Ісус для ютуберів: як молодий цифровий місіонер поширює Євангеліє
0
Karimabadi-Justin-Khoe

«За моїми оцінками, за 10 років літературного євангелізму я постукав у 100 000 дверей, – каже 30-річний Джастін Хо, ютубер і самопроголошений цифровий місіонер. – Це багато. Але пройшло 10 років. Я можу випустити відео з таким же змістом, як у випадку з вивченням Біблії або проповіддю, і теоретично воно може охопити ті ж 100 000 чоловік, але все це лише за допомогою одного відео».

Ще в 2015 році це «одкровення» привело Хо до вчинення місії абсолютно нестандартним способом, який дозволив йому досягти – і встановити зв’язок з тисячами людей – з якими він, можливо, ніколи не був би пов’язаний. Оскільки за останні кілька років світ YouTube почав бурхливо розвиватися, Хо спочатку було важко знайти адвентистів на цій платформі. І коли він ідентифікував двох з них, він відчув, що їх підхід до справи не зовсім йому підходить. Він зрозумів, що, можливо, він знайшов невикористане поле для місії, пише Логос Інфо з посиланням на Adventist Review.

Створення платформи для служіння

Отже, він почав. Першим «брендом» Хо був The Christian Vlogger – канал, на якому він розміщував відео на багато тем, що стосуються християнської віри і способу життя. Хо почав з того, що поставив перед собою ціль бачити більшу кількість людей, підписаних на його канал.

Більшість ютуберів починають свій канал як додатковий проєкт до того, чим вони займаються. Але коли справи починають розвиватися, проєкт легко може стати основною роботою. Хо зрозумів, що якщо цей спосіб служіння Богу стане процвітати, йому потрібно буде повністю присвятити себе цій справі. «Я дійсно відчував, що Бог веде мене в цьому напрямку», – говорить він. Хоча спочатку Хо працював в рамках спонсорованих церквою ініціатив, він став відчувати, що може зробити більше для поширення послання поза церковною роботою. Багато людей, здатні підтримати ідею, не так добре розуміли служіння цифрових медіа, і це було нелегко. Отже, Хо виступив з вірою і пішов сам.

Не забарилося стійке зростання при майже повній відсутності бюджету. Хо поділився деякими показниками, які він зібрав на початку року. У той час з нульовим маркетинговим бюджетом у його каналу було майже 1,5 мільйона переглядів, 48 000 лайків, 13 500 коментарів, 11 500 репости і 35 000 нових підписників. Крім того, за той же період було отримано 2 300 запитів на вивчення Біблії, причому 73% з них надійшли від людей молодше 35 років.

Канал Хо, який тепер називається «Я слухаю з Джастіном Хо», унікальний. У ньому він знаходить людей, з якими можна поговорити, практично з усіх верств суспільства і релігійного походження. Він налагодив стосунки з атеїстами, язичниками і місіонерами-мормонами, щоб обговорювати віру і знаходити точки дотику. Вражаюча відмінність каналу Хо полягає в тому, що він тут не тільки для того, щоб говорити про свою віру. Він слухає – часто навіть більше, ніж говорить, – і це ключ, який привів до деяких серйозних змін (тут ніяких спойлерів – ви захочете подивитися його канал).

Глядачі часто коментують те, що дивляться, і звертаються до Хо, щоб дізнатися більше. Оскільки наразі бюджет не дозволяє йому проводити біблійні дослідження самостійно, Хо відсилає для цього зацікавлених осіб до платформи «Носії світла».

Як вийти на поле цифрової місії

Все це повертає нас до концепції цифрового місіонера. Ідея явно ефективна, але що спонукало Хо сформулювати свою роботу саме цими словами?

«Я думаю, це була моя спроба знайти мову, яка допомогла б церкві зрозуміти, що я роблю», – говорить він. – Люди питають: “Ви пастор?”. І я жартома відповідаю: “Ні, але я граю його в Інтернеті”».

Хо каже, що він твердо впевнений, що справжня мета його каналу не в тому, щоб досягти рекордної кількості хрещень, але щоб познайомити людей з стосунками з Христом.

«Книга К. С. Льюїса “Просто християнство” і його ідея полягали в наступному: «Я вводжу вас в коридор, а там багато кімнат – баптистська кімната, єпископальна кімната, адвентистська кімната або ще щось. Я не збираюся зважувати, яка кімната краща, я просто намагаюся познайомити вас з коридором”. Саме так я відчуваю свою роль в Інтернеті. Ознайомити людей з Ісусом».

Традиційне уявлення про місіонерів – це люди, які залишають свої країни, щоб відправитися в далекі краї, вивчаючи їхню культуру і адаптуючи звістку для людей.

«Місіонер, на мій погляд, – це той, хто звертає увагу на культуру і пристосовується», – говорить Хо. – І коли я подумав про Інтернет і побачив недолік духовного контенту в той час, коли я починав, я подумав, як мені “перекласти” те, що відбувається у фізичному церковному середовищі, і змусити це працювати в Інтернеті?»

Для Хо вся справа в тому, щоб донести звістку до людей. Не можна стверджувати, що така платформа, як YouTube, не досягає цієї мети.

Під час пандемії Інтернет дозволив суспільству рухатися вперед, коли доводилося зупиняти системи, засновані на фізичній присутності. Якби освіта, технології, охорона здоров’я або, так, релігія, залишилися без Zoom, Google Hangouts і YouTube, – ми б програли.

«Я все ще маю намір рухатися вперед у цьому напрямку», – говорить Хо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Перервав 25-річне мовчання: Уповноважений ВРУ з прав людини провів зустріч із представниками ВРЦіРО
18:31 - Ср / 21 Вер. Люди, Політика, Церква
На Харківщині від обстрілів загинув пастор Євген Білоцерківський
15:28 - Пн / 19 Вер. Люди, Події, Християнське життя
Фонд «Сумка самарянина» продовжує підтримку українців, які постраждали від вторгнення російських військ
16:41 - Пн / 29 Сер. Благодійність, Люди, Події, Християнське життя
У місії «Христос є відповідь» відкрито Фонд допомоги постраждалим від війни
12:02 - Ср / 10 Сер. Люди, Християнське життя, Церква України
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Українка, чиє фото стало одним із символів війни, повернулася до роботи після операції на очах
12:47 - Чт / 14 Лип. Здоров'я, Люди, Україна
Запрошують розповісти про війну в Україні через призму особистих історій: Незабаром стартує конкурс
18:57 - Вт / 21 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
Стало відомо, кого з українців можуть позбавити статусу ВПО під час війни: про що треба знати
15:41 - Ср / 15 Чер. Люди, Україна
«Хочемо повернутися, щоб відновлювати руїни поранених душ…»,— Пастор із Сєвєродонецька про події у місті та служіння церкви
18:40 - Вт / 14 Чер. Благодійність, Люди, Фільми
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
Шелтер у Дніпрі – християни допомогли тисячам евакуйованих з бойових точок ВІДЕО
18:52 - Чт / 09 Чер. Благодійність, Люди, Церква