Китай: переслідуваний християнин служить своїм гонителям
14may2021 Brother Dai Zhichao’s family RU

Даї Чжичао, один із лідерів церкви «Заповіт Раннього дощу» в Ченду, Китай, перебуває під домашнім арештом та постійним наглядом з вересня 2022 року. Йому заборонено залишати будинок, навіть якщо він хоче винести сміття чи пройти тест на COVID. У відповідь на такі заходи Даї не став протестувати чи подавати до суду на владу. Але за допомогою інших членів церкви він піклувався про молодих охоронців, приставлених до нього для цілодобового спостереження, забезпечивши їх одягом і, поділившись з ними Євангелією.

«Місто Ченду, столиця провінції Сичуань, де розташована церква «Заповіт Раннього дощу», цього року пережило особливо холодну зиму», – каже представник організації «Голос мучеників Корея» д-р Хен Сук Фолі. «Охоронцям, які ведуть стеження за Даї, доводиться сидіти на вулиці на морозі всю ніч, при цьому влада не забезпечує їх теплим одягом». Тоді як сам Даї та члени його церкви постачають їх гарячою водою, одягом та ковдрами.

«Це звичайна справа для церкви «Заповіт Раннього Дощу» та інших китайських церков, які перебувають під тиском уряду – вони активно моляться за своїх переслідувачів», – говорить представник Фолі. «Даї каже: «Слава Господу, що Той, хто з нами, більший за тих, хто з КПК [Комуністичною партією Китаю]. Моліться, щоб Господь помилував наших гонителів».

За словами представника Фолі, коли влада дізналася про прояви доброти стосовно охоронців з боку Дая та членів церкви, вони почали перекладати цих охоронців на іншу роботу.

Церква «Заповіт Раннього Дощу», де Даї є одним і керівників, пережила серію рейдів та затримань ключових лідерів після арешту старшого пастора Ван І та понад 100 членів церкви 9 грудня 2018 року. Пастора Ван І було засуджено 30 грудня 2019 р. до дев’яти років ув’язнення Народним судом проміжної інстанції Ченду за підбурювання до підриву державної влади та незаконну комерційну діяльність.

«Сам Даї став частішою метою дій поліції, — каже представник Фолі. У травні 2021 року «Голос мучеників-Корея» повідомив, як поліцейські напали на Дая, коли він та ще один служитель намагалися передати продукти члену церкви, який перебував на допиті в поліцейській дільниці. «Офіцер у цивільному бив Дая кулаками і штовхав ногами, але Даї назвав це «великою духовною вправою», — каже представник Фолі.

Представник Фолі каже, що протягом останнього року родина Дая зазнавала постійних переслідувань. «Офіцери в цивільному з погрозами ламали їхні двері і кілька разів забивали замкові отвори», – каже вона. Іншим членам сім’ї Дая дозволено виходити з дому, ходити до школи та купувати продукти, але сам Даї є ув’язненим у власному будинку. Він описав життя під домашнім арештом у пості в соціальній мережі: «Я благаю Бога зміцнити мене і допомогти мені боротися на війні. Я вірю, що Бог тримає все у своїх руках. Хоча я зіткнуся з набагато більшою кількістю утисків і труднощів у своєму житті я благаю Бога допомогти нам».

Chengdu, China, location of Early Rain Covenant Church RU

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Баптисти запрошують на конференцію «Битва проти зла»
15:49 - Пт / 10 Бер. Події, Християнське життя
Бухгалтери обласних об’єднань УЦХВЄ навчалися тонкощів роботи з гуманітарною допомогою у воєнний час
18:07 - Вт / 07 Бер. Події, Християнське життя
Рік великої війни: гуманітарне служіння ВСЦ ЄХБ
17:44 - Пн / 27 Лют. Благодійність, Християнське життя, Церква України
Рада Церков закликала до молитви та посту 24 лютого
12:10 - Ср / 22 Лют. Україна, Християнське життя, Церква України
Пробудження в університеті Есбері: вже 12 днів триває безперервна молитва
12:14 - Пн / 20 Лют. Події, Світ, Християнське життя
Молодіжні лідери церков Львівщини під час ретриту вчилися як зростати в часи кризи
17:31 - Пт / 17 Лют. Події, Християнське життя, Церква України
Служителів запрошують на загальноукраїнське Свято молитви
13:18 - Ср / 15 Лют. Події, Сімейні цінності, Християнське життя
«Як виховати християнина»: Анонс події
15:07 - Пт / 10 Лют. Події, Християнське життя, Церква України
В ІБЦ презентували курс «Знайомство з Ісусом» для людей з міста та ВПО
10:28 - Пт / 10 Лют. Біблія, Християнське життя, Церква України
Українські греко-католики переходять на новий календар
15:51 - Ср / 08 Лют. Свята, Християнське життя, Церква України
Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ