Біблія: 10 способів взаємодії
0
Man Reading Bible

Християни знають, що запорукою здорового духовного життя є постійність у молитві і читанні Слова Божого. А що, якщо ми скажемо, що Біблію можна не лише читати?

10 способів, як християнам можна і варто взаємодіяти з Писанням, описав пастор київської євангельської церкви «Відновлення» і викладач Київської богословської семінарії Олег Павліщук.

1. ЧИТАТИ

Перший і очевидний – але не єдиний спосіб взаємодії зі Святим Письмом. Унікальність Біблії в тому, що з кожним новим перечитуванням вона розкривається все більше і більше. Спробуйте наступне: перечитувати кожну із 66 книг Біблії за раз; це дає можливість мати загальний огляд і побачити цілісну історію, яку Бог помістив у Своїй книзі.

2. СЛУХАТИ

Протягом тисяч років більшість людей мали єдину можливість сприймати Слово – через слухання. Спробуйте і ви, адже кожен смартфон має можливість відтворювати аудіокниги, в тому числі і Біблію (можна з програми YouVersion, наприклад, а можна скачати всю аудіобіблію і вмикати її в будь який час, не залежачи від інтернет-з’єднання.

3. РОЗДУМУВАТИ

Ми не можемо читати Біблію день і ніч. Але можемо постійно про неї роздумувати – про це нам, принаймні, говорить Псалом 1. Це дуже важливо, адже бездумне поглинання інформації, навіть біблійних текстів, не принесе багато користі. Хтось скаже: «Чи можливо постійно думати про Біблію?» – правда в тому, що ми НЕ можемо НЕ думати. То краще наповнюватися добрими думками, ніж тривогою, суєтою, «інформаційними шлаками».

4. ДОСЛІДЖУВАТИ

Читання подібне дослідженню острова за допомогою, скажімо, дрона. Ми робимо огляд, визначаємо межі, знаходимо великі частини. Досліджувати – це як відправитися на цей острів у експедицію, щоб взяти проби ґрунту і води, дослідити флору і фауну, навіть піти вглиб і знайти корисні копалини. Ми беремо невеликий уривок і занурюємося в нього – за допомогою питань, ключових слів, обставин часу, місця та дії, вивчаємо найближчий контекст; після цього вдаємося до додаткових ресурсів, користуючись багатством спадку церковної традиції.

5. ВЧИТИ НАПАМ’ЯТЬ

Це дуже важлива звичка. Варто відзначити тут два моменти: 1) Потрібно не тільки вчити, але регулярно повторювати вивчені уривки (з часом зі все меншою регулярністю); 2) Краще вивчити 20 віршів з одного розділу, ніж 20 чи більше уривків, розкиданих по всій Біблії. Почніть з 2 розділу Филип’янам, 12 розділу Римлянам, Проповіді Ісуса на горі (Матфія 5-7) і псалмів (1, 8, 23, і так далі). Для Андроїд та iOs є спеціальні додатки, які можуть в цьому допомогти.

6. МОЛИТИСЯ

В багатьох церковних традиціях є молитвослов. Саме в якості молитвослова можна використовувати Біблію – при цьому не тільки молитися слово в слово, наприклад по Псалмам, – але і беручи якийсь уривок як план для власної молитви. Спробуйте пройти в молитві разом з 1 Посланням Петра. Будете вражені тим, як зміниться в кращу, глибшу сторону ваша молитва.

7. ПЕРЕПИСУВАТИ

В багатьох країнах переписувати біблійні тексти – єдиний спосіб мати свою Біблію. Ми маємо достатньо перекладів, форматів, оформлень – є з чого вибрати! Але час зосередженого і смиренного переписування дуже корисний. Не треба починати з книги пророка Єремії – листи до Галатів чи Ефесян підійдуть для цього краще.

8. ОБГОВОРЮВАТИ

Не лише на спеціальних зустрічах, але й спонтанно – в розмовах за столом, на кава-брейку, в колі сім’ї. Не бійтеся ставити питання, ділитися тим, що не зрозуміло.

9. ДІЛИТИСЯ

Червоною лінією через всю Біблію проходить Євангелія – «радісна вістка» про Царя Ісуса, Який помер за гріхи людей, але Бог воскресив Його із мертвих і тим поклав початок відновленню всього творіння. Люди навколо вас потребують того, щоб почути Євангелію і здобути таку надію, яку не можуть дати ні лікарі, ні науковці, ні філософи, ні політики, ні економісти нашого світу. А ще можна дарувати Біблію – на День народження, новосілля, весілля, ба навіть без усякої причини)))

10. ВИКОНУВАТИ

Який сенс у всьому, про що ми говорили, якщо нема головного – втілення Слова Божого в наше життя?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«А що б зробив Ісус?»: три кроки до смирення
16:40 - Пн / 20 Вер. Християнське життя
Стартував Всеукраїнський християнський літературний конкурс
12:45 - Пт / 17 Вер. Україна, Християнське життя
Істина без любові: 10 способів перетворити Біблію на зброю
15:10 - Вт / 14 Вер. Біблія, Християнське життя
У Києві відбувається Всеукраїнське Свято Подяки: приєднуйтесь до трансляції
18:02 - Нд / 12 Вер. Події, Християнське життя
Щоб зробити Біблію доступною для всіх: YouVersion співпрацюватиме з перекладачами до 2033 року
14:21 - Сб / 11 Вер. Біблія, Світ
Не тих людей в ікони ставимо, або За ким ти слідкуєш у соцмережах?
15:49 - Ср / 08 Вер. Християнське життя
Уроки лідерства для християн: як керувати собою
11:54 - Пт / 03 Вер. Світ, Християнське життя
10 віршів з Біблії, які надихають здобувати перемогу з Господом
18:28 - Пн / 30 Сер. Біблія, Християнське життя
Румунія стала на захист сімейних цінностей в країні
13:45 - Ср / 25 Сер. Світ, Сімейні цінності, Християнське життя
«Любіть своїх ворогів»: як нам молитися за Афганістан і Талібан
13:27 - Пн / 23 Сер. Світ, Християнське життя
5 порад, як організувати практику сімейної молитви та читання Біблії
12:35 - Нд / 22 Сер. Сімейні цінності, Християнське життя
Як любити Бога більше? 4 істини, які можуть допомогти
11:52 - Сб / 21 Сер. Християнське життя