Архиєпископ ПЦУ виступив на захист уроків «Християнської етики»
nestor
Багато років поспіль в українських школах вивчають “Християнську етику” як факультативний предмет. Найперше такий предмет було введено у школах Західної України, оскільки цей регіон має сталі традиції глибокої релігійності.

На думку архиєпископа Тернопільського і Кременецького ПЦУ Нестора (Писика), такі уроки є дуже важливими. Оскільки для України, як пострадянської країни, яка ще не позбулася багатьох пережитків тоталітарного минулого, уроки «Християнської етики» є крок у напрямку до звільнення від сумної спадщини, пише РІСУ.

“Я хочу наголосити на тому, що “Християнська етика”, як предмет навчальної програми, розроблялася для того, щоб навчити дітей, школярів моральних принципів, які стосуються християнства. Це не є релігійною освітою чи уроками закону Божого. Це вивчення основних моральних принципів, які кожен українець, як християнин, повинен знати. Такі принципи допомагають регулювати стосунки між людьми якраз на основі етичних і моральних моментів”, – сказав в інтерв’ю для «Файне Місто» архиєпископ Нестор.

За словами архиєпископа Нестора, у багатьох областях цей предмет хоч і є факультативним, проте батьки підтримують його проведення. Навіть родини з іншими релігійними переконаннями зацікавлені в тому, щоб їхні діти навчалися головних моральних принципів.

“Багато хто каже, що цей предмет не є традиційним для освітнього процесу. Що школа повинна навчати тільки і давати знання. Але разом з цим ми повинні розуміти, що школа має взяти на себе й інші моменти, які стосуються виховання дитини як громадянина, як українця, як людини, яка буде в майбутньому розбудовувати нашу державу. Бо дуже часто цього виховання не може дати сім’я через певні індивідуальні причини. Є люди, які не сповідують християнство, але при цьому намагаються зробити все, щоб їхні діти відвідували уроки “Християнської етики”. Адже такі уроки вчать добрим засадам та показують істині цінності, вчать моральності”, – додає архиєпископ Нестор.

Нагадаємо, у 2016 році Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт 0931, (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу), який загалом забороняє дискримінацію у будь-якій формі за різними ознаками. І тільки у 2019 році у профільному Комітеті з питань прав людини відбулося обговорення щодо внесення поправок до цього законопроєкту. Однак церковні лідери сприйняли новацію як дискримінацію і наступ на права вірян та свободу думки.

Також на початку 2019 року президента України Володимира Зеленського через петицію закликали заборонити у школах «Християнську етику». У петиції вимагалося видати наказ “про дотримання конституційного принципу відділення церкви від школи та принципу світськості освіти”.

Сучасна програма Нової української школи не передбачає предмету «Християнська етика», але й не забороняє за рішенням громади запрошувати священника. За новою програмою учні самі зможуть обирати предмети, а батьки давати інформовану згоду. При цьому важливо, щоб вчителі навчились сприймати факт відмови не як особисту образу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тернопільські священнослужителі просять депутатів не скасовувати уроки християнської етики

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна
У Херсоні церкви святкують українську перемогу
15:21 - Пн / 14 Лис. Події, Україна, Церква України
Розпочався третій навчальний рік у «Християнській відкритій академії»
16:23 - Пт / 04 Лис. Освіта, Події, Християнські цінності