
Навіть найкращі сімейні стосунки можуть похитнутися, коли перебуваєш поруч з членами сім’ї 24/7. У час, коли більшість людей на карантині, ми бачимо, як такі обставини впливають на їх сім’ї. Приклад тому Китай, де суттєво збільшилась кількість розлучень, пише Бог News, посилаючись на Christian Headlines.
Автор бестселера The New York Times «П’ять мов любові» Гері Чепмен закликав сім’ї дослухатися до порад з його книги і використовувати цей період, як можливість зробити взаємини міцнішими і глибшими, а не навпаки.
Гері Чепмен вважає, що Бог дав нам можливість розвивати більш глибокі стосунки з нашою сім’єю. Автор закликає сім’ї не втрачати цей час.
Кожен член нашої сім’ї повинен відчувати себе коханим в цей період, – заявив Чепмен.
Він наголошує, що книга «П’ять мов любові» може допомогти людям в цьому.
Коли автора запитали, чи стане книга головним інструментом, що допомагатиме людям любити один одного, в християнських і нехристиянських сім’ях, Чепмен без вагань відповів:
У перший рік продали від 4000 до 5000 примірників. Я вражений успіхом цієї книги і тим, що зробив Бог. Продалося понад 13 мільйонів копій, – згадує Чепмен.
Він підкреслив, що бачив, як змінюються життя людей, їх відносини в родині. Першими прикладами були пари з його церкви, у якій здійснював служіння майже 50 років. Він вважає, що сім’ї повинні «поширити принципи п’яти мов любові» зараз, у складні часи боротьби з коронавірусом.
Коли ви знатимете мови любові членів вашої родини, ви зможете краще ставитися до них, – каже Чепмен.
П’ять мов любові – це слова підтримки, подарунки, вчинки служіння, якісний час і фізичні дотики. На запитання, яку мову любові, на його думку, потрібно використовувати найбільше всій країні зараз, Чепмен швидко відповідає, що нам потрібні слова підтримки.
Автор дійсно вірить, що навіть в ситуаціях, коли сімейні стосунки неідеальні, принципи мов любові все ще можуть працювати.
Якщо одна людина в сім’ї розпочне процес перемін, зміни можуть відбутися, — каже Чепмен.
Він стверджує, що кожен член сім’ї повинен себе запитати: «Яка моя роль там, де я перебуваю?» Чепмен вважає, що іноді це запитання може сприяти змінам й зціленню. А комусь, можливо, потрібно попросити вибачення за свої помилки:
Це хороша спроба вплинути на людину.
Чепмен не просто роздає поради іншим, він також застосовує їх у своєму житті. Коли автора просять розповісти про його мову любові і те, як він виконує бажання своєї дружини, він після короткої паузи відповідає:
Моя мова любові – це слова підтримки, а мова любові моєї дружини – це вчинки служіння, тому я шукаю способи служити їй в цей час, – поділився автор книги.