Близько 500 церковних лідерів Шотландії вимагають дозволу відкрити церкви
0
b25lY21zOjY1NWU3MTNjLTI2ZWEtNGJjZC04YWVmLTU2OTBiOGE1YTkzYjpjOGRhZjBhYi1mOGViLTQxZDItOGU5NC0wYWIzM2E0ZWJhZmI=

Близько 500 церковних лідерів підписалися під відкритим листом до першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен, закликаючи відновити загальні публічні богослужіння.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Christian Today.

Шотландія єдина у Великобританії криміналізує відвідування церкви в рамках карантинних обмежень, і цей захід, за словами церковних служителів, «може бути незаконним».

Вони говорять про свою «глибоку занепокоєність» закриттям церков і закликають до термінового переосмислення і визнання «вкладу публічного богослужіння в суспільне благо».

Серед церковних служителів, які підписали лист, – преподобний Пол Різ з Шарлотт-Чапел, Единбург, і преподобний доктор Вільям Філіп з церкви Трон, Глазго.

Вони пишуть, що «немає доказів будь-якого відчутного внеску в передачу вірусу у спільноті» через церкви, і що вони продемонстрували, що суспільне богослужіння «може бути захищеним від передачі вірусу Covid».

«Ми повністю розуміємо виняткові труднощі керівництва країною у цей час, і ми, і наші церкви неодноразово молилися про мудрість і ясність для нашого уряду, – йдеться в листі. – Але ми категорично не згодні з рішенням перешкоджати зборам Церкви у цей час, яке, на нашу думку, є абсолютно марним і може бути незаконним».

Вони стверджують, що, оскільки стаття 9 Європейської конвенції з прав людини забороняє урядам втручатися в релігійну практику, якщо це не продемонстровано як важливе для громадського здоров’я, потрібен «чіткий науковий доказ», який покаже, що церковні богослужіння зіграли важливу роль у поширенні хвороби.

Далі вони заявляють, що «стривожені» тим, що здається «нездатністю шотландського уряду зрозуміти, що християнське богослужіння є важливою суспільною службою, особливою і життєво важливою для нашої країни під час кризи».

За їх словами, загальне офлайн-богослужіння необхідне для соціальної згуртованості та «психічного здоров’я нашої нації, яка протягом дев’яти місяців піддавалася стресу і напрузі, пов’язаних з ізоляцією».

«Перш за все, це як знак надії перед обличчям відчаю», – сказали церковні лідери.

На закінчення служителі закликали уряд Шотландії наслідувати приклад решти частини Великобританії і залишити за церквами право на рішення про відкриття або закриття.

«Уряд Об’єднаного Королівства справедливо прислухався до цих важливих і переконливих аргументів і з тих пір, навіть не зважаючи на національну ізоляцію, зберіг цей важливий внесок у добробут нації, дозволивши публічне богослужіння в Англії, – сказали вони Стерджен. – Ми закликаємо вас не ставити в невигідне становище народ Шотландії, не визнаючи як моральних, так і юридичних аргументів на користь пріоритету громадських богослужінь, а також ваги наукових доказів щодо істотного внеску богослужінь у суспільне благо».

Наостанок у листі служителі зазначили:

«У минулі кризові часи держави зверталися до церков і шукали лідерства в заклику до національної молитви до Живого Бога. Ми закликаємо вас не бути урядом, який відмовляє нашому народу в колективній молитві церков нашої країни у дні, коли це найбільш необхідно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

У Рівному встановили 10 нових бордів з іменем Ісуса
16:15 - Вт / 13 Кві. Україна, Церква
До Всесвітнього дня євангелизму хочуть залучити 100 мільйонів християн
18:41 - Пн / 12 Кві. Події, Світ, Церква
У Харкові побільшало баптистів – у церкві «Преображення» відбулося хрещення
16:47 - Пн / 12 Кві. Україна, Церква
Відомий християнський театр в США готує нову виставу про царя Давида
14:15 - Пн / 12 Кві. Світ
Вища, ніж у Ріо: в Бразилії будують нову статую Христа
12:39 - Пн / 12 Кві. Світ
Понад 12 тисяч людей прийняли хрещення у Всесвітній день молоді в Замбії
12:13 - Нд / 11 Кві. Світ
У МОЗ вирішили почати вакцинацію священнослужителів
15:42 - Пт / 09 Кві. Здоров'я, Церква
«Бог дав нам дві руки: одну, щоб отримувати, й іншу, щоб давати», – місіонери про поїздку в Африку
14:50 - Пт / 09 Кві. Світ, Церква
4 способи, як любити тих, кого підкосила втрата близької людини
13:11 - Пт / 09 Кві. Церква
Арканзас став першим штатом в США, в якому заборонили процедури зі зміни статі для дітей і підлітків
18:10 - Чт / 08 Кві. Світ
Ведуча Fox News написала книгу «Жінки Біблії говорять», де підкреслила, що для Бога вони — не люди другого сорту
13:00 - Чт / 08 Кві. Люди, Світ
Одна з найбільших церков в США несе служіння людям, які пережили Голокост
11:55 - Чт / 08 Кві. Світ, Церква