
Якою має бути сучасна баптистська церква у столиці; де брати посвячених служителів для цього служіння; яку роль у заснуванні нових церков має відігравати «материнська церква» та великі церкви? Ці та інші питання порушували учасники робочої зустрічі стратегічного планування заснування нових церков у м. Києві.
Зустріч відбулася у суботу, 12 лютого, у Бориспільському районі на базі біблійного інституту «Слово Життя». Про це йдеться на сайті baptyst.com.
У зустрічі взяли участь Роман Вечерківський, відповідальний за місію у Союзі ЄХБ, Олександр Бокоч, заступник голови обласного об’єднання ЄХБ Київщини, Петро Марченко, відповідальний за організацію нових церков у цьому об’єднанні, та місіонери м. Києва, які упродовж п’яти-восьми років організовували церкви у Києві.
Мета зустрічі напрацювати практичні сучасні можливості, які дозволять у Києві засновувати нові церкви.
Було зазначено, що 70 відсотків церков знаходиться у селах, в той час як 70 відсотків членів церков мешкає у містах. Тому в місіонерському служінні потрібно більше уваги зосередити на містах. Особливо це стосується міст-мільйонників – Києва, Харкова, Дніпро та Одеси. Адже через десять років такі міста, як Київ, будуть нараховувати 7-8 мільйонів, а то й більше. Тому київські місіонери хочуть мати чітку стратегію заснування нових церков по Києву.
«У Києві сьогодні є 43 церкви ЄХБ. Це критичний мінімум на ту кількість населення, яке проживає у столиці, – зазначив Роман Вечерківський, заступник голови ВСЦ ЄХБ. – У 2021 році в Києві були розпочаті три церкви, а в цьому році одна. На жаль, у більшості великих церков відсутній постійний пріоритетний вектор – досягнення людей Євангелієм».
Учасники зустрічі окреслили завдання: створити карту-план нових церков, де будуть розпочинатися, працювати з навчальними закладами м. Києва і області, які мають місіонерські програми, зі студентами та випускниками, які відчувають покликання, але ще поки ніде не задіяні. А також є необхідність частіше представляти та говорити про бачення ОНЦ на усіх молодіжних та пасторських майданчиках.
«Також маємо ідею звернутися до досвідчених організаторів нових церков, таких як Петро Марченко та Володимир Омельчук, аби вони напрацювали площину, де будь-який охочий, хто переїжджає до Києва, міг би бути в їхній командах та в їхніх церквах, і вони б готували цих людей до майбутньої місіонерської точки», – додав служитель.
Частину часу присвятили молитві за місіонерів. Владислав Возняк, лідер команди глобального церковного руху місії «Україна для Христа» розробив бюлетень, де зібрав молитовні потреби усіх місіонерів Київщини. У планах сформувати та надрукувати молитовний бюлетень місіонерських потреб по Україні. Аби у церквах молилися за усіх, хто розпочав нові церкви і церкви б знали де і в якій місіонерській точці чого потребують.
У планах місіонерів мати такі зустрічі щомісяця, аби підбивати підсумки, досліджувати, ділитися напрацюваннями та досвідом, а також бути підбадьоренням та підтримкою один для одного.