
Церкви у містах, що опинилися на перехресті руху переселенців, переформатували своє служіння до непізнаваності. Серед таких і львівська церква «Дім Євангелія», пишуть на сайті баптистів з посиланням на Львівський портал.
«Наша церква прийняла понад 3 600 переселенців, – каже пастор-адміністратор Олег Пенюк. – З них одній третій церква допомогла виїхати за кордон. Майже 100 церковних волонтерів невтомно служать на різних напрямах соціальної роботи. За цей час ми отримали та роздали 220 тонн гуманітарної допомоги.
Війна підштовхнула нас думати про додаткову будівлю при церкві, яка би стала центром соціально-духовної роботи. Дякувати Богові, міська влада пішла нам на зустріч і узгодила будівництво такого центру на місці гаражів, що поруч з нашим храмом. І це вже є великим чудом, бо ж церква розташована в історичній частині Львова!
Як розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, міське управління історичного середовища зауважень до проєкту не мало, тож погодило цей проєкт.
Будівництво вестимуть на земельній ділянці площею 0,43 га, яка згідно з зонінгом Личаківського району належить до зони Г-1 – зони загальноміського центру. Своїм рішенням виконком дозволив забудувати ділянку на 28,3%, а також встановив, що висота майбутнього духовно-соціального центру не повинна перевищувати 14 м.
Довідково:
Храм Дому Євангелія християн-баптистів раніше був костелом святої Урсули, збудований у 1685 році. Він входив до складу монастиря ченців ордену домініканців-обсервантів та був найменшим серед подібних монастирів цієї гілки домініканців у всій Речі Посполитій.
У 1785 році костел передали львівській громаді лютеран, у 1878 році його реконструювали у стилі класицизму. До 1939 року при храмі діяла Євангельська школа, яку створила німецька громада Львова через перехід освітнього процесу на польську мову. Із приходом радянської влади церкву закрили, а в 1950-х роках у ній облаштували склад грамплатівок фірми «Мелодія».
На початку 1990-х колишній костел святої Урсули передали у користування львівській громаді євангельських християн. У 1997 році церкву перебудували і відреставрували. В інтер’єрі дотепер збереглися протестантські епітафійні плити.