
Про перспективи розвитку дитячого музичного служіння йшлося під час онлайн-конференції 12 червня. Захід об’єднав 45 керівників музичного служіння серед дітей, йдеться на сайті ВСЦ ЄХБ.
Як дітям реалізуватися у церковному служінні – про це розповів Данило Олійник, керівник музично-творчого комітету ВСЦ ЄХБ. Він зауважив, що дітям необхідно брати участь у житті церкви. Важливо, щоб діти привчалися служити в церкві і розуміли потребу своєї участі в церковному житті.
Для того, аби діти були зацікавленими відвідувати музичну школу, потрібно, щоб в церкві було практичне застосування гри на інструменті, – зауважила Інна Боришкевич, викладач Рівненського регіонального біблійного коледжу.
Вона також торкнулася питання, як вести роботу з батьками, адже частіше легше домовитися з дітьми, ніж з батьками. Слід долучати батьків до життя колективу – давати їм різні завдання, делегувати організаційні питання під час поїздок, доручати проведення біблійних годин тощо.
Руслан Гусаров, диякон Центральної церкви м. Дніпро розповів про досвід, як під час карантину об’єднали в онлайні дитячий хор з п’яти областей – Харківської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей.
Вокальними вправами у роботі з хором поділилася Ірина Кочук-Охман, викладачка приватних уроків вокалу. Вона також зауважила, що керівнику варто постійно шукати цікаві методи у роботі з хором.
Віталій Болгар, керівник музично-творчого комітету Києва та Київської області, зосередив увагу учасників конференції на євангелізації поза церквою. Адже основне покликання церкви – благовістя, тому дуже важливо привчати дітей до євангелізації і відвідувати інші населені пункти.
Олена Сидоренко, диригентка дитячого хору житомирської церкви, наголошувала на важливості духовної складової у колективі.
«Нам необхідно нести Євангеліє нашим дітям, коли ми знаходимося поруч з ними. Керівник розуміє, що всім процесом керує Бог, піклується за серце кожної дитини та допомагає їй бути дисциплінованою та відповідальною», – зауважила диригентка.
Особливої уваги потребують підлітки – з ними не можна розмовляти наказовим тоном, тільки говорити з точки зору Біблії і дозволяти самостійно приймати рішення.
Насамкінець учасники онлайн-конференції поділилися відгуками, подякували за нову корисну інформацію і зауважили, що онлайн-формат заходу виявися дуже ефективним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунікація церкви та університетів: християни-вчені провели онлайн-конференцію