«Християни – одна з одвічних громад нашої країни», – новий прем’єр-міністр Іраку
syria-1034467_1280-800×445

Новий прем’єр-міністр Іраку заявив, що «християни одна з одвічних громад нашої країни, і нас засмучує їх вихід із рідних земель». Заява прозвучала під час візиту в Мосул і долину Ніневії

Про це повідомляє sedmitza.ru з посиланням на fides.

Цими словами новий прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Кадхімі (Mustafa al Kadhimi) від імені всієї країни висловив гіркоту і побоювання в зв’язку з виходом християнських громад, які століттями жили на території стародавньої Месопотамії. Під час свого візиту в Мосул і провінцію Ніневія, прем’єр-міністр зустрівся з представниками залишків місцевих християнських церков і громад, в тому числі з ієрархом Халдейської католицької церкви, архієпископом Мосулскім Наджіб Михайлом Мусою (Najib Mikhael Moussa). Символічно, що в складі делегації, що супроводжувала прем’єра в його поїздці до північного Іраку, був і християнин Халдейської католицької церкви Еван Фаек Якуб Джабро (Evan Faeq Yakoub Jabro), нещодавно призначений міністром у справах біженців і мігрантів.

Мосул фактично був столицею самозваного Ісламської держави (забороненої в РФ терористичної організації) з 2014 по 2017 рік. В ході 9-місячної облоги і штурму північного іракського мегаполісу військами США і їх союзників загинули тисячі мирних жителів, було зруйновано багато будинків, в тому числі в найдавнішій частині міста, також знищена міська інфраструктура, яку створювали століттями. В результаті місто стало багато в чому непридатним для життя, і це викликало вихід населення і потоки сотень тисяч «переміщених осіб» в інших областях країни.

Мустафа аль-Кадхімі, колишній директор секретної служби Іраку, був призначений прем’єр-міністром 7 травня цього року з явного благословення нинішньої адміністрації США. Говорячи про тяжкі спустошення, понесені Мосулом, новий прем’єр-міністр сказав, що відновлення міста є для його уряду «важким завданням», яка посилюється «невмілим керівництвом і корупцією» попередньої влади. Під час свого візиту в провінцію Ніневія він також відвідав місто Бартелл в 21 км на схід від Мосула. Це місто було населене переважно християнами до вторгнення джихадистів, а зараз воно повільно повертається до життя, причому деяке зростання чисельності населення забезпечується в основному за рахунок припливу шабаків. За віросповіданням це переважно мусульмани-шиїти, а за етнічним походженням це змішаний народ,якийо говорить на суміші турецької, перської, курдської і арабської мов. З цієї причини влада зараховує їх то в арабів, то в курдів, то в туркменів за ситуаційними політичними мотивами – як це роблять, наприклад, іракські курди, які заявляють про курдське походження шабаків і тому претендують на їх землі.

Візит прем’єр-міністра в Мосул і Бартелл дав можливість місцевим християнам знову висловити свої побоювання щодо поступової зміни демографічного балансу в долині Ніневії, історичної області християнства на територіях сучасного Іраку. Більшість місцевих християн, які залишили свої будинки влітку 2014 року перед вторгненням джихадистів, знайшли притулок в автономному районі Іракського Курдистану та інших близькосхідних або західних країнах. Далеко не всім християнам Ніневії на сьогоднішній день вдалося повернутися в рідні місця, а тим часом їхні будинки в містах і наділи в селах займають представники інших народів, культур та віросповідань – в основному це мусульмани-шиїти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незважаючи на жорстокі гоніння: в Ірані стрімко росте число християн

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Перервав 25-річне мовчання: Уповноважений ВРУ з прав людини провів зустріч із представниками ВРЦіРО
18:31 - Ср / 21 Вер. Люди, Політика, Церква
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ