Фільм “Прорив” – історія про реальне чудо, номінована на “Оскар”
ajnj-715×400
Кадр з фільму

У сучасній кіноіндустрії мало фільмів, при перегляді яких отримуєш естетичне і моральне задоволення одночасно, а християнських хороших фільмів, які захоплюють глядача цікавим сюжетом, професійною зйомкою та професійною грою акторів – іще менше.

Одним із таких хороших зразків  християнського кіно є стрічка «Прорив» (Breakthrough), який вийшла на кіноекрани в 2019 році. 

За перші кілька днів після початку показів «Прорив» заробив 14,6 мільйонів доларів у 2824 театрах. Продюсер фільму Девон Франклін, який відомий тим, що приносить релігійний контент на широкий екран, також відзначив це досягнення. Це другий фільм Франкліна, який заробив майже 15 мільйонів доларів протягом першого тижня після виходу. При загальній вартості виробництва в 14 мільйонів доларів «Прорив» зібрав більше касових зборів, ніж такі християнські хіти, як «Бог не помер» і «Вогнетривкий». В цілому він зібрав 50,4 мільйона доларів в касах.

Ставши хітовим, заснований на реальних подіях блокбастер був номінований на премію «Оскар», виводячи християнський контент на ту платформу, на якій він буває вкрай рідко і є майже невпізнаваним. 

Кінострічка була номінована на «Кращу оригінальну пісню» за емоційну мелодію «Я стою з тобою» у виконанні провідної актриси фільму Кріссі Метц. Пісню написала знаменита авторка пісень Дайан Уоррен.

Як вже зазначалося, «Прорив» оповідає історію, засновану на реальних подіях, коли 14-річний юнак, який провалився під лід озера в околицях Сент-Луїса (США, штат Міссурі), повернувся до життя завдяки молитвам матері.

Головну героїню Джойс Сміт грає американська актриса Кріссі Метц (Chrissy Metz). Джойс – звичайна мешканка невеликого містечка в американській глибинці, практикуюча християнка. Звичний плин життя перериває нещасний випадок, що стався з її прийомним сином Джоном (його грає Марсель Руїс, Marcel Ruiz): хлопець разом з друзями вийшов на щойно замерзле озеро і провалився під лід.

Рятувальники, які прибули невдовзі, не знаходять тіла підлітка, але коли вони вже збираються повертатися, один з них, будучи атеїстом, переживає дивний досвід: він чує голос, який наказує йому повернутися і повідомляє, де він знайде потонулого хлопчика.

Джона знайшли через тривалий час, підліток пробув у крижаній воді більше п’ятнадцяти хвилин. Коли його доставляють в лікарню, лікарі близько години борються за його життя. Джойс просить лікаря: «Зробіть для Джона все, що можете, а все інше зробить Господь».

Спочатку лікарі намагаються підготувати матір до гіршого, попереджуючи, що якщо Джон прийде до тями, він назавжди залишиться прикутим до ліжка. Однак коли реанімаційні процедури не приносять результату, стає ясно, що юнакові вже нічим не можна допомогти. Серце хлопчика зупиняється.

Джойс Сміт молиться біля ліжка, на якому лежить тіло її сина: «Будь ласка, Боже, пошли Твого Духа Святого і спаси мого сина». Раптово у Джона з’являється пульс. В загальному серце хлопчика не билося більше години.

Через два дні Джон прийшов до тями і почав спілкуватися з оточуючими. Ще сім днів по тому його відключили від апарату штучного дихання, а через 16 днів він вийшов з лікарні з улюбленим баскетбольним м’ячем в руках.

До того ж, всупереч прогнозам лікарів, у хлопчика не виникло ніяких побічних ефектів і ускладнень через нещасний випадок.

Після цієї складної життєвої ситуації зі щасливим фіналом реальна Джойс Сміт написала книгу під назвою «The Impossible» – «Неможливе». Вона і лягла в основу сценарію нового фільму.

Фільм “Прорив” – історія про реальне чудо, номінована на “Оскар”

«В ту хвилину, коли ви молилися, щось підняло тіло Джона». Реальна історія Джойс Сміт і її сина

В інтерв’ю для The Hospel Herald у жовтні 2017 року Джойс Сміт і її син розповіли про те, що відбувалося з ними в той день у січні 2015 року. Джон з двома друзями – Джошем Сандером і Джошем Рігером – гуляли в місцевому парку. Вони вийшли на лід озера, лід тріснув, і троє друзів занурилися в крижану воду.

«У той момент ми всі знали, що можливість смерті для нас трьох була дуже реальною, – розповів Джон Сміт. – Ми з Джошем знаходилися приблизно за 50 футів від причалу, і Джош кричав: «Я не хочу вмирати!». Я ж кричав: «Дзвони 911!». Сандер вибрався сам, а я зміг виштовхнути Рігера з води, рятуючи його життя».

Джойс Сміт розповіла, як їй зателефонували і повідомили, що з її сином трапилася біда. «Це був той самий телефонний дзвінок, якого бояться усі батьки. Я навіть не пам’ятаю, як я потрапила в лікарню … Я молилася, благаючи Бога помилувати мого сина. Ми чекали його 17 років. Ми усиновили його з Гватемалі. Я просто не могла повірити, що Бог забере нашого сина після того всього, що ми пройшли. Бог, по Своїй благодаті і милості, «довіз» мене до лікарні цілою і неушкодженою», – розповіла вона.

Коли жінка приїхала в лікарню, лікарі вже більше 30 хвилин намагалися реанімувати Джона, у якого зупинилося серце. Медсестра тримала хлопчика за руку, намагаючись відчути пульс.

«Коли я увійшла в кімнату, я не відразу зрозуміла, що вони збираються назвати час смерті», – згадувала Джойс Сміт.

«Після того, як я увійшла в палату, я поклала руки йому на ноги, і вони були холодними і сірими, – розповіла жінка. – Я просто зрозуміла, що він помер. Тоді я почала молитися вголос, благаючи Бога подарувати йому життя і волаючи до Святого Духа, кажучи: будь ласка, поверни мені мого сина».

Медсестра потім розповіла Джойс, що вона пережила в той момент: «У ту хвилину, коли ви молилися, щось підняло тіло Джона з такою силою, що мене відштовхнуло назад – і раптом я відчула його пульс».

Навіть після цього лікарі були скептично налаштовані щодо перспектив Джона. Джойс сказали, що у хлопчика пошкоджений головний мозок, і навіть якщо він прийде до тями, він буде прикутий до ліжка все своє життя. Однак через два з половиною тижні юнак повністю видужав.

Джон Сміт в інтерв’ю для видання розповів, що його сім’я вирішила оприлюднити цю історію не для власної вигоди чи слави. «Ми робимо це, тому що нашій країні потрібна надія. Не треба шукати відповідь в нас, відповідь – в Бозі. Ми просто ділимося історією, щоб наша країна побачила, наскільки великий наш Бог. Він не мертвий, Він – живий, і до цього часу робить чудеса. Я вражений тим, наскільки Він великий», – сказав юнак.

Права на екранізацію книги придбала кінокомпанія 20th Century Fox. Режисером картини стала Роксан Доусон (Roxann Dawson). Фільм вийшов на екрани в Сполучених Штатах 12 квітня 2019 року, напередодні свята Великодня.
за

За матеріалами CNLNEWS та Рублев.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Таблетка» від ностальгії за дешевою радянською ковбасою: «Правда PRO» відновила зйомки фільму про переслідування християн у СРСР
17:56 - Вт / 08 Лис. Історія, Фільми, Християнське життя
До 505 річниці Реформації вийшов фільм про служіння протестантів України під час війни
16:55 - Пт / 28 Жов. Україна, Фільми, Церква України
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
«Хочемо повернутися, щоб відновлювати руїни поранених душ…»,— Пастор із Сєвєродонецька про події у місті та служіння церкви
18:40 - Вт / 14 Чер. Благодійність, Люди, Фільми
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ