Місіонери 10 років прибирали сміття: історія церкви на Хмельниччині
0
Мартиновичі 2

Місіонер Віктор Мартинович з дружиною з 2001 року служить в селі Княгинин на Хмельниччині. Коли подружжя приїхало туди, там не було церкви, лише декілька віруючих людей. Наступного дня до них завітало декілька місцевих жителів і попросили покинути їхнє село. Місіонери молилися і Бог показав вихід.

Про це йдеться на сайті voice.org.ua.

«Бог відповів на наші молитви так, що нам стали приходити різні думки, як служити цим людям. Я не знав до кінця, що це стовідсотково від Бога, але на серці було добре бажання – і я втілював його в життя. Багато років вся наша праця в селі полягала в тому, що ми робили добрі справи, прибирали село від сміття, розчищали від чагарників», – розповідає Віктор Мартинович.

На місці стихійних сміттєзвалищ побудували фонтан, клумбу-кошик із фонтаном, дитячий майданчик у центрі села, лавку примирення, встановили скрижалі з Десятьма заповідями, постелили тротуарну плитку.

Потім зробили ремонт у дитсадку, у клубі, на поштовому відділенні, у медпункті. На місці старої ферми обладнали стадіон, встановили лавочки по селі, гойдалки для дітей.

«Один цікавий метод праці ми використали щодо підлітків. У селі була група хлопців із не зовсім хорошою поведінкою. Ми знали, що вони цікавляться футболом, тому запросили їх у дім молитви, зробили для них обід, подарували Біблії, футбольну форму й м’яч. І вже під час цього обіду один хлопець попросив слова. Він зі сльозами на очах сказав, що ніхто в цьому селі ніколи не звертав на них уваги, а наша увага їх дуже зворушила. Один із цих хлопців вже покаявся й прийняв водне хрещення. А тепер ще один із цих юнаків наближається до Бога», – каже місіонер.

Два роки тому подружжя купило колишню колгоспну контору, за п’ять місяців зробили її реконструкцію – і відкрили дім молитви.

«У цьому домі молитви Бог уже оздоровив п’ятьох дітей і одну жінку. Це були явні оздоровлення. Люди навертаються до Бога, і на тепер у нас 22 члени церкви», – ділиться Віктор Мартинович.

Ще одна сім’я готується до хрещення. У неділю служіння відвідує 30-50 людей, а у всьому селі – 580 жителів.

У служінні Віктора був критичний момент, коли він мав намір усе залишити: «Ми трудилися в цьому селі десять років, просто прибираючи сміття, наводячи порядок і роблячи інші добрі справи. Але результату, який ми хотіли бачити, не було – люди не наверталися до Бога. Найважче було, коли мені старші брати сказали: «Залишай це село. Результату немає, одні витрати». Це було мені дуже важко зробити, бо багато сил і душі я вкладав у працю».

І от коли в черговий раз він прибирав сміття, то став Богові виливати свій біль: «Боже, нема від мене тут користі жодної. Напевно, я не на своєму місці й роблю не те. Напевно, усе ж треба послухатися братів – лишити це село й починати працю в якомусь іншому місці».

Коли тільки ця думка зазвучала в його розумі, він буквально почув, як хтось сказав: «Не бійся – роби! І невдовзі побачиш, що Я зроблю».

«Я навіть озирнувся навколо – настільки реальним був цей голос. Після того в моєму серці поселився неймовірний мир. У ту мить я вирішив, що не залишу це село, а буду робити те, що й робив. І через два тижні навернулася одна сім’я, через два місяці – ще одна. І так стали люди приходити на служіння», – пригадав Віктор Мартинович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочалося навчання в місіонерській школі «Голосу надії»

За темою

Як бути вдячним у найважчі часи
12:59 - Сб / 27 Лис. Християнське життя
Ваші слова чи ваше життя: що свідчить про справжню віру?
17:04 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Чому Бог створив мене такою негарною?
16:21 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Як жертвувати, щоб Богу це подобалося? Чотири ключові сердечні риси
17:13 - Чт / 25 Лис. Християнське життя
6 порад, як свідчити про Бога на роботі
14:02 - Сб / 20 Лис. Християнське життя
4 аргументи, чому небезпечно слухати інтернет-проповідників
17:00 - Пт / 19 Лис. Християнське життя
Чому так важливо молитися щодня: 5 аргументів
17:48 - Вт / 16 Лис. Християнське життя
Що пуритани писали про молитву: 5 корисних поглядів
15:02 - Пт / 29 Жов. Християнське життя
Сім звичок для християн, що ведуть до фінансової незалежності
12:40 - Пн / 25 Жов. Християнське життя
«Літак згорів, та я вижила». Дивовижна історія спасіння
14:50 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Коли Бог залишає людину?
12:40 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Як виховати сина благочестивим чоловіком: 10 практичних принципів для батьків
10:55 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності, Християнське життя