
Християни-міленіали частіше, ніж старші покоління, перевіряють під час проповіді сказані проповідником факти.
Про це йдеться у новому звіті групи Barna, передає ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.
У доповіді під назвою «Чи замінюють американців традиційну церкву цифровими проявами віри?», що була опублікована минулого тижня, дослідники проаналізували, що американські християни роблять під час проповіді.
Хоча 75 відсотків респондентів сказали, що вони «уважно слухають», 17 відсотків визнали, що «відволікаються», в той час як 10 відсотків також заявили, що «перевіряють факти» проповіді .
Міленіали – це покоління з найвищим відсотком респондентів, які заявили, що перевіряють факти під час богослужіння. Це визнали 16% опитаних, порівняно з 12 відсотками покоління X і лише 7% бебі-бумерів.
Також християни-міленіали частіше перевіряють свої соціальні медіа, електронні листи та текстові повідомлення під час проповіді – 17 відсотків опитаних відповіли, що вони це роблять. Для порівняння, з покоління X про це повідомили 10% респондентів, і лише 4% бебі-бумерів відповіли так само.
Як вважають дослідники групи Barna, можливим фактором цього є те, що молодші відвідувачі церкви, ймовірно, «більш залежні від гаджетів», ніж старші.
Можливо, для більш молодих поколінь, залежних від гаджетів, мати смартфон або планшет під рукою під час служіння – просто нормальне явище, це ще одна можливість або допомогти, або зменшити їхню участь у проповіді, – пояснили дослідники.
Так само і для старшого християнина блокнот зі спіралькою може бути необхідним під час проповіді для записування заміток або просто малювання на полях, однак насправді бумери набагато рідше за підростаючі покоління роблять нотатки під час служби.
Група Barna встановила, що всі покоління повідомляли, що вони відволікались практично однаково: про це повідомили 17% міленіалів,16% представників X-покоління і 17% бумерів.
Дані для звіту були взяті з національного опитування громадської думки Barna, яке провели онлайн 5-18 грудня 2019 року серед 1,606 дорослих у Сполучених Штатах, статистична похибка якого становить +/- 2,2 відсотка.
Президент Барни Девід Кіннаман вважає, що дані є багатообіцяючими, оскільки вони показали, що міленіали використовують цифрові пристрої «для духовного зростання», наприклад, прослуховування проповіді в подкасті.
Очікується, що коли технологія перетворює суспільство, впливаючи навіть на найпростіші щоденні речі, підростаючі покоління знайдуть нові способи використання цих інструментів – в тому числі для духовного зростання, обміну вірою та церковного залучення, – сказав він.
Таким чином звіт допоможе церквам ефективніше планувати своє служіння.