Моя дитина хоче «перехрещуватися» в протестантів. Що робити?
1+
photo_2022-01-05_15-15-02

Є питання: “Я — православна. Моя донька хоче приймати хрещення у протестантів, хоча була вже хрещена в дитинстві. Що робити?”.

Я, як пастор, часто зіштовхуюсь із цим конфліктом, написав Павло Токарчук у своєму телеграм-каналі «Кава зі штундою».

У нашій церкві багато молодих людей зустрічаються з таким викликом. Інколи доводиться спілкуватись з їхніми батьками. З огляду на це, напрацював кілька порад.

1. Намагайтесь долати емоції. Щиро і відкрито поговоріть з дитиною. Запитайте про її віру і рішення. Що це для неї означає? Чому це для неї цінно? Намайтесь поговорити і почути. Доросла дитина не сприйматиме ваші директиви.

2. Перевірте, що це за спільнота. Чи це дійсно не є якась секта. Подивіться інформацію (сайт, соцмережі) про неї. Де знаходиться, у яке об’єднання входить і т.д. Якщо це ЄХБ, ХВЄ чи АСД, то це вже точно не секти, а великі євангельські об’єднання церков. Є інші теж. Але будьте обережні з тим, що кажуть в інтернеті, бо там може бути хибна інформація.

3. Візьміть в дитини контакти пастора. Подзвоніть і розпитайте його, що до чого. Про що вчать, у що вірять і т.д.? А краще зустріньтесь на нейтральній території (кафе, наприклад). Якщо ви вважаєте себе свідомою людиною, то за один дзвінок чи зустріч вас не зможуть зазомбувати 🙂 Але ви отримаєте якесь уявлення і відповіді з перших вуст. Можете також сходити на якесь богослужіння, щоб подивитись. Якщо це адекватна євангельська церква, то вони відкриті для всіх охочих.

4. Дослідіть питання хрещення. Що воно означає, яка його ціль. Що про нього говорить Біблія і як це тлумачить ваша церква та спільнота, у якій хоче хреститись ваша дитина. Ознайомившись з протестантським вченням, ви зрозумієте, для чого «перехрещуватись».

5. Намагайтесь розмежувати культурний аспект і щиру віру. Часто страхи базуються на тому, що скаже родина, друзі, сусіди, а не на тому, в що насправді вірить. Можливо, ви отримаєте осуд від оточення, але скоріше за все ви надбаєте хороші зміни у вашій дитині і стосунки з нею, бо євангельське вчення робить акцент на моральне життя і на любов та пошану до батьків.

6. Дозвольте дитині зробити свідомий вибір. У нашій церкві, наприклад, ми не надаємо хрещення неповнолітнім без згоди батьків. Але з 18 років людина має право вірити в те, що вважає потрібним. Тому у нас і вільна держава щодо вибору віросповідання.

7. Не сприймайте особисто вибір дитина на користь церкви попри вашу волю. Бо справа навіть не в церкві, а в тому, що хоче Бог. Біблія закликає шанувати батьків, але стверджує, що воля Христа для людини має бути пріоритетнішою, ніж воля будь-якої людини.

8. Якщо ви щиро віруюча людина, моліться за свою дитину, щоб вона дійсно слідувала за Богом. І дайте їй час. Якщо вона теж щиро вірить, в її житті обов’язково будуть добре оточення, якісні зміни характеру і стосунків.

Я розумію, що ви любите свою дитину і щиро хочете їй добра. Я теж маю сина і хочу, щоб він пішов доброю дорогою в своєму житті. Поки він малий, у моїй владі приймати за нього рішення, які я вважаю кращими. Але я розумію, що він виросте і буде обирати самостійно. Мій тиск тоді його лише відштовхне. То що я можу зробити? Любити його попри все, молитись, дати свободу і бути поруч, коли потрібно.

Не сприймаєте так, ніби ваша дитина намагається змінити віру. Щоб її змінити, її треба як мінімум мати. А це можливо лише свідомо.

За темою

У місії «Христос є відповідь» відкрито Фонд допомоги постраждалим від війни
12:02 - Ср / 10 Сер. Люди, Християнське життя, Церква України
У Польщі християни організували благодійний освітній проект для дітей
14:24 - Пн / 25 Лип. Дитяче служіння, Християнське життя
Мова має значення: п’ятидесятники обирають українізацію
13:51 - Пн / 25 Лип. Християнське життя, Церква України
П’ятидесятницька спілка України засудила діяльність голови РОСХВЄП Сергія Рахівського
13:44 - Пт / 22 Лип. Християнське життя, Церква України
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Львівська церква «Дім Євангелія» будуватиме центр соціально-духовної роботи
13:48 - Пт / 15 Лип. Події, Україна, Церква
Церква «Христос є відповідь» подарувала переселенцям відпочинок у Карпатах
16:18 - Вт / 12 Лип. Події, Християнське життя, Церква України
600 дітей і 100 підлітків щодня: Ірпінська біблійна церква провела денний табір
17:12 - Ср / 06 Лип. Дитяче служіння, Події, Церква
Учасники Партнерського саміту «Сьогодні заради завтра» оприлюднили резолюцію
13:58 - Вт / 05 Лип. Події, Християнське життя
Радіо допомагає духовному пробудженню серед ромів в Україні
17:43 - Ср / 29 Чер. Україна, Християнське життя
Об’єднаний календар. Через 105 років у баптистів є можливість знову жити за одним календарем
12:35 - Пн / 27 Чер. Історія, Свята, Християнське життя
«Лідерство під час війни»: відбувся ретрит молодіжних лідерів
12:24 - Чт / 23 Чер. Події, Християнське життя, Церква України