Допомога людям, що постраждали від війни – новий формат служіння громад УЦХВЄ
Заставка

Раптовий напад Росії на Україну не залякав, а ще більше згуртував українців. Християни віри євангельської одні з перших, хто відгукнулися і самоорганізувалися у волонтерські рухи. При обласних Об’єднаннях відразу були створені координаційні центри.

Про це повідомляє genissh.blogspot.com.

Координаційна Рада, що була створена в перші дні війни і яка діє при багатьох обласних Об’єднаннях УЦХВЄ для ефективного реагування на потреби людей в умовах війни, ставить перед собою завдання організовувати взаємодію церков та обласних Об’єднань під час евакуації, вивозити і розміщати переселенців, здійснювати збір і надання гуманітарної допомоги постраждалим, координувати роботу помісних церков в даному напрямку.

В перші дні війни помісні церкви ХВЄ досить швидко долучилися до надання допомоги біженцям, евакуації та прийняття постраждалих осіб. Церква «Сіон» в м. Луцьк організувала волонтерську роботу на пункті пропуску Устилуг-Зосін, щоб послужити людям, роздаючи гарячу їжу. 

image1

Церкви «Спасіння» та «Христа Спасителя» м. Луцьк цілодобово готові надавати притулок, сховище, ліки та їжу усім, кому це необхідно.

Брати та сестри з сіл Чемерне та Довге Рівненської області зібрали продукти харчування, частина з яких вже завантажена на Харків, інша – буде відправлена вже наступними рейсами. 

image2

Громада села Карпилівка за годину зібрала біля Дому Молитви до 10 тон продуктів і різних побутових речей для вимушених переселенців з Києва.

«Наші люди в багатьох містах сьогодні в великій нужді і страху. Вчора ввечері я повернувся з під Києва з людьми, яких змогли евакуювати. А сьогодні зранку вже знову в дорозі до Києва, там брати просять продуктів. Скільки змогли за ніч зібрати – веземо декількома машинами. Багато людей просяться, щоб їх забрати звідти. Будемо вивозити по можливості. – каже єпископ УЦХВЄ, пастор церкви с. Карпилівка Володимир Бричка. – Для когось ночі довгі, а я вчора повернувся з Києва о 23:00 з 40-ма жіночками і дітками в село. Деякі з них навіть своїх чотирилапих друзів вивезли. Туди брати з Глинного загрузили зо дві тони продуктів і від нашого села зо дві. А сьогодні з братами з Сарн від місії «Глорія» відвезли чотири буси продуктів та одягу, і знову евакуювали до 40 людей, серед яких десяток дітей. Це майже 10 годин їзди до Сарн об‘їзними сільськими дорогами безпеки ради. Села Дубно, Глинне, Познань також вже зібрали продукти і готові служити транспортом».

image3

Рівненський штаб гуманітарної допомоги при Рівненському обласному об’єднанні УЦХВЄ продовжує працювати в двох напрямках: 

  •  Допомога людям, що евакуюються. 
  • Формування та відправка допомоги в райони, де є гуманітарна катастрофа.

03 березня зусиллями Об’єднання було завантажено та відправлено на Київ 15 бусів із допомогою. 

image4

«Ми потребуємо Вашої підтримки, тому що багато є потреб, які потрібно задовольнити людям, які потрапили у складні життєві обставини», – звернувся старший пресвітер Рівненського Обласного Об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток до членів церков ХВЄ. 

image5

«Допомога людям, що постраждали від війни – це новий формат служіння, яке ми починаємо робити з початком війни. – каже пастор церкви «Святої Трійці» м. Рівне Павло Мельник. – Ось щойно завантажили два автомобілі, які зранку відправляться на Харківщину. Нехай Господь проведе безпечною дорогою!» 

image6

Тимчасово змінила формат служіння і Рівненська Духовна Семінарія і Академія. Ректор Олександр Трофімчук на сторінці закладу написав наступне:

«Продовжуємо молитися за Україну, навчати/проголошувати Слово Боже, щоб приближалися до Бога і спасалися люди. А також створили з семінарії базу для ночівлі і збору та відправки продуктів на Київ». 

image7

В містах церкви ХВЄ приймають біженців, годують, шукають місця для ночівлі приїжджих. Пастор Анатолій Славінський повідомив, що підвальне приміщення церкви «Христа Спасителя» м. Костопіль по вул. Сидорова 5Б підлаштоване для прихисту біженців, у випадку небезпеки, повітряної тривоги:

«Ми підготовили необхідні умови, забезпечили захист вікон мішками з піском, тому у нас є можливість:
отримати прихисток, переночувати, відпочити; поїсти, випити гарячого чаю, кави; отримати домедичну допомогу; отримати духовну підтримку служителів у спілкуванні і молитві».

Церква ХВЄ м. Радивилів організовує збір продуктів, співпрацюючи з Радивилівською ОТГ. Щедро відгукуються на допомогу церкви Деражного, Дубно, Здолбунова, Млинова, Острога, Тинного та інших міст і сіл. Церкви в Сарнах обладнали 30 ліжко-місць, годують людей, працюють також як перевалочний пункт для біженців , що прямують у Польщу. 

image8

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до християн України зі словами підбадьорення:

«Зміцняймося Господом та могутністю сили Його, щоб могли ми дати опір дня злого! Йде духовна і фізична війна. Ми покликані, передусім, вести духовну війну. А для цього необхідно зодягнутися в повну Божу зброю.

Це особливий історичний час для України. На нашу країну напав ворог, об’явили війну. Але не варто панікувати, довіряймо Богові! Бог нас не залишить і не покине! Бог захистить Україну!».

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Доки гинуть противники лгбт, депутати пропонують легалізувати одностатеві союзи
19:06 - Вт / 07 Бер. Люди, Події, Україна
Рік великої війни: гуманітарне служіння ВСЦ ЄХБ
17:44 - Пн / 27 Лют. Благодійність, Християнське життя, Церква України
У день посту та молитви за Україну стартує робота мережі духовного заступництва «Молитва за Україну»
18:25 - Пт / 24 Лют. Україна, Християнські цінності
«Ніколи не думала, що поставлю на мобільний мелодію пісні про Бога»: Історія біженки з Харкова
13:28 - Ср / 22 Лют. Благодійність, Люди, Християнські цінності
Рада Церков закликала до молитви та посту 24 лютого
12:10 - Ср / 22 Лют. Україна, Християнське життя, Церква України
Молодіжні лідери церков Львівщини під час ретриту вчилися як зростати в часи кризи
17:31 - Пт / 17 Лют. Події, Християнське життя, Церква України
Всесвітній День Радіо. Чому варто слухати Radio M?
18:19 - Пн / 13 Лют. Події, Україна
«Як виховати християнина»: Анонс події
15:07 - Пт / 10 Лют. Події, Християнське життя, Церква України
В ІБЦ презентували курс «Знайомство з Ісусом» для людей з міста та ВПО
10:28 - Пт / 10 Лют. Біблія, Християнське життя, Церква України
Українські греко-католики переходять на новий календар
15:51 - Ср / 08 Лют. Свята, Християнське життя, Церква України
Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята