Люди, які вірять в Бога, сплять міцніше, – дослідження
0
efad8ed7d22be4dbb1cd97c11382fc1c

Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal for the Scientific Study of Religion, міцна віра може бути ключем до хорошого нічного сну.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Christian News Journal.

За словами Терренса Д. Хілла, доцента Школи соціології Університету Арізони, дослідники виявили, що ті, що вірять у спасіння й відчувають, що у них непохитні стосунки з Богом, як правило, сплять довше, засинають швидше і відчувають себе більш відпочилими вранці.

Хілл, співавтор дослідження «Якість сну і роль релігійної залученості в знятті стресу: аналіз опосередкованої поміркованості», сказав, що результати його не дивують.

«Якщо ви вірите, що за вами наглядає вища сила, то те, що ви зараз переживаєте – тимчасове. Ці земні переживання тимчасові», – сказав він.

Ці переконання, пояснив він, допомагають людині відчувати менше стресу, дають відчуття надії і зменшують печаль, і, отже, покращують сон.

«Це інтуїтивно зрозуміло, – сказав співавтор Рід Т. Деанджеліс, аспірант соціології Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл. – Люди, які вірять, що вони в безпеці перед Богом і потраплять на небеса після смерті, не хвилюються».

Провідний автор дослідження – Крістофер Г. Еллісон, професор соціології Техаського університету в Сан-Антоніо.

Їхнє дослідження, пояснив Хілл, «також показує, що релігія може побічно сприяти сну, захищаючи від інших факторів ризику – в цьому випадку від стресу».

За даними Національного фонду сну, люди, як правило, занадто напружені, щоб спати, коли вони не можуть вимкнути свій розум, і замість цього знову думають про свої переживання або розчарування. Вони відчувають м’язову напругу, них частішає пульс, що також викликає фізичну напругу.

Релігія може допомогти впоратися з цими стресами, регулярно об’єднуючи людей, які поділяють спільні переконання, що зміцнює солідарність і спільне почуття мети. Згідно з новим дослідженням, члени церкви також схильні надавати один одному допомогу і просувати позитивні практики виживання.

«З усіх цих причин цілком ймовірно, що постійні відвідувачі церков можуть відчувати менше занепокоєння після негативних життєвих подій і, в кінцевому підсумку, більш якісний сон», – йдеться в звіті.

Однак дослідження також показало, що для зниження стресу необов’язково бути членом релігійної громади. Неорганізаційна релігійна практика, така як часте читання Святого Письма і молитва, також може зменшити стрес і сприяти міцному сну, поки людина відчуває себе в безпеці в прив’язаності до Бога і місця людини в загробному житті.

«Віруючі можуть бути не в змозі розуміти, чому їх спіткало лихо, але вони, тим не менше, можуть краще спати ночами, знаючи, що Всесвіт знаходиться під пильним оком Бога, який, зрештою, залишається глибоко стурбованим благополуччям світу та його мешканців», – робить висновок дослідження.

За словами авторів дослідження, до цього часу було проведено дуже мало досліджень взаємозв’язку між релігійністю і сном.

У статті, опублікованій в минулому році в Журналі Національного фонду сну, вони написали, що за останні три десятиліття численні дослідження показали, що релігійне залучення пов’язане з поліпшенням здоров’я, включаючи здорову поведінку, психічне здоров’я, біологічне функціонування, фізичне здоров’я і зниження ризику смертності.

«На відміну від цих робіт, дослідники практично ігнорували можливі зв’язки між релігійною залученістю і сном», – пишуть вони.

Дані поперечного перерізу для дослідження були отримані в результаті опитування Baylor 2017 року, в якому взяли участь 1410 осіб, яких запитали про недавні стресові події, сон, релігійну приналежність і релігійні знання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

МОЗ пропонує ввести локдаун після Нового року
12:16 - Пт / 04 Гру. Здоров'я, Україна
Челендж заради благодійності: помер співавтор Ice Bucket Challenge
14:30 - Ср / 25 Лис. Благодійність, Здоров'я, Світ
Пандемія «досягла критичної точки»: медики-християни США закликають церкви припинити зібрання
12:56 - Ср / 25 Лис. Здоров'я, Церква
Від завтра українців почнуть штрафувати за відсутність маски
17:45 - Пт / 20 Лис. Здоров'я, Україна
«Бог оточив мене ангелами»: перша в історії людина з синдромом Дауна завершила триатлон
13:51 - Вт / 17 Лис. Здоров'я, Люди
Адвентистський лікувально-оздоровчий центр «Наш дім» отримав «Знак якості»
14:20 - Сб / 14 Лис. Здоров'я, Україна
«У нас таких фанатиків немає», – голова УЦХВЄ про вчительку без маски
11:51 - Вт / 10 Лис. Здоров'я, Україна, Церква
В Шотландії єпископ запропонував «вимкнути» коронавірус на Різдво
12:51 - Вт / 27 Жов. Здоров'я, Світ, Церква
Церкви України відповіли Зеленському, що думають про легалізацію медичного канабісу
12:40 - Вт / 20 Жов. Здоров'я, Церква України
«Сумка Самарянина» будує польовий госпіталь на Багамах для пацієнтів з коронавірусом
13:20 - Пн / 19 Жов. Благодійність, Здоров'я, Світ
Дарують безкоштовні окуляри: рівненська церква 4 роки організовує офтальмологічні клініки
12:26 - Сб / 17 Жов. Благодійність, Здоров'я, Церква
Вже є $1000: у Рівному збирають кошти для будівництва християнської онкологічної клініки
18:10 - Вт / 13 Жов. Благодійність, Здоров'я