Звичайно, можна дати їй пограти телефоном або включити мультики, проте це погано відіб’ється на розвитку малюка. Так чим зайняти дитину на карантині, направивши її енергію в мирний напрямок? У цій статті ми розповімо про різноманітні цікаві ігри для дітей різного віку, які допоможуть провести цікаво час і у квартирі, і на вулиці.

Домашні ігри для дітей різних вікових груп

Молоді батьки часто не знають, чим зайняти дитину в рік. Існує багато захопливих ігор, які будуть цікаві малюку, наприклад:

 • Малювання пальчиками. Така діяльність розвиває дрібну моторику рук. Малюк отримує нові зорові та тактильні відчуття, позитивні емоції. Для малювання, крім паперу, потрібні пальчикові фарби, які можна купити або зробити самостійно. У цьому віці малювання – стихійний і довільний процес. Дитина отримує задоволення від самої справи, а не від результату.
 • Звичайні коробки. У дитячій уяві коробки є новим світом. У них можна вирізати вікна і двері, в результаті отримавши ігровий будиночок. Також можна прокласти між двома дірками картонні жолоби. Покладіть м’ячик в одну дірку, він викотиться з іншої.
 • Боулінг. Виставивши дитячі кеглі або побудувавши піраміду з кубиків, покажіть, як м’ячиком можна збивати іграшки. Малюк буде сам заново вибудовувати предмети та намагатися їх збивати.
 • Стара валіза, косметичка або сумка. Всі малюки люблять досліджувати мамину сумку. Їм подобається заглядати у кишені та відкривати замки. Для того, щоб гра була цікавішою, покладіть в сумку брязкальця та інші предмети.
 • Машинки. Хлопчикам можна придумати багато ігор із машинками. Наприклад, зробивши з картону і дивану гірку, запропонувати з’ясувати яка з машинок з’їде з гірки далі або швидше. А щоб дитині було цікавіше, можна ставити на гірці різні перешкоди й змінювати кут нахилу.

Чим надовго зайняти дитину 3 – 6 років

Для дітей з трирічного віку існує безліч цікавих і пізнавальних ігрових занять. Ось невелика добірка таких ігор, яка приверне увагу дітей.

  • Лабіринт. Це розвивальна головоломка, що складається з дерев’яної основи з металевим дротом, на якому знаходяться різні за формою і кольором фігурки (наприклад, кубики та кульки). Завдання дитини – перемістити фігурки з точки “А” в точку “Б” вздовж дротів. Під час гри малюк самостійно шукає вихід, вчиться приймати рішення для досягнення результату.
  • “Шнурування”. Різнобарвні шнурівки не тільки викликають інтерес малюка до самого процесу протягування шнурків у отвір, але і вчать координації рухів.
  • Ігри з водою. Можна налити воду в ванну або тазик, дати дитині пластикові стаканчики, кораблики, вона отримає величезне задоволення.
  • Мильні бульбашки. Ця забава подобається всім дітям. Пускаючи мильні бульбашки, дитина буде зайнята мінімум 20 – 30 хвилин.
  • Дитяче доміно або лото. Можна купити доміно/лото із зображенням тварин, фруктів, машин. Ця гра дозволяє розширити кругозір, підсилює уважність.
  • Повітряні кулі. Влаштуйте змагання, хто більше захопить куль, швидше лопне або довше протримає на голові. Переможцю приготуйте приз.
  • Розмальовки. Головна користь – розвиток дрібної моторики. Під час заняття дитина вчиться підбирати, комбінувати та поєднувати кольори, що сприяє формуванню смаку. Розфарбовування картинок вчить малюка концентрації уваги, а також бути акуратним, посидючим.
  • Перевдягання. Дитина із задоволенням дивитиметься на себе в дзеркало, придумуватиме нові образи. Ця гра розвиває почуття стилю та смаку, вміння підбирати гармонійно різні аксесуари. А щоб ще більше зацікавити малюка, можна влаштувати смішну фотосесію.
  • Хованки. Дітям важливо рухатися в просторі. Під час гри вони освоюють такі поняття, як: “лівіше”, “правіше”, “далі”, “ближче”, “нижче”, “вище”.
  • Домашній театр. Дитина з радістю зробить з батьками ляльки для спектаклю, придумає історії, які можна показати. Також можна влаштувати театр тіней, ролі героїв віддайте фігуркам із паперу, різним іграшкам.