Криза в Азербайджані й Вірменії спонукала ADRA активізувати свою діяльність
0
1azerbaijan-and-armenia-crisis-prompts-adra-to-step-up-768×384

Адвентистське гуманітарне агентство надає допомогу жертвам конфлікту.

Про це пише logosinfo.org з посиланням на Adventist Review.

Церква адвентистів сьомого дня надає допомогу жертвам конфлікту між Вірменією та Азербайджаном через свою глобальний гуманітарний підрозділ — Адвентистське Агентство Розвитку і Допомоги (ADRA).

Відразу після ескалації бойових дій в Нагірно-Карабахському регіоні 27 вересня 2020 року офіси ADRA в обох країнах мобілізувалися для доставлення термінових необхідних харчових продуктів для осіб, які втратили свої будинки або були змушені тікати з зони бойових дій.

Інформаційні агентства охарактеризували недавнє насильство як найсерйозніший (з 1994 року) конфлікт через Нагірний Карабах. За даними місцевої влади, сильним артилерійським вогнем і ракетними обстрілами були зруйновані будинки та інфраструктура в Нагірному Карабасі й прилеглих районах. Обидві сторони повідомляють про жертви серед військового та цивільного населення.

Десятки тисяч людей, в основному жінки й діти, бігли з передової до Вірменії. За словами Ануша Сафарян, регіонального директора ADRA в Вірменії, уряд Вірменії надав багатьом із них притулок в готелях і гуртожитках, а інші живуть у родичів, друзів або незнайомців.

«У людей швидко закінчуються продукти харчування, засоби гігієни та ліки», — сказав Сафарян. «Тим часом ті, хто залишився в зоні конфлікту, ховаються в підземних сховищах, щоб уникнути частих обстрілів і ракетних ударів».

ADRA швидко реагує на кризу

На наступний день після початку бойових дій Сафарян відвідав зону конфлікту, щоб оцінити потреби й виявив, що найгострішою серед них є їжа. На наступний день волонтери з місцевих адвентистських церков приєдналися до команди ADRA, щоб зібрати 100 мішків їжі.

Співробітники ADRA разом з трьома адвентистськими пасторами доставили 90 продуктових наборів сім’ям в Степанакерті й його околицях, найбільшому місті Нагірного Карабаху, який піддався інтенсивному обстрілу. Решта продуктових набори були передані переміщеним особам в найближче місто Вірменії, де сховалися багато жителів зони конфлікту.

«Одержувачі висловили глибоку вдячність ADRA за їжу», — сказав Сафарян. «Для них велика втіха знати, що хтось готовий допомогти їм в цей жахливий час».

В АзербайджаніADRA також оперативно надала допомогу жителям поблизу кордону Нагірного Карабаху, чиї будинки й майно були зруйновані.

«ADRA за допомогою місцевого спонсора закупили теплий одяг, ліки й воду для поширення в постраждалих селах», — повідомив директор ADRA в Азербайджані Турал Пірієв. «Але після того, як ми зв’язалися з урядовими чиновниками з питання доставки, нас попросили почекати, оскільки зараз їхати туди небезпечно через постійний ракетний обстріл». Пірієв сказав, що планує доставити товари на тижні з 19 по 24 жовтня, якщо дозволить ситуація.

1200 сімей отримають продовольство

Оскільки повідомлення про артилерійські обстріли тривали, попри припинення вогню за посередництва Росії, співробітники ADRA в обох країнах готувалися до ширшого розподілу допомоги. Продовольство залишалося найгострішою потребою. ADRA заявили, що роздадуть 1200 продуктових наборів, що містять основні продукти харчування, такі як борошно, рис, боби й макарони, сім’ям, постраждалим від конфлікту. За словами співробітників ADRA в обох країнах, ця допомога особливо важлива, оскільки ADRA є однією з дуже небагатьох міжнародних неурядових організацій, що діють в цьому кризовому регіоні.

«ADRA проявляє співчуття до всіх, незалежно від їх етнічної, політичної або релігійної приналежності, і працює з обома сторонами цього конфлікту, щоб полегшити страждання потерпілих», — сказав Маріо Олівейра, директор служби екстреного реагування ADRA. «Наші заходи координуються в умовах іншої серйозної кризи, пандемії COVID-19, особливо в Вірменії, де в останні дні значно збільшилася кількість заражень COVID-19. ADRA слід суворим правилам, щоб надати безпеку нашим співробітникам, волонтерам під час заходів з розподілу допомоги».

У Вірменії ADRA визначить найбільш нужденні сім’ї переміщених осіб, які отримають продуктові пакети та гігієнічні набори з милом, шампунем, туалетним папером, зубними щітками та іншими предметами першої необхідності. В Азербайджані допомога буде направлена ​​сім’ям, які втратили свої будинки, роботу або домашню худобу через бойові дії або, які постраждали від смерті або серйозного поранення годувальника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«Біблійна неграмотність — найбільша проблема глобального євангелізму»: заявив генсек Світового євангельського альянсу
15:45 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
Поліція Британії вибачилася перед пастором за штурм церкви під час онлайн-богослужіння
14:15 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
«Не бійся»: творці додатку YouVersion Bible назвали найпопулярніший вірш 2020 року
13:06 - Пт / 04 Гру. Біблія, Світ
Різдво і карантин: останні новини про правила і обмеження в церквах
11:57 - Пт / 04 Гру. Свята, Церква
Церква в США зібрала $100 тисяч, щоб допомогти пенсіонерам погасити комунальні борги
12:30 - Чт / 03 Гру. Благодійність, Світ, Церква
Вперше після пожежі в соборі Нотр-Дам в Парижі заспіває церковний хор
19:05 - Ср / 02 Гру. Світ
Американський професор: текст Біблії залишається незмінним, але наукова критика й освітлення його в ЗМІ помилкові
16:55 - Ср / 02 Гру. Біблія, Світ
«Розумний баланс»: у Лондоні дозволили співати разом надворі під час Різдва
14:17 - Ср / 02 Гру. Світ, Свята
В Італії священник служить прихожанам по домофону
11:48 - Ср / 02 Гру. Книги, Світ
1,7 млн людей прийняли Ісуса Христа через служіння асоціації Біллі Грема
10:45 - Вт / 01 Гру. Люди, Світ
Клайв Стейплз Льюїс: чарівні світи та глибока апологетика
15:35 - Пн / 30 Лис. Люди, Світ
На Храмовій горі в Єрусалимі знайшли золоту прикрасу, якій 3000 років
14:14 - Пн / 30 Лис. Історія, Світ