Місіонер Євген Євва відкрив християнський дитячий притулок в Камбоджі
photo_2021-11-18_14-18-14 (3)

Український місіонер у Камбоджі Євген Євва разом із дружиною заснував християнський дитячий будинок.

Наразі подружжя опікується 9 дітьми, позбавлених батьківського піклування і турботи. Служіння дітям, за словами місіонера, потребує молитов і коштів. Подаємо розповідь Євгена Євви без змін:

«Слава Господу, ми розпочали це служіння, чесно кажучи, я досі дивуюся, як Бог дав нам все необхідне для початку.

Ми планували взяти для початку 5 дітей, але Господь благословив нас великим – зараз у нас 9 дітей: 3 дівчинки та 6 хлопчиків (включаючи двох наших дітей), плюс дівчинка помічників притулку Лади та Джейна). Наймолодшому Пання – 5 років, найстаршій дівчинці Тхейн – 14 років.

У всіх різні долі: від когось мама відмовилася, коли тільки народила, хтось віддав нам свою дитину, бо чоловік помер, і немає грошей годувати та одягати, хтось привів, щоб дитина пішла до школи. Ніхто з 9 дітей не вміє ні читати, ні писати, тільки двоє хлопчиків Пірум та Девід ходили до першого класу. Хоча коли ми привели дітей до школи, то за результатами оцінювання їх початкових знань, їх не прийняли навіть до першого класу, всі діти були зараховані до підготовчої групи, включаючи Тхейн та Тірі, якій теж 12 років. Зараз вони сидять у класі разом з першокласниками, точніше з підготовками до першого класу.

На жаль, чи на щастя, до державної школи дітей нам оформити не вийшло, бо всі державні школи у нашому районі переповнені, у класах по 60-70 дітей, які по троє сидять за партами. «Місць немає», — казали нам директори державних шкіл. Тому вибір у нас виявився невеликим:

— або чекати, коли звільниться місце у державній безкоштовній школі

— або віддати дітей до приватної платної школи

— або нікуди не віддавати, нехай ростуть неуками, якими у Камбоджі є кожна п’ята дитина (тобто 20% дітей Камбоджі не є грамотними).

Ми вирішили обрати другиий варіант. Об’їздили безліч приватних шкіл та нарешті визначилися зі школою, яка знаходиться буквально за 5 хвилин ходьби від будинку.

Це досить маленька приватна школа і вони зробили нам гарну знижку на рік. Усі наші діти зараз ходять до цієї школи.

На жаль, хоча знижку зробили хорошу — 40%, школа платна. Тому якщо Бог спонукає вас допомогти нам з оплатою навчання дітей, то і я, і діти будемо дуже вдячні Господу за ваше відкрите серце.

Ідеально було б взяти обітницю віри для щомісячної оплати навчання однієї дитини (це 55 дол. на місяць) або частину цієї плати. Двом дітям із дев’яти ми вже знайшли гроші для оплати на рік.

Незважаючи на те, що відкриття притулку стало для нас зараз важливою подією, ми не забуваємо про наше служіння в церкві Туол Самбір. Нарешті у Камбоджі повністю скасували всі обмеження, пов’язані з пандемією. Відкрили все, що закривали на локдаун, дозволили проводити зібрання і з цього тижня наша церква, слава Богу, зібралася у приміщенні молитовного будинку.

Вперше прийшли не всі, лише 9 людей, але я думаю, що потроху почнуть приходити всі люди, які ходили до нас, які покаялися, і яких ми відвідували постійно ці 1,5 роки. Потроху служіння відновиться.

Також ми розпочали, чи, точніше, реанімували служіння виїзної очної клініки. Це є хорошим методом євангелізації для людей старшого віку, коли вони, приходячи часом уперше до церкви, чують Євангеліє. Ми сіємо у можливий для нас спосіб, а який плід дасть це насіння – знає Бог. Моліться, будь ласка, про розвиток цього служіння. Ми хочемо їхати до різних регіонів Камбоджі, особливо туди, де немає церков, і люди жодного разу не чули про Христа.

Наступного місяця, дасть Бог, нам також відчинять двері тюремного служіння, і ми зможемо відновити наші групи вивчення Біблії у двох в’язницях Пномпеня. До пандемії у чоловічій в’язниці щотижня приходили до 20 осіб на такі групи, у жіночій – до 50. Буквально перед закриттям ми приходили до жіночої в’язниці двічі на тиждень. Деякі жінки покаялися у в’язниці та знайшли Господа. Усі вони сидять за різними кримінальними статтями, здебільшого – за наркотики. Але й там Бог спасає людей», – написав місіонер.

За словами Євгена Євви Загалом, за останній час сталося багато подій уїхньому служінні людям Камбоджі. Більш він розповідає на своїх сторінках у фейсбуці та інстаграмі, а також викладає на сайті. Там можна познайомитися з долями дітей у притулку, побачити євангелізаційні служіння очної клініки та поїздки провінціями Камбоджі, стежити за розвитком церкви в Туол Самбір та заглянути у тюремне служіння.

Посилання на відео дитячого християнського притулку: Детский христианский приют в Камбодже.

Також історія хлопчика Пання, який у 5 років виявився нікому не потрібною дитиною.

Історія Девіда, якого мама покинула, коли йому було лише 2 дні для після народження.

«Прошу ще раз, моліться за нас, за наших дітей, за служіння притулку, за місіонерські поїздки джунглями та провінціями Камбоджі. Передавайте привіт церкви від нас, і нехай Господь вас благословить для служіння Йому», – підсумував місіонер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-11-18_14-18-13
photo_2021-11-18_14-18-14 (2)
photo_2021-11-18_14-18-14 (4)
photo_2021-11-18_14-18-14

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ