
Пастор та члени євангельської церкви «Преображення» до останнього залишалися в охопленому війною Сєвєродонецьку, щоб проповідувати Євангеліє та допомагати містянам виживати.
Пастор Олександр Торгунов та члени церкви «Преображення» доставляли продукти, підгузки, одяг, ліки, Нові Заповіти та проповідували Євангеліє мешканцям Сєвєродонецька, які ховалися у підвалах та бомбосховищах з початку бойових дій 24 лютого.
Про це пише сайт Во Свете.
Члени церкви продовжували своє служіння людям навіть після того, як снаряд потрапив у будівлю, де знаходилася квартира пастора, куди раніше перебралися кілька членів церкви з сім’ями.
Пастор Олександр одружений і має п’ятьох дітей. Заснував церкву у 2016 році.
«У 2013 році я поїхав до реабілітаційного центру, де почув про Ісуса Христа, — розповів в інтерв’ю «Голосу мучеників — Корея.
— У 2014 році ми разом із дружиною вступили у завіт із Богом.
Бог дав мені нове життя, свободу від рабства гріха, і я чітко розумів, що маю повернутися до свого рідного міста, де я прославився як негідник, наркоман і злочинець. Повернутися та розповісти багатьом хлопцям про те, що є інше життя, що є Ісус Христос, Який дає свободу від залежності».
Так пастор Олександр повернувся до Сєвєродонецька і 5 років їздив регіоном, відвідуючи лікарні, туберкульозні диспансери, аптеки та інші місця, де тільки міг знайти наркоманів та алкоголіків, ділячись своїм свідченням та проповідуючи порятунок в Ісусі Христі.
«Багато хлопців після мого особистого свідоцтва теж поїхали до реабілітаційного центру та отримали свободу від залежностей, зберегли та відновили свої сім’ї», — розповів служитель.
Церква тісно співпрацювала з міською владою та соціальними службами, щоб охопити малозабезпечені, багатодітні сім’ї та сім’ї з груп ризику, запрошуючи їх на церковні збори та домашні групи й роздаючи продуктові набори.
Коли вибухнула війна, церкві довелося відмовитися від своїх власних проектів служіння, але навички, які вони набули, виявилися затребуваними у значно більшому масштабі. Християни готували їжу та годували сусідів, а також доставляли їжу, ліки, підгузки та Біблії по всьому місту.
Оскільки пастор жив у квартирі на першому поверсі, вони прийняли кілька парафіян із дітьми, а також невіруючих батьків пастора та ще одну невіруючу сім’ю, в якій чоловік був наркозалежним – зараз він на реабілітації у Рівному.
3 березня до сусідньої квартири потрапив снаряд.
«Слава Богу, всі залишилися живими, у нашій квартирі тільки посипалися шибки», – сказав пастор Олександр. Вони вирішили, що сім’ї з дітьми, пенсіонери та люди з проблемами зі здоров’ям мають евакуюватися до Рівного.
Інші члени церкви співпрацювали з міськими волонтерськими групами та іншими місцевими церквами, щоб надавати допомогу в евакуації та доставляти гуманітарну допомогу.
«Хлопці ходили в ті місця міста, куди навіть боялися їхати волонтери», – сказав пастор. Члени церкви залишалися в Сєвєродонецьку стільки, скільки могли, але в міру погіршення ситуації вони були змушені виїхати.
«Зараз у Сєвєродонецьку дуже страшна ситуація, – наголосив Олександр. — Дуже хочемо повернутися для того, щоб відновлювати руїни не лише міських споруд, а й руїни поранених душ через війну, несучи людям Добру Звістку».
Кілька членів церкви з сім’ями вирушили до Франції, щоб допомогти материнській церкві досягати алкоголіків та наркозалежних у країні. Інші члени перебувають у Харкові, допомагаючи материнській церкві у тюремному служінні та роздачі гуманітарної допомоги.
Інші члени, включаючи пастора та його сім’ю, перебувають у Рівному.
Зараз у Сєвєродонецьку продовжуються бойові дії. Три ключові мости, що сполучають Сєверодонецьк та Лисичанськ, тепер непрохідні для транспортних засобів, шляхи постачання та евакуації збройних сил України цими маршрутами неможливі.
Залишається лише молитися за збереження життя тисяч мирних жителів, які продовжують залишатися у місті.
За матеріалами організації «Голос мучеників Корея»