Донбас: Колишній ув’язнений християнин диригує хором під час війни
0
pr4

Ймовірно, деякі з наймолодших відвідувачів, які бачили сивочолого чоловіка, що сидів на стільці перед сценою і диригував хором у пасхальну неділю, не знали, хто він такий.

Ця людина – 82-річний Євген Никифорович Пушков. А церква, де відбувалося пасхальне богослужіння – це молитовний будинок у місті Харцизьку, Донецької області. Він розташований за 30 км від нинішньої лінії фронту.

Про це пише «Голос мучеників – Корея».

«Сам Євген Никифорович народився неподалік Москви у сім’ї християн, — каже представник Фолі. «Спочатку він хотів слідувати за своєю мрією, бажаючи стати професійним музикантом. Тим не менш, він каже, що саме ретельне вивчення робіт Маркса, Енгельса та Леніна зрештою повернуло його до християнства, а коли він приїхав до міста Харцизьк у Донецьку у 1975 році, то у нього з’явилася нова мрія. Він, бачачи особливий хист місцевих жителів до виконання пісень, вирішив організувати християнське служіння хорової музики в Харцизьку».

Це мета, якій він, як і раніше, відданий протягом 42 років, враховуючи 11 років, проведених у в’язниці та у засланні, починаючи з 1980 року.

Євген Никифорович Пушков – колишній пресвітер Харцизької церкви. Тепер, через вік, церкву очолюють два інших служителі.

«Він сказав нам, що через слабкі ноги йому доводиться диригувати сидячи», — каже представник Фолі. «Але він каже, що все ще може проповідувати, стоячи за кафедрою».

Дочка Пушкова сказала «Голосу мучеників – Корея», що вважає за важливе, щоб молоді християни пам’ятали вірних християн старшого покоління, таких як її батько. Сам Євген Никифорович робить акцент на скромності та смиренності.

Його мета у Великодню неділю, сказав він, полягала в тому, щоб просто зробити богослужіння на якомога більш урочистим.

І це було зробити нелегко у світлі воєнних дій. Колись громада налічувала від 260 до 280 осіб, а зараз у церкві лишилося менше 150 членів. Хтось виїхав до Росії, хтось у Німеччину, хтось у США. Євген Никифорович не виключає, що ще більше членів церкви покинуть місто найближчим часом.

pr3

З двох синів та шести дочок Пушкова одна дочка померла, четверо дітей уже поїхали, а три доньки залишились у місті, але живуть окремо зі своїми сім’ями. Раніше Євген Никифорович жив із онуком та його родиною, але й вони поїхали. Тож тепер він живе один, але дочки відвідують його щодня. Євген Никифорович заявив «Голосу мучеників – Корея», що не збирається їхати з Харцизька.

«Він сказав нам, що у його віці йому нікуди їхати, але найбільше він непокоїться за церкву», — каже представник Фолі.

Євген Никифорович сказав, що його головне бажання у тому, щоб церква продовжувала регулярно збиратися та проводити богослужіння, як їм вдавалося це робити досі: два богослужіння у неділю та ще два зібрання серед тижня.

Це просте бажання людини, чий шлях до віри був непростим.

«Євген Никифорович народився у підмосковному Коврові, – каже представник Фолі. «Музика була його пристрастю. Мама навчала його Біблії у дитинстві, але вона померла, коли йому було 12 років».

Хоча Євген Никифорович не став християнином у юності, баптистське походження його сім’ї заважало виконанню його мрії стати професійним музикантом.

«Коли Євген Никифорович вступив до Саратовської консерваторії, його зустрів агент КДБ і сказав, що знає, що він із християнської сім’ї, — каже представник Фолі. «Агент сказав, що його виженуть із ВНЗ, якщо він не співпрацюватиме з ними».

Євген Никифорович знайшов рішення: скласти випускні іспити екстерном. Для цього йому довелося написати роботу з наукового комунізму. Але ця робота справила на Євгена Никифоровича несподівану дію – вона ще більше зміцнила його віру.

«Євген Никифорович мав написати роботу «К. Маркс та Ф. Енгельс — основоположники наукового комунізму» для студентського конкурсу, — каже представник Фолі. «Займаючись написанням цієї роботи, він з подивом виявив, що до 30 років Маркс і Енгельс були віруючими, що вони написали книги з богослов’я, які не були перекладені російською мовою, і що наприкінці життя Енгельс повернувся до християнської віри».

Євген Никифорович каже: «Працюючи над цією темою, я не відходив від Бога, а ще більше наближався до Нього, бо чітко бачив, наскільки хиткий фундамент у атеїзму. Виявляється, ні Маркс, ні Енгельс, ні інші матеріалісти не мають жодної роботи, яка спростовує буття Бога».

Після того, як Євген Никифорович здав роботу, він зміг закінчити консерваторію. За словами Євгена Никифоровича, агент КДБ, який раніше погрожував йому, знову зустрівся з ним, запитавши, що стало підставою його навернення до християнства. Євген Никифорович відповів: «Марксизм-ленінізм».

«Я став йому розповідати про те, що народився у віруючій сім’ї, що у мене в серці було трохи віри, але потім у наших краях атеїсти розорили всю громаду: майже всіх кинули до в’язниць, а решта роз’їхалися», — розповідає Пушков. «У 16 років я поїхав вчитися і там забув про Бога. Але тут люди вашого кола сказали мені, що є праці вчених, які повністю спростовують буття Бога і відповідають на всі запитання. Я став сумлінно їх вивчати. І скажу вам тепер, що в їхніх наукових працях я не знайшов нічого, що могло б спростувати існування Бога. Ми мирно з ним розійшлися, хоча він нагадав мені, що всю інформацію про мене він перешле на місце мого нового проживання».

Євген Никифорович був хрещений у церкві в Саратові у віці 26 років. Три роки він працював професійним музикантом, але врешті-решт вирішив присвятити свій талант одному Богові.

За словами Євгена Никифоровича, перше, що він зробив, ухваливши це рішення, — відвідав могилу матері.

«Я приїхав туди рано-вранці, — каже Пушков, — Сльози здавили мені горло. Я впав на могильний пагорб і довго плакав. Я молився: «Мамочко, устань, устань дорога! Ти так хотіла, щоб я грав на скрипці і славив Господа… Мамо, устань… Я так тобі зіграю, як нікому не грав ніколи! Устань, мамо! — Але пагорб мовчав, а моє серце стискалося від пізнього каяття.».

Представник Фолі каже, що якщо покаяння Євгена Никифоровича й запізнилося, то, можливо, тому воно було ще глибшим.

«Він приїхав до Харцизька 1975 року, і йому сподобався спів місцевих жителів, — каже представник Фолі. «Він став рукопокладеним євангелістом і проводив регіональні молодіжні зустрічі у лісі двічі на рік: 1 травня та 7 листопада. Після одного такого молодіжного спілкування його заарештували та засудили на три роки. Звільнившись, він провів удома 27 днів, а потім був знову заарештований і провів ще п’ять років у в’язниці, цього разу у ГУЛАГу на Уралі. І ще три роки на засланні в Томській області. Але він повернувся до Харцизька, як тільки йому дозволили, і продовжував служити в церкві».

Наразі, внаслідок конфлікту в регіоні, багато родин поїхали. Але на Великдень Євген Никифорович вирішив зібрати хор із членів церкви, що залишилися.

У розмові з нами він сказав, що це був не хор, а просто ті, кого він зміг зібрати з тих, що залишилися.

Ці члени церкви, що залишилися, проспівали чотири гімни під час пасхального богослужіння. Два пасхальні та два гімни, які закликають до покаяння. Один із гімнів можна подивитися на сайті https://www.youtube.com/watch?v=oqnzfXhIBFM.

Ми запитали його, як відреагували члени церкви на виступ, у відповідь він засміявся і сказав, що навіть не знає, бо не питав їх про це. «Він сказав, що ціллю було прославити Бога».

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників – Корея» здійснює проект із надання екстреної допомоги християнам в Україні, які продовжують служити. Також організація підтримує членів сімей загиблих християн, які свідчили про свою віру, спрямовуючи кошти з фонду «Сім’ї мучеників».

Якщо ви знаходитесь за межами Кореї і бажаєте зробити пожертвування на проект або фонд, то ви можете це зробити згідно з методом, описаним на сайті за адресою www.vomkorea.com/ru/donation.

pr2

За темою

Радіо допомагає духовному пробудженню серед ромів в Україні
17:43 - Ср / 29 Чер. Україна, Християнське життя
Об’єднаний календар. Через 105 років у баптистів є можливість знову жити за одним календарем
12:35 - Пн / 27 Чер. Історія, Свята, Християнське життя
«Лідерство під час війни»: відбувся ретрит молодіжних лідерів
12:24 - Чт / 23 Чер. Події, Християнське життя, Церква України
Запрошують розповісти про війну в Україні через призму особистих історій: Незабаром стартує конкурс
18:57 - Вт / 21 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
Шість тисяч українських сімей отримали «Насіння для майбутнього»
16:06 - Сб / 21 Тра. Благодійність, Церква України
Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення
12:43 - Чт / 12 Тра. Події, Християнське життя, Церква
Привезли Євангеліє із Сибіру. 100-річчя церкви на Волині
17:19 - Вт / 03 Тра. Події, Церква України
«Нам випала нелегка місія – служити людям з порушеннями слуху у тривожні часи» – Павло Смаль
16:58 - Пн / 02 Тра. Благодійність, Люди, Церква України
«Кожен святий має минуле, а кожен грішник має майбутнє». У США вийшов фільм «Батько Стю»
16:37 - Пн / 02 Тра. Фільми, Християнське життя
Місіонери CITA розповіли переселенцям про Великдень
17:29 - Пт / 29 Кві. Події, Свята, Церква України