліфи ізольовані від цієї області. Вони не висічені по всій горі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Туреччині через 3D-сканування дослідили ймовірний ковчег Ноя

За темою

У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ
В Ізраїлі знайшли найдавніший текст з іменем Бога
12:26 - Сб / 26 Бер. Історія, Світ
Давньоєврейська печатка допомогла знайти скарбниці Першого Храму
12:48 - Пт / 07 Січ. Історія
В Ізраїлі знайшли перстень із зображенням «доброго пастиря»
16:34 - Чт / 23 Гру. Історія
У рідному селищі Марії Магдалини відкопали синагогу часів Другого Храму
11:14 - Вт / 14 Гру. Історія
В Єрусалимі 11-річна дівчинка випадково знайшла рідкісний срібний шекель
17:53 - Пт / 26 Лис. Історія
В Ізраїлі розкопали фортецю, зруйновану Хасмонеями
14:55 - Чт / 18 Лис. Історія
В Києві відновлять річку Почайна, в якій князь Володимир хрестив Русь
12:47 - Пн / 08 Лис. Історія, Україна
У Саудівській Аравії розкопали руїни міст, згаданих у Біблії
17:20 - Пт / 05 Лис. Історія
Шукають історичні фото п’ятидесятницьких церков Рівненщини та Волині
13:28 - Пт / 05 Лис. Історія
В Ізраїлі знайшли камінь з гравіюванням «бальзам Галааду»
11:22 - Сб / 23 Жов. Історія
Звідки в Єрусалимі було водопостачання протягом тисячоліть
10:24 - Нд / 17 Жов. Історія