Християни Європи створили низку вебплатформ для допомоги українським біженцям
1+
62418c4bf00e6_kirchehelfen940Cropped

Християни по всій Європі створили вебсайти та програми для розміщення біженців, які рятуються від війни в Україні.

У Швейцарії, невеликій країні з давніми традиціями прийому біженців, понад 90 церков та сотні сімей об’єдналися у рамках ініціативи Kirchen Helfen (Церковна допомога), пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

«Церковні громади зазвичай мають гарну інфраструктуру, обладнану для сімей, які часто не використовуються протягом тижня та ідеально підходять для розміщення гостей. Тому ми закликаємо ці церкви розглянути можливість тимчасового прийому групи гостей із України», — кажуть ініціатори.

На сьогодні 700 українських біженців знайшли місце для проживання. 13 спеціалізованих організацій, що стоять за цією ініціативою, також пропонують підтримку тим, хто просить притулку, та інші юридичні консультації.

«Ми бачимо, що наша місія полягає в тому, щоб запропонувати цим людям безпечний притулок від війни та молитися за те, щоб їм незабаром дозволили повернутися додому».

У Німеччині вебсайт та програма Host4Ukraine були створені двома молодими розробниками, які вже мали досвід роботи у сфері соціальних медіа, повідомляє Pro Medien Magazin.

«Ми є вихідцями з християнського середовища. Для нас було важливо любити ближнього», — кажуть вони.

Фізичні особи можуть легко запропонувати свій будинок на вебсайті, який виглядає як сайт AirBnB, але безкоштовно. Через три тижні після початку вторгнення на цій платформі було запропоновано понад 10 000 ліжко-місць у Німеччині та інших 40 країнах.

У Сполученому Королівстві Британії також є подібні ініціативи у християнському контексті. Платформа Welcome Churches (яка працювала на підтримку афганців) відкрила новий сайт для українських біженців. Його мета – допомогти їм інтегруватися у Великій Британії, пропонуючи зв’язок із церквами, освітніми центрами, медичну допомогу та можливості працевлаштування.

В інших країнах саме соціальне відділення євангельських федерацій організовує мережу сімей, які бажають прийняти біженців. Така справа в іспанській компанії Diaconía, яка має досвід прийому шукачів притулку в минулому і розподіляє українських біженців серед християнських організацій, що користуються довірою, а також серед сімей.

В Італії Євангельський альянс працює над тим, щоб «зв’язати тих, хто має різні потреби, з італійськими євангельськими церквами, які пропонують послуги та гостинність». Але вони також «думають про типи дистанційної підтримки, спонсорування чи «прийняття» будинків біля кордонів України для всіх тих біженців, які вважають за краще не їхати зі своєї країни».

На європейському рівні вебсайт Ukraine Connect також зв’язує потенційних господарів та українських біженців, які шукають дім. Його започаткували члени трьох християнських служінь із великим досвідом роботи у європейських країнах.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ
У Бразилії спорудили найбільшу у світі статую Христа
13:26 - Ср / 11 Тра. Події, Світ
На Пасху світ молитиметься разом з Україною про мир
09:40 - Вт / 12 Кві. Світ, Свята
В Ізраїлі знайшли найдавніший текст з іменем Бога
12:26 - Сб / 26 Бер. Історія, Світ
У Варшаві влаштували перформанс на підтримку України
11:58 - Сб / 26 Бер. Світ
США нададуть мільярд доларів гуманітарної допомоги для українців
10:30 - Пт / 25 Бер. Події, Політика, Світ, Україна
Де вивчати іноземні мови: список безкоштовних платформ
11:34 - Ср / 23 Бер. Світ
У Чехії виклали напис «ДІТИ» на підтримку Маріуполя
11:23 - Ср / 23 Бер. Світ
Як безпечно користуватися Telegram під час війни: поради поліції
16:15 - Вт / 22 Бер. Світ