«Християни мають робити все задля духовного і морального виховання суспільства», – Валерій Антонюк
0
Знімок екрана 2021-09-13 о 16.39.34

Голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк розповів, які є результати суспільної та соціальної діяльності українських протестантів у 2020-2021 роках.

Про це пише adventist.ua.

Соціальна діяльність

У Всеукраїнському союзі церков євангельських християн-баптистів за ці роки реалізовано дванадцять гуманітарних проєктів, мета яких допомогти постраждалим від затоплення в Карпатах,  постраждалим від пожеж у Луганській області і малозабезпеченим у сірій зоні на сході України.

«Ми зосередили увагу на людях з інвалідністю, людях похилого віку, багатодітних сім’ях, хворих та самотніх, які мешкають по всій лінії розмежування Луганської та Донецької областей. Надавали засоби для обігріву, продукти харчування, термобілизну, засоби гігієни, – розповідає Валерій Антонюк.

Серед іншого – електронагрівачі, ковдри, кераміку, вугілля, дрова, картоплю, продуктові набори. Усього близько двохсот двадцяти тон. У Житомирі працює Центр адаптації та відновлення учасників АТО/ООС «Компас». Центр опікується сім’ями загиблих, ветеранами і військовими»

Служіння сиротам

Маємо кілька ключових напрямів: робота з церквами, робота з усиновителями, опікунами та прийомними сім’ями, робота в інтернатах і соціальних службах, профілактика сирітства у суспільстві.

Упродовж 2020 року німецький фонд «Міст у життя» у співпраці з місцевими церквами ЄХБ побудував в Україні дванадцять дитячих будинків сімейного типу, у 2021 році – одинадцять. 

«Також допомагаємо батькам, які взяли дітей, у  духовній, методичній, душеопікунській, юридичній і матеріальній сферах. До служіння дітям залучені благодійні організації та фонди, соціальні служби районних та обласних центрів», – додає Голова Всеукраїнського союзу церков ЄХБ.

Робота із залежними

До цієї групи належать алко-, наркозалежні, ігромани, співзалежні тощо.  

Служіння таким людям налічує близько ста реабілітаційних центрів, які координують євангельські християни-баптисти. Із половиною з них працює соціальний комітет. Понад півтори тисячі осіб щороку проходять реабілітацію. 

Професійне спрямування

Медики, юристи, вчителі, психологи, військовослужбовці, журналісти та інші професійні групи об’єднуються в Асоціації християн-фахівців для служіння та допомоги церквам, а також для розповіді про Бога.

«Об’єднання віруючих людей у професійні асоціації є дуже ефективним як для служіння самої церкви, так і для надання кваліфікованої допомоги тим, хто звертається до церков нашого братства. Це служіння охоплює різні вікові категорії, включаючи молодь, студентів та людей середнього віку», – каже Валерій Антонюк.

Суспільні ініціативи 

Цей напрям соціального служіння охоплює великий спектр як церковних, так і світських ініціатив у співпраці з різними державними та приватними структурами. Це численні акції, заходи, круглі столи, молитовні сніданки, взаємодія з держструктурами, формування та вплив на органи місцевого самоврядування.

Основою цих ініціатив є популяризація біблійних і християнських цінностей з метою підняття та зміцнення морального й духовного рівня українського суспільства. Церква сьогодні не може залишатися осторонь зростання негативних явищ в українському суспільстві, тому зобов’язана підтримувати державні ініціативи, спрямовані на профілактику цих явищ і популяризацію біблійних цінностей як єдиного шляху розв’язання проблеми. 

По всій Україні набули поширення численні акції: «Чисте серце – чисте місто», «Фестиваль сім’ї», «Україна і світ святкують Різдво Христове разом», Всеукраїнське свято подяки і багато інших.

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів входить до складу Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, до Ради євангельських протестантських церков України та інших громадських спілок. 

За цей час розроблено низку проєктів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів задля духовного і морального виховання суспільства. 

У переліку вагомих заходів, які суттєво впливають на взаємодію церкви і суспільства – круглі столи, загальноукраїнські дні молитви за Україну, просвітницькі заходи на площах міст і селищ, молитовні сніданки, які об’єднують не лише священнослужителів, а й представників громади в особі освітян, держслужбовців і міської влади, депутатів, громадських діячів. 

Оскільки першоджерелом економічної чи управлінської кризи в суспільстві є криза моралі і нехтування духовними цінностями, сьогодні ВСЦ ЄХБ у співпраці з іншими християнськими об’єднаннями працює над здійсненням комплексних заходів задля духовного і морального виховання суспільства.

Конфесійна динаміка українських протестантів: приріст-утрата членства, активність у служінні, розбудова церковної інфраструктури

«Статистичні дані зможу навести лише на початку наступного року, коли отримаємо звітність від громад», – зазначає Валерій Антонюк.

Щодо розбудови церковної інфраструктури, то це поодинокі випадки. Однак активність у служінні вища за попередні роки. Попри карантинні обмеження і зростання безробіття, молоде покоління і люди зрілого віку стали більш тягнутися до спільності і командного служіння. Адже збиратися разом – це суттєва характеристика церкви. Обмеження соціального спілкування загострює нашу потребу у ньому».  

Виклики діяльності українських протестантів, які створила пандемія коронавірусу та інші фактори 

«Карантин показав гостру потребу регулярної присутності Церкви в інтернеті. Тому ведення християнських подкастів, інформаційних сайтів, соціальних сторінок і відео-каналів, які регулярно оновлюється і виконують функцію ЗМІ, стало значно більше саме за час локдауну, – розповідає Голова ВСЦ ЄХБ.    

Ще одним викликом стало дистанційне навчання, яке відповідно вплинуло на просвітницьку роботу (лекції, заходи, просвітницькі акції тощо)».

Цей напрям служіння ВСЦ ЄХБ зосереджений здебільшого на роботі в навчальних закладах. Ми розробляємо програми, які б дистанційно могли досягати молоде покоління і протистояти негативним явищам.

«Поруч із цим просвітницька робота в навчальних закладах сьогодні особливо затребувана в рамках державних програм, оскільки не вистачає кваліфікованих лекторів на тему ВІЛ/СНІДу, наслідків абортів, куріння, алкоголізму, вживання наркотиків, безладних дошлюбних стосунків, згубності порнографії тощо. Тому працюємо над конференціями з підготовки лекторів для навчальних закладів, – каже Валерій Антонюк.

Серед іншого пандемія поставила перед нами низку інших питань: як берегти себе і церкву від оманливого контенту у соціальних мережах? Як святкувати великі свята в умовах карантину з онлайн-трансляцією і без неї? Зміст і форма: що підлягає змінам, а що ні? Під час обмеження публічних заходів нам довелося осмислювати наше богословське, біблійне поняття зібрань, адже воно є суттєвим у житті церкви».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Клініка на колесах: у Камені-Каширському відбудеться благодійна медична акція
12:50 - Сб / 25 Вер. Здоров'я, Україна
«Чудо кожного дня»: Стів Вебер запрошує взяти участь в зустрічі у Києві
17:25 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
У Києві відбудеться міжнародний пасторський ретрит
16:45 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
Захист християнської спадщини: у Варшаві підписали угоду про створення українського Ordo Iuris
13:34 - Пт / 24 Вер. Події, Світ, Україна
Віра та наука: стартував проєкт співпраці вчених і студентів баптистів
12:33 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
На Дніпропетровщині урочисто відкрили два дитячі будинки сімейного типу
11:26 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
Порушення прав віруючих у Криму та на Донбасі: Інститут релігійної свободи провів семінар
17:25 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
«Тож ідіть та зробіть Моїми учнями»: відбудеться конференція з основ учнівства
16:27 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
Facebook та Національна поліція запустили систему сповіщень для розшуку дітей
15:40 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
Християнський студентський рух Campus Ukraine заходить і до луцьких вишів
14:47 - Чт / 23 Вер. Україна
У Черкасах християни роздали «1000 подарунків для ближнього»
13:19 - Чт / 23 Вер. Україна
На Волині баптисти врочисто відкрили новий дім молитви
11:05 - Чт / 23 Вер. Україна, Церква