Цитування Біблії більше не злочин! Паїві Расанен визнали невинною у «розпалюванні ненависті»
0
photo_2022-04-03_13-01-01

30 березня 2022 року завешився судовий процес над депутатом парламенту Фінляндії за те, що вона процитувала Біблію. Депутат Паїві Расанен влітку 2019 висловила обурення підтримці своєї церкви ЛГБТ-маршу, процитувавши послання до Римлян. За це проти неї відкрили справу за «розпалювання ворожнечі». 30 березня їй було винесено виправдувальний вирок.

Про це пише сайт Християни для України.

Паїві Расанен є прихожанкою лютеранської церкви, депутатом фінського парламенту та очільником Християнсько-демократичної партії. Бути біблійним християнином у Фінляндії, тим паче державним службовцем, не так легко, адже супроводжується низкою викликів в стосунку свободи слова. Так, на державному рівні в країні дозволені одностатеві шлюби, а критика явища сприймається як агресія, навіть, якщо йдеться про точку зору певної людини.

Коли Паїві дізналась, що її церква підтримала ЛГБТ-марш, вона не захотіла лишитись осторонь. В інтерв’ю для Alliance Defending Freedom жінка пояснила, що не хотіла покидати церкву, але сприяти її пробудженню. Зрештою, вона опублікувала на своїй Твіттер-сторінці витяг з послання Апостола Павла до Римлян 1:26-27:

Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне. Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові.

Опублікований вірш не пройшов непоміченим для одного фінського громадянина, який звернувся до поліції. Жінку затримали та протягом 4 годин допитували у відділенні Центральної Поліції міста Гельсінки. З того моменту і донині, справа Паїві Расанен була в судовому процесі, набуваючи все більшого медійного висвітлення, як від прихильних медіа, так і опозиційних до неї.

В процесі розслідування, проти Паїві Расанен були висунуті додаткові звинуваченя, у зв’язку з тим, що в 2004 році вона опублікувала есей «Він створив чоловіка і жінку», а також долучилась до дискусійного інтерв’ю на тему: «Що б Ісус подумав про гомосексуалістів?».

Протягом двох років розслідування, Паїві мала більше 13 годин допитів, під час яких від неї вимагали пояснення її позиції. «Я сиділа там із Біблією на столі», – сказала Паїві для видання Alliance Defending Freedom. Вона розповідала правоохоронцям про свої переконання, обґрунтовуючи їх місцями з Писання. Для Паїві, з її слів, це був радше привілей розповісти їм, що Біблія каже про цінність людського життя, створення за образом Божим та чому вони є цінними. На питання поліції, чи вона готова зректись своїх поглядів, аби це все швидше припинилось, вона сказала «ні».

В середу, 30 березня 2022, після понад 2,5 роки судового процесу, Паїві Расанен було винесено виправдувальний вирок. Вона була визнанною невинною в розпалюванні ненависті до гомосексуалістів (порушення розділу 10 Кримінального кодексу Фінляндії). Так само було виправдано Юхану Похйолу, представника Лютеранського фонду Фінляндії, яка опублікувала на сайті фонду документи Паїві Расанен.

«Цей випадок вважається унікальним у фінській історії, – пише журналістка Хелен де Лазун для European Conservative, –  оскільки руба стоять три основні проблеми: свобода віросповідання, свобода слова та право цитування Біблії в публічній сфері».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Волонтери з благодійного фонду «Добра Справа» приєдналися до автопробігу OneLife Rally, аби привернути увагу світу до України
13:09 - Ср / 29 Чер. Благодійність, Події, Спорт
«Лідерство під час війни»: відбувся ретрит молодіжних лідерів
12:24 - Чт / 23 Чер. Події, Християнське життя, Церква України
Євангелізаційна газета CITA: надруковано черговий наклад для поширення в Україні
12:03 - Чт / 23 Чер. Події
Запрошують розповісти про війну в Україні через призму особистих історій: Незабаром стартує конкурс
18:57 - Вт / 21 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
Найсильніша людина світу, запальні бандуристи та благодійний збір коштів: у Луцьку відбувся ТАТО Fest
13:40 - Вт / 21 Чер. Події, Сімейні цінності
Звернення Михайла Паночка з нагоди Дня братерства – 2022
17:55 - Пт / 17 Чер. Події, Україна, Церква
Стало відомо, кого з українців можуть позбавити статусу ВПО під час війни: про що треба знати
15:41 - Ср / 15 Чер. Люди, Україна
«Хочемо повернутися, щоб відновлювати руїни поранених душ…»,— Пастор із Сєвєродонецька про події у місті та служіння церкви
18:40 - Вт / 14 Чер. Благодійність, Люди, Фільми
Шелтер у Дніпрі – християни допомогли тисячам евакуйованих з бойових точок ВІДЕО
18:52 - Чт / 09 Чер. Благодійність, Люди, Церква
Місіонери CITA подарували свято дітям різних міст України
14:03 - Ср / 08 Чер. Дитяче служіння, Події
Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
15:51 - Чт / 26 Тра. Події, Україна
Найкращих учителів із предметів духовно-морального спрямування та юних знавців Біблії привітають онлайн
16:46 - Пн / 23 Тра. Біблія, Освіта, Події