
Християнські церкви на Філіппінах, включаючи католицьку церкву, підтримували і допомагали 4,5 мільйонам сімей з предметами першої необхідності, починаючи з 15 березня, коли все було «заблоковано», щоб зупинити поширення коронавірусу.
Як стало відомо Fides з «Форуму філіппінських релігійних організацій» (FBO PH), екуменічної мережі, поширеної в християнських єпархіях і церквах, церкви і пов’язані з ними організації до цього часу надавали фінансову допомогу та предмети першої необхідності людям на загальну суму 30 мільйонів доларів, які, згідно з даними, зібрали до 18 червня.
Три головні ради – єпископська конференція Філіппін (CBCP), Національна рада церков на Філіппінах (NCCP) і Філіппінська рада євангельських церков (PCEC) – сформували Форум як орган взаємного співробітництва.
«Засновані на вірі групи різних церков завжди були близькими до найбідніших. Під час цієї пандемії церкви об’єднали зусилля і ресурси, щоб допомогти нужденним, – сказав о. Едвін Гарігвес, виконавчий секретар Національного секретаріату соціальних дій (NASSA) філіппінських католицьких єпископів. – Криза в галузі охорони здоров’я, викликана спалахом Covid-19, кидає виклик і змушує всіх християн та церкви знаходити способи діяти і внести свій внесоу у вирішення гуманітарних криз».
Церковна влада заохочує людей брати участь у волонтерській діяльності, різних програмах допомоги, а також вивчати способи залучення коштів між людьми і громадами. Протестантський єпископ Ноель Пантоджа, керівник служби з надання допомоги і розвитку цієї церкви, сказав:
«Всі християнські громади в країні несуть відповідальність за задоволення реальних потреб людей, незважаючи на локдаун. У ці важкі часи місіонерська робота церков повинна продовжуватися з жертвою і відданістю».
Мінні Енн Мата-Калуб з NCCP нагадала, що «неурядові організації, християнські групи та інші гуманітарні асоціації, пов’язані з християнським світом, завжди допомагали людям. Іноді уряд не визнає їх внесок, але цей внесок зрозумілий всім, хто отримав з цього користь. У цій кризі необхідно, щоб церкви і уряд працювали пліч-о-пліч для загального блага».
«У цій ситуації всі ресурси повинні використовуватися з обережністю і розумом, – сказав Цзин Рей Хендерсон, глава відділу комунікацій Caritas Philippines, зазначивши, що це є метою тісної співпраці між Церквами різних конфесій. – У часи кризи вразливі люди, зокрема громади, постраждалі від лиха і бідності, повинні мати можливість отримувати необхідну підтримку для повсякденного життя, подолати важкий момент, знову встати і повернутися до надії».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять лікарень в Івано-Франківській області отримали допомогу від адвентистської органіації «ADRA Ukraine»