
Пандемія Covid-19 «вкинула Церкву в сучасний світ – у світ, де актуально тільки те, що зручно і працює для блага людини». Про це йдеться в новому звіті CPAS – англіканського євангельського місіонерського агентства.
Всього за декілька місяців в інтернет-просторі з’явилися тисячі онлайн-богослужінь і аудиторії це сподобалося, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на Christian Today і Во Свете.
Індивідуалізм і абсолютний фокус на собі призводять до того, що суспільство починає і церкву розглядати як «продукт».
В епоху Netflix, Prime та інших розважальних майданчиків, де можна дивитися будь-що, коли завгодно і скільки завгодно, Церква може або відстоювати необхідність відвідування церковних будівель, або почати проповідувати в електронному світі, де за увагу аудиторії змагаються мільйони каналів.
Автори звіту Боб Джексон і Джордж Фішер, кажуть:
Більшість церков, що виходять в інтернет зараз, бачать, що їх аудиторія може бути значно ширшою, ніж ті, хто відвідував богослужіння в церковних будівлях. Те, що спочатку сприймалося, як нищівний удар по церквах, насправді – може сприяти зростанню.
Все більше людей підключаються до онлайн-богослужінь в режимі реального часу та в записі.
Так, представник однієї з церков повідомив:
У нас була величезна кількість переглядів богослужінь, набагато більше ніж кількість людей на недільному богослужінні, тому що переслати другу посилання на онлайн-богослужіння набагато простіше, ніж запросити його до церкви.
Інший сказав:
Кількість учасників наших онлайн-служінь на YouTube, в Facebook та на сайті церкви зросли в 2-3 рази.
Люди вважають, що онлайн-відвідування церкви є більш легким, тому що вони можуть не турбуватися про те, що не так одягнені або неправильно співають, їм не потрібно приходити в незнайоме місце і зустрічатися з незнайомими людьми. Крім того, вони можуть переглянути служіння в записі – коли їм буде зручно.
Автори звіту рекомендують церквам готуватися до майбутнього, коли онлайн-богослужіння, ймовірно, будуть створювати серйозну конкуренцію оффлайн-зборам, тому зараз використовувати варто обидва варіанти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: