
Баптистський музично-творчий комітет запустив проєкт “Євангельські пісні караоке”, задля якого до співпраці запрошував усіх охочих музикантів.
Ідея записати караоке до пісень, яких співають у більшості євангельських церков, прийшла команді під час карантину. Про це в коментарі ІА “Світогляд” розповів відповідальний за музично-творчий комітет ВСЦ ЄХБ, а також керівник проєкту Данило Олійник.
“Поштовхом стала проблема, яку ми усвідомили в період карантину – малоресурсні церкви зіткнулись з проблемою загального співу, і в нас виникла ідея зробити євангельські пісні формату «караоке»”, – розповів служитель.
За його словами, до проєкту долучилися багато музикантів з багатьох куточків України, і навіть із-за кордону.
“Нам приємно, що ми маємо досить великий ресурс музикантів та добровольців, і це музиканти не лише з України! Нас дуже надихає, коли семінарії та різні місії погоджуються на співпрацю, це для нас велике благословіння”, – каже керівник проєкту.
Для відбору пісень, до яких планують записати караоке, в комітеті створили гугл форму-опитування, де є перелік всіх пісень, які входять до збірника «Євангельскі пісні».
“Таким чином ми зробили всеукраїнське опитування, в якому взяли участь відповідальні за музичне служіння в областях служителі, саме вони відібрали ті пісні, які найчастіше співають їхні обласні церкви. Далі ми з командою музикантів пишемо акомпанементи й аранжування до пісень та робимо формат караоке”, – пояснив Данило Олійник.
Зі слів відповідального за музично-творчий комітет союзу ЄХБ, запис караоке здійснюється на безкоштовній основі, адже головна мета проєкту – забезпечити цим музичним продуктом малоресурсні церкви, які не мають змоги повноцінно проводити богослужіння в період карантину і не тільки.
“Ми розуміємо, що це недешевий проєкт, але ми максимально відкриті до співпраці. Головна наша мета – щоб малоресурсні церкви були благословенні цим продуктом. Ідея безкоштовного варіанту цілком прийнятна для нас, але варіант пожертвувань ми не відкидаємо”, – додав Данило Олійник.
За словами керівника, короткий опис концепції, за якою працює команда проєкту, виглядає наступним чином:
1. Ідея проєкту – забезпечити малоресурсні церкви цим ресурсом.
2. Відбір із 500 пісень – найпопулярніших, які реально виконуються в церквах.
3. Робота команди музикантів, які працюють над аранжуваннями.
4. Робота команди, яка робить монтаж караоке.
5. Отримання готового ресурсу, який має служити в церквах, і його розповсюдження.
Чіткого дедлайну, коли всі караоке будуть доступні, у команди немає. Музиканти працюватимуть за іншою схемою: як тільки караоке до однієї певної пісні буде готове – його будуть поширювати у церквах.
“Дедлайн – до кінця липня отримувати поступово пісні. Тобто ми не будемо готувати повну базу, і лише тоді її представляти. Для нас важливо, щоб церкви якомога раніше почали користуватись цим ресурсом. І хоча ми вже відстаємо на один тиждень, я думаю, нам вдасться наздогнати потрібні терміни”, – поділився Данило Олійник.
Окрім фінансових пожертвувань, команда проєкту, перш за все, потребує молитовної підтримки.
“Для нас буде великим благословінням, якщо ви будете молитись за цей проєкт!” – просять в комітеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пісня творіння» — новий альбом для музичного служіння