Автор книги «Мова Бога» став лауреатом Темплтонської премії за досягнення в генетиці
francis-collins2

Лауреат Темплтонської премії, що через науку вивчає сліди Бога в створінні.

В інтерв’ю для Vatican News лауреат Темплтонської премії 2020 Френсіс Коллінз ділиться своїми враженнями про отриману нагороду та про можливість діалогу між наукою і вірою.
 
20 травня 2020 р., було оголошено лауреата щорічної Темплтонської премії, яким став американський генетик і лікар Френсіс Коллінз. У заяві про обрання преміанта вказується на здатність доктора Коллінза продемонструвати, що «віра може мотивувати та надихати на серйозні наукові дослідження», та на його сприяння «інтеграції віри та розуму».

Френсіс Коллінз найбільш відомий тим, що очолює Проект геному людини. Від 2009 року він керує Національним інститутом охорони здоров’я США. Широкійгромадськості він став відомий завдяки своїй книзі «Мова Бога: Вчений представляє докази віри», опублікованій 2006 року. Автор описує свій власний шлях від атеїзму до агностизму, а потім до християнської віри. У жовтні 2009 р. Папа Венедикт XVI призначив його членом Папської академії наук.

В інтерв’ю для Vatican News доктор Коллінз поділився, що був здивований, коли дізнався, що його обрали лауреатом Темплтонської премії 2020.

 «Я ніколи б не подумав, що належу до цієї категорії», – зазначив він, пояснюючи, що ніколи не вважав себе «експертом богослов’я».

Вчений наголосив, що для нього є великою честю отримати премію, яку в попередні роки отримали свята Мати Тереза з Калькутти, Біллі Ґрем та англіканський архиєпископ Десмонд Туту. 

Як зазначається в повідомленні про вручення Темплтонської премії, праця доктора Френсіса Коллінза отримала визнанння двох світів: наукового та релігійного. Ці світи часто тримаються далеко один від одного, проте доктор Коллінз вважає, що вони можуть вести діалог. 

«Я вважаю, що Бог подарував нам дві книги, – зауважив він, – книгу Божого слова – Біблію, яку я читаю щодня, і книгу Божих діянь, яка є створінням.»

За словами доктора Коллінза, як науковець він може «оцінити велич Божого створіння», що є певною формою поклоніння.

Дослідження Covid-19

У своєму повідомленні про отримання цьогорічної Темплтонської премії Френсіс Коллінз вказав на нагальність розробки вакцини від Covid-19, підкреслюючи, що він постійно спрямовує на це всі свої зусилля. Науковець також зазначив, що страждання, спричинені вірусом, винесли на перший план деякі сумніви щодо того, як люблячий Бог може дозволити всі ці страждання.

«Питання “Чому люблячий Бог дозволяє страждання?” – це найскладніше питання, з яким стикаються віруючі та невіруючі», – зауважив він, додаючи, що знаходить відповідь на це запитання в стражданні й смерті Ісуса Христа.  

Як лікар, що побачив багато страждання протягом свого професійного життя, доктор Коллінз підкреслює, що він дивиться на Христа, Який проводив багато часу зцілюючи людей.

«Я вважаю, що ми покликані робити так само, – наголосив він, – І тому, якщо Бог через науку дав нам знаряддя для пошуку шляхів вирішення медичних проблем, включно з Covid-19, я думаю, що ми покликані зробити все можливе, щоб досягнути цього, аби полегшити страждання та запобігти смерті».

Про Темплтонську премію

Темплтонська премія була заснована в 1972 році за ініціативою Джона Темплтона для того, аби надати визнання відкриттям, що пролили нове світло на релігію, особливо, завдяки науці. Встановлюючи вищу суму нагороди, ніж Нобелівська премія, він бажав вказати на важливість того, що він називав «прогресом релігії». Серед лауреатів цієї премії – представники всіх основних релігій з понад десятьох країн, включаючи лауреатів Нобелівської премії, філософів, фізиків-теоретиків та релігійних діячів.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
У чотирьох луцьких церквах розгорнуть пункти обігріву
13:02 - Чт / 12 Січ. Люди, Церква України
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
Місіонери СITA розвивають служіння в Індії та Ефіопії
18:41 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Люди, Місія, Християнське життя
Фундація «Східноєвропейська Реформація» запрошує долучитися до ініціативи «Різдвяна листівка для Захисника»
16:59 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Люди, Свята