
З середини травня на ютуб-каналі Сергія Демидовича стартувала нова програма Let’s Think!, яка покликана надихнути віруючих думати, а тих, хто думає – вірити.
Мета авторів програми: говорити про виклики сучасності з християнської перспективи, піднімаючи різні інтелектуальні питання зі сфери культури, історії, філософії, економіки, екології та ін. Програму ініціював Сергій Демидович, але автором тем є Ярослав Лукасік, голова служіння «Східноєвропейська Реформація». Гостем двох останніх випусків став пастор, журналіст, громадський діяч Геннадій Мохненко.
На цей момент в ефір вийшли п’ять програм:
1. «Церква і постмодернізм: що відбувається насправді»
https://www.facebook.com/sdemidovich/videos/10217043922478443/
Парадоксально, що ідеї постмодернізму все більше привертають християн і проникають в Церкву, хоча за своєю суттю вони є виразниками антихристиянського світогляду, втіленням філософської ідеї «Смерті Бога». Постмодернізм руйнує віру в існування об’єктивної істини і все що з цієї віри випливає, як, наприклад, вічні цінності. Постмодернізм веде до хаосу і знищення.
2. «Мова, Церква і Велике Доручення»
Багато християн вважають використання національної мови в Церкві річчю другорядною або навіть шкідливою, мовляв це сприяє розпалюванню націоналізму, і, як наслідок, конфліктів. Проте мова – це ключовий інструмент для виконання Великого Доручення, оскільки суть ВД полягає не тільки в індивідуальному спасінні людини, але і в трансформації культури, в якій живе кожна особистість. Мова має дві основні функції. По-перше, це засіб комунікації, і в цьому сенсі нам необхідно доносити наше послання зрозумілою для людей мовою. Але є й інша функція мови – вона є носієм певної системи цінностей, світогляду і таким чином формує ідентичність. Мова – основний елемент формування культури, а вона є полем рятівного плану Творця.
3. «Християнин і політика»
Традиційно, тема ставлення християнина до політики викликає багато суперечок. Хоча вся Біблія говорить про політику. Політичні меседжі Старого і Нового Завітів можна описати кількома реченнями, але звучать вони по-різному. Політичне послання СЗ можна сформулювати так: «Духовний стан людини залежить від політики». У НЗ воно інше: «Політика залежить від духовного стану людини». Але Старий і Новий Завіт становлять одну неподільну цілість і прекрасно доповнюють один одного.
4. «Церква і держава»
Ліво-ліберальна громадськість і ЗМІ прагнуть маргіналізувати Церкву і прибрати її з публічного простору, аргументуючи подібні зусилля тим, що Церква відділена від держави. Але хоча згідно з біблійним задумом Церква повинна бути відділена від держави, однак держава і суспільство не повинні бути відокремлені від Бога і Його закону. Чи має Церква сьогодні ясне розуміння своєї місії в суспільстві і правильних взаємин з державними інститутами, і чи усвідомлює, що ці взаємини мають колосальний духовне вплив на життя народів?
5. «Християнин і влада»
Говорячи про політичну владу, необхідно розрізняти три її аспекти: інститут, люди і світогляд. Інститут влади, в тому числі державної, встановлений Богом, і його потрібно підтримувати, бо він служить порядку, без якого не може існувати суспільство. Оскільки всі люди грішні і потребують порятунку, то суспільство має контролювати людей влади, керуючись моральними стандартами, за присутність яких відповідальна Церква. Віруючі зобов’язані звертати пильну увагу на дух, ідеологію або світогляд, яким керується уряд у вирішенні політичних, культурних, економічних, соціальних проблем, тим самим виявляючи духовну підгрунтя векторів розвитку країни.
Дивіться програму Let’s Think! щочетверга на каналі Сергія Демидовича:
https://www.facebook.com/sergedemidovich/
https://www.youtube.com/user/shalomdom
Програма адресована аудиторії різних країн колишнього СРСР і дивляться її як жителі України, так і Білорусі, Росії, а також слов’янська еміграція в США і Німеччині. Саме тому використовується російська мова, проте наступні випуски плануються українською мовою, оскільки, за словами авторів програми, національне відродження і творення є одним ключових елементів Божого задуму для народів.
Ірина Рожко
Спеціально для ІА «Світогляд»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВСЦ ЄХБ пройшла зустріч з обласними пресвітерами: про що говорили