Давню печатку часів Неємії було знайдено в Єрусалимі
94619_w_760_507-750×499

На археологічному об’єкті міста Давида недалеко від Старого міста Єрусалиму в Ізраїлі було виявлено давню печатку та буллу часів Неємії.

Про це повідомляє Слово про слово.

Згідно з інформацією “Вартового Єрусалиму“, відкриття цих предметів пояснює становище та управління Єрусалимом в перський період після того, як вавілоняни зруйнували стародавнє місто близько 586 року до н.е., як і написано у старозавітних книгах Єздри і Неємії, а також Огія, Захарії та Малахії.

Штамп з печаткою спочатку мав ручку, дещо схожу на сучасні великі офісні марки та, ймовірно, використовувався для штампування на глеках або інших великих предметах. Лицьова сторона нововиявленого штампа пошкоджена, але на ній є вигравіровані два зображення, які, ймовірно, представляють два символи в псевдоепіграфічному стилі, зображення, схожі на букви.

Огій 2:23 відзначає використання таких печаток, також званих печатками, протягом цього періоду в історії. У вірші написано: «Того дня, говорить Господь Саваот, візьму Я тебе, Зоровавелю, сину Шеалтіїлів, Мій рабе, говорить Господь, і покладу тебе, немов ту печатку, бо Я тебе вибрав, говорить Господь Саваот».

Екскаватори, що працюють на парковці Гівати, найбільшій активній археологічній розкопці в Єрусалимі, зробили свої відкриття відомими громадськості минулого місяця.

Булла, являє собою глиняну печатку яка є офіційним штампом, «є складнішою і двічі була втиснута однією і тією ж печаткою», повідомляє «Єрусалим» можливо, на ній «зображено людину, яка сидить на троні, або адміністративному стільці”, можливо це цар, управитель – разом з колонами (можливо символом жезла вавилонського бога Набу, або Мардука).»

Булла має схожий стиль із тим самим періодом часу, який знайшли у місті Давида.

Поряд із древніми артефактами була виявлена ​​велика кількість рибних кісток. Як повідомляється, рибні кістки вказують на акцент у день Неємії на рибному ринку, особливо на засудження продажу риби в суботу, як сказано в Неемії 13:16. Неємія також згадує “рибні ворота Єрусалиму”.

Виявлено відносно небагато артефактів з того часу, що називається перською епохою, враховуючи незначне значення міста в той час, за винятком 13 метрів стіни та вежі, які були відновленням споконвічного міста фортифікаційної лінії Єрусалиму.

Ізраїльський археолог Ейлат Мазар виявив цю стіну та вежу у 2007 році на протилежному боці міста Давида. Визначено, що виходячи з датування, місця розташування та “поспішного” стилю, в якому вона була побудована, частина стіни була секцією, про яку говорили в Неємії 3:16.

Вважається, що археологічна пам’ятка міста Давида являє собою первісне поселення ядра Єрусалиму бронзового та залізного віку та зараз організована як національний парк Ізраїлю. Ділянка розташована поблизу Сілуана, палестинського арабського селища, переплетеного з ізраїльським поселенням, яке знаходиться на південь від Старого міста Єрусалиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лівані знайшли унікальне Євангеліє, видане на кошти Івана Мазепи

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ