Let’s think!: запустили програму для «думаючих і віруючих»
Знімок екрана 2020-07-06 о 11.49.07

З середини травня на ютуб-каналі Сергія Демидовича стартувала нова програма Let’s Think!, яка покликана надихнути віруючих думати, а тих, хто думає – вірити. 

Мета авторів програми: говорити про виклики сучасності з християнської перспективи, піднімаючи різні інтелектуальні питання зі сфери культури, історії, філософії, економіки, екології та ін. Програму ініціював Сергій Демидович, але автором тем є Ярослав Лукасік, голова служіння «Східноєвропейська Реформація». Гостем двох останніх випусків став пастор, журналіст, громадський діяч Геннадій Мохненко.

На цей момент в ефір вийшли п’ять програм:

1. «Церква і постмодернізм: що відбувається насправді»

https://www.facebook.com/sdemidovich/videos/10217043922478443/

Парадоксально, що ідеї постмодернізму все більше привертають християн і проникають в Церкву, хоча за своєю суттю вони є виразниками антихристиянського світогляду, втіленням філософської ідеї «Смерті Бога». Постмодернізм руйнує віру в існування об’єктивної істини і все що з цієї віри випливає, як, наприклад, вічні цінності. Постмодернізм веде до хаосу і знищення.

2. «Мова, Церква і Велике Доручення»

Багато християн вважають використання національної мови в Церкві річчю другорядною або навіть шкідливою, мовляв це сприяє розпалюванню націоналізму, і, як наслідок, конфліктів. Проте мова – це ключовий інструмент для виконання Великого Доручення, оскільки суть ВД полягає не тільки в індивідуальному спасінні людини, але і в трансформації культури, в якій живе кожна особистість. Мова має дві основні функції. По-перше, це засіб комунікації, і в цьому сенсі нам необхідно доносити наше послання зрозумілою для людей мовою. Але є й інша функція мови – вона є носієм певної системи цінностей, світогляду і таким чином формує ідентичність. Мова – основний елемент формування культури, а вона є полем рятівного плану Творця.

3. «Християнин і політика»

Традиційно, тема ставлення християнина до політики викликає багато суперечок. Хоча вся Біблія говорить про політику. Політичні меседжі Старого і Нового Завітів можна описати кількома реченнями, але звучать вони по-різному. Політичне послання СЗ можна сформулювати так: «Духовний стан людини залежить від політики». У НЗ воно інше: «Політика залежить від духовного стану людини». Але Старий і Новий Завіт становлять одну неподільну цілість і прекрасно доповнюють один одного.

4. «Церква і держава»

Ліво-ліберальна громадськість і ЗМІ прагнуть маргіналізувати Церкву і прибрати її з публічного простору, аргументуючи подібні зусилля тим, що Церква відділена від держави. Але хоча згідно з біблійним задумом Церква повинна бути відділена від держави, однак держава і суспільство не повинні бути відокремлені від Бога і Його закону. Чи має Церква сьогодні ясне розуміння своєї місії в суспільстві і правильних взаємин з державними інститутами, і чи усвідомлює, що ці взаємини мають колосальний духовне вплив на життя народів?

5. «Християнин і влада»

Говорячи про політичну владу, необхідно розрізняти три її аспекти: інститут, люди і світогляд. Інститут влади, в тому числі державної, встановлений Богом, і його потрібно підтримувати, бо він служить порядку, без якого не може існувати суспільство. Оскільки всі люди грішні і потребують порятунку, то суспільство має контролювати людей влади, керуючись моральними стандартами, за присутність яких відповідальна Церква. Віруючі зобов’язані звертати пильну увагу на дух, ідеологію або світогляд, яким керується уряд у вирішенні політичних, культурних, економічних, соціальних проблем, тим самим виявляючи духовну підгрунтя векторів розвитку країни.

Дивіться програму Let’s Think! щочетверга на каналі Сергія Демидовича:

https://www.facebook.com/sergedemidovich/
https://www.youtube.com/user/shalomdom

Програма адресована аудиторії різних країн колишнього СРСР і дивляться її як жителі України, так і Білорусі, Росії, а також слов’янська еміграція в США і Німеччині. Саме тому використовується російська мова, проте наступні випуски плануються українською мовою, оскільки, за словами авторів програми, національне відродження і творення є одним ключових елементів Божого задуму для народів.

Ірина Рожко
Спеціально для ІА «Світогляд»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВСЦ ЄХБ пройшла зустріч з обласними пресвітерами: про що говорили

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна
У Херсоні церкви святкують українську перемогу
15:21 - Пн / 14 Лис. Події, Україна, Церква України
В Україні запустили освітній хаб «Google Знання»
16:57 - Ср / 02 Лис. Освіта, Україна