Любити Бога, любити людей: як церква у Дунаївцях допомагає переселенцям та людям у гарячих точках
0
photo_2022-04-20_20-19-04

У темні часи добре видно світлих людей. З початку війни церкви України консолідували свої ресурси та зусилля, щоб протистояти ворогу на тому фронті, де воювати в нас виходить найкраще – це фронт соціальної та духовної допомоги. Мільйони переселенців з гарячих місць, де тривають запеклі бої, знайшли прихисток у західній частині Україні.

Так, у невеличкому місті Дунаївці, на Хмельниччині, у помісній церкві євангельських християн-баптистів «Віфлеєм» створили благодійний центр допомоги.

З початку війни церква «Віфлеєм» надає різну допомогу:

– поселення людей

– гуманітарна допомога для переселенців (продукти, одяг, засоби гігієни та медикаменти)

– гуманітарна допомога містам, які найбільш постраждали від війни

– евакуація людей з гарячих точок

– духовна підтримка

– дитячий центр

При церкві волонтери зустрічають і поселяють людей, які приїжджають з небезпечних місць України. Члени церкви також відгукуються на допомогу та приймають цілі сім’ї у своїх домівках. Кажуть, що у місті майже не залишилося пустих будинків, а у деяких живе декілька сімей. Дехто зупиняється на деякий час, і прямує далі в інші українські міста або за кордон. Однак багато сімей залишаються у Дунаївцях.

Водії з церкви регулярно евакуйовують людей з гарячих місць, де тривають запеклі бої, до більш безпечного місця.

Також вони везуть гуманітарну допомогу в міста, які найбільше постраждали від війни: продукти харчування, ліки, засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі.

Нещодавно церква зібрала та відправила вантаж ліків для Запорізької обласної клінічної лікарні, яка приймає хворих та поранених військових. При лікарні створено склад гуманітарної допомоги для військових та постраждалих від війни.

Для переселенців у церкві щоденно працюють спеціальні пункти, де вони можуть безкоштовно взяти одяг, засоби гігієни, ліки та продуктові набори.

«Часто приходять вагітні жінки у яких нічого немає. Нещодавно приходила жінка за дитячим одягом. Ми разом вибрали все, що буде потрібне на перший час для новонародженого. Вона була трохи розгубленою, це її перша дитина», – розповідає одна з волонтерок.

Пережити період війни важко також і дітям, хоча на перший погляд може здатися, що діти нічого не розуміють, але погляньте у їх очі – вони вмить стали дорослими. Їм особливо потрібна підтримка сьогодні. Тому у церкві «Віфлеєм» організували Денний дитячий центр.

«Допомагаємо дітям психологічно також, щоб діти могли відволіктися, отримали підбадьорення. Дітей приходить до 70, всі з різних міст: Маріуполя, Волновахи, Києва та інших. Ми стараємося їх об’єднати, щоб вони могли знайти тут собі друзів», – розповідає одна з координаторок дитячого центру Діана Нечик.

Денний центр проходить для дітей віком від 7 до 12 років двічі на тиждень: у вівторок та п’ятницю. Тут для дітей проводять біблійні уроки, ігри та різні гуртки.

Також діти роблять своїми руками маленькі подаруночки для наших захисників, які потім церква відправляє разом з іншою гуманітарною допомогою на передову. Так, останній раз діти малювали листівки та робили імбирне печиво у синьо-жовтих кольорах для українських військових.

Пастор церкви «Віфлеєм» Віталій Нагаєвський розповів, що приходять також нецерковні люди, які, крім гуманітарної допомоги, потребують заспокоєння своїм стривоженим і зляканим серцям.

«Переважна більшість не зверталися за духовною допомогою, бо для більшості основною потребою є їжа та одяг,  але були ті, які свідомо приймали рішення та молилися молитвою покаяння! Тим не менш, ми не втрачаємо можливості свідчити про Божу любов. З більшістю людей намагаємося мати розмову при зустрічі, та кожному даємо Євангелію, яка є допомогою для душі», – ділиться пастор.

Також у церкві щовечора проходить спільна молитва за Україну о 19:00.

«Щоденно ми всією церквою збираємося для молитви, а у неділю беремо піст. Також багато приходить переселенців, аби разом молитися про Україну, перемогу і мир на нашій землі!», – розповідає пастор Василь Білокінь, відповідальний за медіа служіння в церкві.

«Основна місія церкви «Віфлеєм» описана всього в чотирьох словах: Любити Бога, любити людей! Сьогодні, як ніколи, церква реалізовує цю місію» – добавляє він.

Церква «Віфлеєм» у Дунаївцях надає допомогу людям, які постраждали від війни безкоштовно через добровільні пожертви. Тому, якщо ви бажаєте допомогти фінансово, аби церква могла безперешкодно звершувати своє служіння, ви можете це зробити через реквізити: 5168 7573 6589 8412, Білокінь В.В.

Дізнатися більше про служіння церкви “Віфлеєм” та звернутися за допомогою ви можете в Instagram та Facebook

Автор Діана Никифорук

За темою

Шість тисяч українських сімей отримали «Насіння для майбутнього»
16:06 - Сб / 21 Тра. Благодійність, Церква України
Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
Донбас: Колишній ув’язнений християнин диригує хором під час війни
14:08 - Ср / 18 Тра. Християнське життя, Церква України
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
67-річний пастор з Рівненщини зумів вивезти з-під обстрілів 1800 людей
10:27 - Пт / 13 Тра. Благодійність, Люди, Події
11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення
12:43 - Чт / 12 Тра. Події, Християнське життя, Церква
Привезли Євангеліє із Сибіру. 100-річчя церкви на Волині
17:19 - Вт / 03 Тра. Події, Церква України
«Нам випала нелегка місія – служити людям з порушеннями слуху у тривожні часи» – Павло Смаль
16:58 - Пн / 02 Тра. Благодійність, Люди, Церква України
«Кожен святий має минуле, а кожен грішник має майбутнє». У США вийшов фільм «Батько Стю»
16:37 - Пн / 02 Тра. Фільми, Християнське життя
Місіонери CITA розповіли переселенцям про Великдень
17:29 - Пт / 29 Кві. Події, Свята, Церква України
«Жінки-біженки здійснюють «перезавантаження» церкви»: представник «Голосу мучеників»
18:19 - Ср / 27 Кві. Християнське життя, Церква
В Черкасах протестанти влаштували Пасхальну молитву за Україну на центральній площі міста
19:00 - Вт / 26 Кві. Події, Церква України