Церкви на карантині: євангельські спільноти відновлюють богослужіння по всій Європі
5edf9c97cbe55_grossetto940
Фото: Facebook Chiesa Apostolica in Italia Grosseto

Євангельські церкви починають відкривати місця поклоніння по всій Європі після карантину. «Радість» тих, у кого вже відбулися перші недільні збори, суперечить обережності багатьох інших, хто вважає за краще почекати ще кілька тижнів, перш ніж організувати офлайн-служіння.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

За останніми оцінками, в Європі налічується близько 23 мільйонів євангельських християн.Більшість із цих людей є активними членами місцевих церков, які були закриті на 2-3 місяці через карантин з приводу коронавірусу.

Починаючи з травня, деякі уряди дозволили релігійним групам знову збиратися, в той час як в інших країнах подробиці про те, коли спільне богослужіння буде знову можливим, ще не оголошені.

Наприклад, в Ірландії церковні будівлі все ще закриті для проведення богослужінь. “Запланована дата – 20 липня”, – розповіли в Євангелічному Альянсі Ірландії. Але дата “може змінюватися залежно від національних показників зараження, розмноження та смертності”.

“Деякі церкви зараз нетерплячі і хочуть повернутися до звичайних богослужінь швидше”, кажуть вони, але “інші є більш обережними”.

Франція в іншому становищі. Релігійні збори дозволені протягом останніх трьох тижнів, і близько половини євангельських церков уже відновили свої богослужіння в неділю.

“Деякі пастори лякаються кількості запобіжних заходів, які вони повинні вжити, тому вони не відкривають церкву”, – кажуть в Національній раді євангелістів у Франції (CNEF). – І деякі християни теж бояться, тому вони не ходять до церква”.

Але “повернення довіри”, як кажуть, буде питанням часу. CNEF широко ділиться хорошим практичним посібником, щоб допомогти церквам повернутися до безпечного та нормального життя.

День Трійці був першою неділею, коли дозволили відкрити церковні будівлі у Швейцарії.

“У нас немає точних цифр. Є ті, хто негайно почав, але переважна більшість все ще чекає ще одного-двох тижнів”, – пояснює Швейцарський Євангелічний Альянс. – Якщо ми подивимось на тенденції, основні протестантські церкви відновлюють свої богослужіння швидше, ніж вільні євангельські церкви, які ставляться трохи обережніше”.

Які почуття мають країни Центральної Європи?

“В основному, відчувається велика радість, коли йдеться про святкування у спільності. Але є також люди, які кажуть, що святкування богослужінь у відповідних обмеженнях не має особливого сенсу. Спів все ще дуже обмежений, обмежені можливості, а спілкування до та після богослужіння можливе лише з дистанціюванням».

В Австрії – схожа ситуація. Церкви вже останніх чотири тижні мали можливість повернутися до своїх будівель. У австрійський Євангельському Альянсі кажуть, що наскільки їм відомо, близько 90% місцевих церков знову проводять свої богослужіння.

“Люди раді, що можуть знову зустрітися і спілкуватися віч-на-віч, незважаючи на деякі правила дистанції”. Більшість віруючих “дуже вдячні за цю здатність і насолоджуються нею”.

У Південній Європі Іспанія також дозволяє віруючим групам відновлювати свої збори, однак приміщення церкви має бути заповненим лише на третину або половину (залежно від регіону). Маски для обличчя та розділені місця були помічені в тих громадах, які почали збиратися.

“Повернення було приємнішим досвідом, ніж ми думали”, – сказав пастор в Салоу, повідомляє іспанський новинний веб-сайт Protestante Digital. Лідер церкви в Луго погодився: “Одна справа – почути проповідь в Інтернеті, але комунікаційна складова богослужіння – незамінна. Чимось надзвичайним було зустріти людей, які віддали своє життя Христу під час коронавірусної кризи.

Деякі великі церкви скористалися послугами професійних дезінфекційних компаній і попросили членів церкви заздалегідь записатися на одне з декількох пропонованих богослужінь, щоб усі члени, які бажають взяти участь у цьому, могли це зробити.

У Греції деякі церкви збираються вже  протягом одного місяця.

“Перші дві неділі ми могли мати одну людину на кожні 10м2, максимум 50 чоловік, а тепер нам дозволяється мати одну людину на кожні 5м2, максимум 100 чоловік”, – говорять у Грецькому євангельському альянсі.

Хоча й важко дізнатися точну кількість, вони вважають, що 8 з 10 церков уже проводять загальні богослужіння. Більшість інших церков проводять інтернет-зустрічі.

«Люди мають неоднозначні почуття», – кажуть в Євангельській організації. – Багато хто вдячний за “правильне прийняття рішень, яке захистило багатьох людей”, і “радіють, що мають можливість повернутися “додому”, до своїх церков”.

Але з іншого боку, деякі аудиторії майже не були порожніми, зокрема в “найбільшій церкві Афін, в якій не могло бути більше 50 людей, і вони повинні були робити 5 різних служб у перші дві неділі”.

В Італії деякі церкви скористалися першим шансом відкрити свої церкви два тижні тому.

«Як тільки богослужіння почалося, емоції були справді піднесеними. Ми не могли стримати сліз; нарешті ми могли разом хвалити і благословляти Господа», – сказав один з членів церкви в Мілані.

Член церкви в Казерті поділився, що зустріч «із закритими обличчями, коли ти навіть не можеш дозволити обійми, безумовно, була сильним ударом».

Член церкви в Бергамо заявив, що це була “радість бачити нашого пастора, коли він по благодаті Божій, проповідував Слово після ураження вірусом безпосередньо”. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Стратегічна зустріч керівників молодіжного служіння
16:04 - Пн / 23 Січ. Події, Християнське життя, Церква
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
7 грудня – навчання для бухгалтерів
17:32 - Вт / 15 Лис. Події, Церква
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Молись за кожного солдата поіменно: 14 жовтня стартує Всеукраїнська акція «Молитовний щит»
16:44 - Чт / 13 Жов. Люди, Україна, Церква