Близько 500 церковних лідерів Шотландії вимагають дозволу відкрити церкви
0
b25lY21zOjY1NWU3MTNjLTI2ZWEtNGJjZC04YWVmLTU2OTBiOGE1YTkzYjpjOGRhZjBhYi1mOGViLTQxZDItOGU5NC0wYWIzM2E0ZWJhZmI=

Близько 500 церковних лідерів підписалися під відкритим листом до першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен, закликаючи відновити загальні публічні богослужіння.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Christian Today.

Шотландія єдина у Великобританії криміналізує відвідування церкви в рамках карантинних обмежень, і цей захід, за словами церковних служителів, «може бути незаконним».

Вони говорять про свою «глибоку занепокоєність» закриттям церков і закликають до термінового переосмислення і визнання «вкладу публічного богослужіння в суспільне благо».

Серед церковних служителів, які підписали лист, – преподобний Пол Різ з Шарлотт-Чапел, Единбург, і преподобний доктор Вільям Філіп з церкви Трон, Глазго.

Вони пишуть, що «немає доказів будь-якого відчутного внеску в передачу вірусу у спільноті» через церкви, і що вони продемонстрували, що суспільне богослужіння «може бути захищеним від передачі вірусу Covid».

«Ми повністю розуміємо виняткові труднощі керівництва країною у цей час, і ми, і наші церкви неодноразово молилися про мудрість і ясність для нашого уряду, – йдеться в листі. – Але ми категорично не згодні з рішенням перешкоджати зборам Церкви у цей час, яке, на нашу думку, є абсолютно марним і може бути незаконним».

Вони стверджують, що, оскільки стаття 9 Європейської конвенції з прав людини забороняє урядам втручатися в релігійну практику, якщо це не продемонстровано як важливе для громадського здоров’я, потрібен «чіткий науковий доказ», який покаже, що церковні богослужіння зіграли важливу роль у поширенні хвороби.

Далі вони заявляють, що «стривожені» тим, що здається «нездатністю шотландського уряду зрозуміти, що християнське богослужіння є важливою суспільною службою, особливою і життєво важливою для нашої країни під час кризи».

За їх словами, загальне офлайн-богослужіння необхідне для соціальної згуртованості та «психічного здоров’я нашої нації, яка протягом дев’яти місяців піддавалася стресу і напрузі, пов’язаних з ізоляцією».

«Перш за все, це як знак надії перед обличчям відчаю», – сказали церковні лідери.

На закінчення служителі закликали уряд Шотландії наслідувати приклад решти частини Великобританії і залишити за церквами право на рішення про відкриття або закриття.

«Уряд Об’єднаного Королівства справедливо прислухався до цих важливих і переконливих аргументів і з тих пір, навіть не зважаючи на національну ізоляцію, зберіг цей важливий внесок у добробут нації, дозволивши публічне богослужіння в Англії, – сказали вони Стерджен. – Ми закликаємо вас не ставити в невигідне становище народ Шотландії, не визнаючи як моральних, так і юридичних аргументів на користь пріоритету громадських богослужінь, а також ваги наукових доказів щодо істотного внеску богослужінь у суспільне благо».

Наостанок у листі служителі зазначили:

«У минулі кризові часи держави зверталися до церков і шукали лідерства в заклику до національної молитви до Живого Бога. Ми закликаємо вас не бути урядом, який відмовляє нашому народу в колективній молитві церков нашої країни у дні, коли це найбільш необхідно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«Найбільша боротьба в моєму житті – це не бокс», – відомий спортсмен Менні Пак’яо
10:47 - Нд / 25 Лип. Люди, Світ
У Facebook з’явилася кнопка «помолитися», поки діє у США
09:11 - Нд / 25 Лип. Світ
На Волині відбудеться 10-й християнський молодіжний з’їзд
09:01 - Сб / 24 Лип. Події, Церква
Місіонери просять молитися за державу в Південній Африці, де введений воєнний стан
10:47 - Пт / 23 Лип. Події, Світ
Відбудеться міжнародна 12-годинна молитва за єврейський народ
15:51 - Чт / 22 Лип. Події, Світ
В Ірані найшвидше росте частка християн попри несприятливі умови
17:55 - Ср / 21 Лип. Події, Світ
В Австралії закриваються 4 центри абортів через відсутність персоналу та прибутку
14:38 - Ср / 21 Лип. Світ
Найвищий показник за 10 років: число членів адвентистської церкви перевищила 600 000 осіб
13:45 - Ср / 21 Лип. Світ
«Музика Ісуса»: відомі християнські виконавці взяли участь у фільмі братів Ервін
14:05 - Вт / 20 Лип. Музика, Світ, Фільми
Корейська мегацерква направила маски, одяг і ноутбуки християнам в Монголії
12:55 - Вт / 20 Лип. Благодійність, Світ
У місті на Волині відбулася хода на захист сімейних цінностей
11:35 - Вт / 20 Лип. Сімейні цінності, Україна, Церква
«Віра може досягти таких областей, яких не зможуть політики»: мер міста в Англії
11:35 - Пн / 19 Лип. Люди, Світ